Małe mieszkanie z piękną antresolą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Małe mieszkanie z piękną antresolą

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny salon od IDÉEAA _ 이데아키텍츠 Nowoczesny
Loading admin actions …

Z rozwojem naszej cywilizacji wzrasta potrzeba na większą ilość mieszkań. Wynika to z faktu, że coraz więcej ludzi przenosi się ze wsi do miast. Często podążają za pracą, nieraz jest to również kwestia zdobywania lepszej edukacji. Tak czy siak, miasta przepełnione są ludźmi. Naturalnym staje się rozwój większych miast i obejmowanie coraz to większych terenów. Co za tym idzie, niegdyś opustoszałe tereny podmiejskie stają się równie zatłoczone jak centralne dzielnice miast. Przy tak dużym zapotrzebowaniu na mieszkania, na obrzeżach nie buduje się dużych domów jednorodzinnych, ale raczej bloki i domy wielorodzinne. Z większym zapotrzebowaniem na mieszkania, maleją szanse na duże nieruchomości. Jednak z małej przestrzeni można zrobić coś wyjątkowego. O tym właśnie chcieliśmy mówić w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. 

Często myślimy, że w małym mieszkaniu nie ma miejsca na wygodę. Poruszymy tu ten temat i pokażemy Wam, że jest możliwym stworzenie bardzo komfortowego mieszkania, nawet jeżeli nie dysponujemy dużą przestrzenią. Na pewno zaciekawi Was w jaki sposób maksymalnie wykorzystać dostępne metry kwadratowe.

​Mieszkanie podzielone w pionie

Prawda, że to mieszkanko wygląda niesamowicie? Najbardziej przykuwa naszą uwagę, w jak pomysłowy sposób wydzielono przestrzeń na antresolę. Mieszkanie podzielono tak, żeby antresola miała wysokość 1,6 metra. Dodatkowo, zamontowano blacik, przy którym można odrabiać lekcje, lub spokojnie wypić poranną kawę. Dzieląc pomieszczenie w ten sposób, wykorzystano w pełni dostępną przestrzeń. Teraz nie brakuje tu miejsca na nic. Na antresolę wchodzi się drabiną ustawioną przy drzwiach wejściowych.

Kuchnia, usytuowana pod antresolą nie straciła na wysokości. Wymierzono ją tak, żeby każdy mógł z niej wygodnie korzystać. Zdecydowano się na białe wykończenie ścian i mebli, a cały wystrój dopełniają sprzęty AGD wykonane z ciemnej stali.

​Rzut na kuchnię przed remontem

Jak widać, wykończenie wnętrza jest troszkę przestarzałe. Zwykły, nieciekawy korytarz sprzed 10 lat, meble z innej epoki i do niczego nie pasujące kafelki… trzeba było się dobrze zastanowić jak doprowadzić tą przestrzeń do dobrego stanu. W mieszkaniu panował ciemny i ponury klimat, którego trzeba było się pozbyć, a najlepszym na to sposobem okazał się odpowiedni dobór kolorów i oświetlenia! Antresola zdecydowanie poprawiła wizerunek pomieszczenia. Porównując widok kuchni sprzed i po remoncie, z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że przy ciekawych rozwiązaniach architektonicznych, nie potrzeba dużo elementów dekoracyjnych, żeby pomieszczenie wyglądało wspaniale

​Dwupoziomowe wnętrze

Z tej perspektywy możemy zobaczyć jak prosta konstrukcja poprawia jakość życia! Antresola bardzo się wyróżnia, nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Białe ściany i jasne podłogi wprowadzają przyjemną i kojącą atmosferę, przy czym warto zaznaczyć, że bardzo otwierają przestrzeń. Widzicie jak zmiana kolorystyki wpływa na zmianę charakteru pomieszczenia?

Zwróćmy jednak uwagę na praktyczne zastosowanie naszej antresoli. Każdy z nas spędza godziny siedząc. Wysokość 1,6 metra zdecydowanie wystarcza żeby prosto siedzieć przy blacie. Tą przestrzeń można wykorzystać na stworzenie niestandardowego biura, ustawienie biblioteczki, o której zawsze marzyliśmy, a nie było na nią miejsca, albo na ułożenie dodatkowego materaca kiedy niespodziewanie zjawią się goście, których trzeba będzie przenocować! Spokojna przestrzeń, z której możemy obserwować co dzieje się w mieszkaniu, pozwalająca się troszeczkę zdystansować i zrelaksować.

Jeżeli ciekawi Was wykorzystane tu rozwiązanie, proponuję zapoznać się z Katalogiem Inspiracji: Budowa antresoli krok po kroku. Może sami się zdecydujecie wykorzystać tą konstrukcję w Waszych mieszkaniach.

​Blacik służący za biurko

W szczególnoście chcieliśmy tu podkreślić multifunkcjonalność blatu przy antresoli! Nie jest to tylko poręcz, ani zwykły płotek. Widzimy tu blat służący za biurko. Żeby osiągnąć taki efekt, architekci zdecydowali się zamontować lampkę biurową, która oświetla nie tylko blat, ale również salon i część kuchni. W pełni wykorzystano dostępną przestrzeń, co nie jest łatwe, kiedy duża jej część wynika z wysokich sufitów. Balustrada przy antresoli ma niepowtarzalny urok i stała się bardzo atrakcyjną częścią designu. Ponadto, jasne drewno, z którego wykonano balustradę w pełni pasuje do wystroju wnętrza.

​Wcześniej: Szarawy salonik bez polotu

Jak widać, przed remontem, salon – czy też pomieszczenie przy kuchni było brudne, szarawe, nieciekawe i przygnębiające. Właściciele tej nieruchomości chcieli wprowadzić trochę radości w to pomieszczenie, które mimo wyjścia na balkon, nie spełniało oczekiwań. Nasi eksperci zdecydowali się pobawić z poziomami i wprowadzić pewnego rodzaju pomost do mieszkania – stąd idea antresoli, o której tak dużo mówiliśmy.

Ciasny pokój nie wyglądał bardzo przekonująco. Jego kolorystyka tylko bardziej podkreślała ponurą i przygnębiającą atmosferę. Nie możemy się dziwić, że właściciele zwrócili się o pomóc w przywróceniu tej przestrzeni życia i blasku.

​Stworzona magia przestrzeni!

Z oddali widzimy, że w salonie zrezygnowano z tradycyjnych sof i kanap na rzecz siedzisk bezpośrednio ułożonych na podłodze. W Polsce mogłoby to się nie przyjąć, lecz w Korei, gdzie zrealizowano ten projekt, przyjęto takie rozwiązanie z otwartymi rękami. Nisko ustawione meble sprawiają, że mimo obniżonych sufitów, przestrzeń jest bardzo otwarta i pełna światła.

Obok salonu widzimy również sypialnię, w której też postawiono na jasne barwy i eleganckie wykończenia. Biel ścian w połączeniu z drewnianymi meblami sprawdza się wyśmienicie. Ten projekt dowodzi, że nawet małe mieszkania mogą być w pełni komfortowe i pełne pozytywnej energii!

Co myślicie o takiej antresoli?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu