7 pomysłów na wykorzystanie drewna przy aranżacji ogrodu! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 pomysłów na wykorzystanie drewna przy aranżacji ogrodu!

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesny ogród od Denise Barretto Arquitetura Nowoczesny
Loading admin actions …

W homify zawsze mamy dla Was ogrom pomysłów, aby stworzyć niezwykłe aranżacje w oparciu o projekty z całego świata, dzięki czemu możecie niesamowicie odmienić swoje otoczenie.

I tak wpadliśmy na pomysł, aby dostarczyć Wam kilka rozwiązań, pozwalających wykreować piękny ogród, który nie pochłonie ani dużo czasu, ani pieniędzy,

Wykorzystanie drewna w aranżacji ogrodu jest doskonałym pomysłem, dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i wzbogaceniu przestrzeni o dodatkowe elementy środowiska. Sekretem jest kreatywności i dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy pomocny zbiór podpowiedzi.

Aby  jeszcze bardziej móc cieszyć się swoim ogrodem, wykorzystamy w naszych zaciszach skrzynie i donice , z pomocą których podkreślimy wystrój całego naszego domu.

Ogród wertykalny z bambusa

Bambus, podobnie jak lite drewno, jest popularnym surowcem, głównie ze względu na swoją dostępność. Jest szeroko stosowany przy wyrobie licznych mebli, także z uwagi na wysoka odporność na czynniki zewnętrzne.

Użycie bambusowych elementów w ogrodzie nie będzie niespodzianką. Wystrój prezentowanej przestrzeni jest niezwykle oryginalny, a wykorzystanie bambusa, poprzez zawieszenie go na murze, daje niesamowity efekt. Pomysł ten jest idealnym rozwiązaniem do udekorowania białej ściany, a w dodatku jest bardzo prosty do wykonania.

Prywatna działka

Nie ma nic lepszego na świecie niż świeże jedzenie pochodzące z własnego ogrodu i podawane prosto z patelni. Posiadanie własnej działeczki zawsze jest doskonałym pomysłem. Kupno nasion przeróżnych ziół jest banalnie proste, wystarczy wybrać się do najbliższego supermarketu, aby z łatwością otrzymać miejsce pełne smaków i aromatów, wolne od sztucznych nawozów.

Istnieje wiele pomysł na stworzenie swojego ziołowego ogródka. Ten projekt stworzony przez Louis'ę Suares, która używa łatwo dostępnych skrzynek, pokazuje jak w prosty sposób przyozdobić nimi ścianę i wypełnić je świeżymi roślinami. Wystarczy użyć trochę kompostu i nasiona same wyrosną, tworząc oryginalną ozdobę. Poprzez zastosowanie farby tablicowej, możemy podpisać wszystkie zioła, co zapewni dodatkowy element dekoracyjny.

Panel na balkonie

Brak ogródka, dla osób kochających łono natury, może okazać się niezwykle frustrujący. Wystarczy jednak odrobina kreatywności i dobry pomysł podpatrzony u profesjonalistów, aby móc cieszyć się swoim mini ogrodem, również w bloku.

Balkon lub taras może być udekorowany zielenią dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu ściany. Dobrym przykładem jest projekt wykonany przez specjalistów z MC3 Arquitectura. Z pomocą zastosowania drewnianego panelu na całej wysokości ściany oraz zastosowania skrzyń z lakierowanego, litego drewna, stworzyli piękną i efektowną ozdobę niewielkiego balkonu.

Z nutą elegancji

Drewno, ze względu na bogactwo szczegółów, które możemy wykorzystać w licznych dekoracjach, jest również dobrym materiałem na stworzenie czegoś eleganckiego.  Niezależnie od miejsca zastosowania (ziemia, ściana) czy elementu wystroju (skrzynie, donice, taras, parkiet, podpora winorośli), stanowi wysublimowany i elegancki element całości, co możemy zaobserwować w prezentowanym projekcie.

Dekoracje pełne wdzięku

Kreatywność jest kluczem do sukcesu. Zawsze warto jest się zastanowić, w jaki sposób, łatwo i efektownie, można udekorować swój ogród.

Podstawą sukcesu jest wiedza, jak poprawnie korzystać z pomysłów, które możecie znaleźć w homify. Świetnym rozwiązaniem jest zwykły kosz wypełniony roślinami. Może być używany  jako ruchoma ozdoba naszego ogrodu. Biuro Gzowska&Ossowska  doskonale prezentuje przykład wykorzystania zabytkowego przedmiotu wypełnionego kwiatami, który niesamowicie podkreśla charakter ogrodu.

Ściana z listew

Prezentowane wykorzystanie drewna ma dwie zalety : ochrona naszego muru , a przede wszystkim, niezwykły dekoracyjny efekt. Choć drewno nie jest elementem, który długo ulega biodegradacji, często wykorzystywane jest w dekoracjach oraz DIY. Jest doskonałym produktem, pozwalającym stworzyć oryginalne i osobliwe  dekoracje.

W tym przypadku zastosowanie drewnianych listew również ma za zadanie bycie podporą dla naszych donic. Jest to dobre i ekonomiczne rozwiązanie dla zastosowania starych palet. Kierując się ta droga, możemy uzyskać nieprawdopodobny efekt i piękny kąt w naszym ogrodzie.

Palety

Przykładem tego, o czym pisaliśmy w poprzednim podpunkcie, jest zastosowanie całej palety jako elementu dekoracyjnego. Pionowe zamontowanie w ogrodzie nadaje mu osobliwości. Paleta została przymocowana tak, aby przykryć cała ścianę i jednoczesne służyć jako podpora dla roślin. Całość prezentuje się pięknie i dodatkowo stanowi element ogrodzenia.

Spodobały Ci się dekoracje z palet? Zachęcamy do zajrzenia tutaj : Meble zrobione z palet – 6 przykładów

Która dekoracja podoba Ci się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu