Od straszydła do domu marzeń! | homify

Od straszydła do domu marzeń!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
EVA | evolutionary architecture
Loading admin actions …

Dziś zaprezentujemy Wam fantastyczną przemianę domu za którą odpowiedzialni są nasi architekci z EVA | EVOLUTIONARY ARCHITECTURE

Nasi eksperci podjęli się nie lada wyzwania. Dokonali przebudowy domu z 1945 roku, którego mury są pełne historii. Obiekt położony jest w malowniczej okolicy, która sprzyja romantycznym spacerom. Niestety dawny wygląd budynku sprawiał, że większość spacerowiczów wolała unikać jego okolicy. Celem projektu było przywrócenie całemu budynkowi dawnej świetności. Architekci nie chcieli ingerować w jego kształt. Postanowili, że odświeżą całą elewację przy użyciu kolorów. Wszystkie rozwiązania, które zdecydowali się wprowadzić nadają temu domu intrygującego charakteru. Przekonajcie się sami, jak prezentuje się cały obiekt…

Przed: widok z zewnątrz

Jak widzicie na zdjęciu – dom przed renowacją był naprawdę w złym stanie. Co więcej przez to wyglądał, jak prawdziwe straszydło. Od 1945 roku do teraz minęło sporo czasu, więc to był odpowiedni moment na to, by wreszcie wziąć się do działania. Potrzeby jego właścicieli nieco wzrosły, dlatego nasi architekci dokładnie skonsultowali z nimi zmiany, które zaszły w jego wnętrzu. Cała fasada obiektu koniecznie musiała zostać odnowiona. Nasi specjaliści mieli na uwadze to, by pozostawić oryginalną formę całego obiektu, gdyż to był jeden z warunków remontu. 

Już za chwilę zobaczycie, jak teraz prezentuje się ten nietypowy dom. Efekt jest naprawdę niesamowity.

Po: widok z zewnarz

Patrząc na to, jak obecnie wygląda ten dom, aż chce się krzyknąć – wow! Różnica jest ogromna!  Teraz dom rozpościera wokół siebie niesamowity blask. Już nikt nie boi się obok niego spacerować. Ten budynek bez wątpienia zyskał nowe życie.

Połączenie odcieni bieli i niebieskiego nadaje całemu budynkowi śródziemnomorskiego klimatu. To idealne połączenie barw sprawia, że jest on świeży i emanuje pozytywną energią. Jak widzicie nasi architekci zachowali oryginalną formę budynku. Koniecznym była jednak wymiana dachu, ponieważ stary nie tylko wyglądał mało estetycznie, ale przede wszystkim w niektórych miejscach przeciekał. Teraz domownicy mogą cieszyć się naprawdę pięknym i funkcjonalnym domem. Zwróćcie również uwagę na to, że nasi eksperci postanowili otoczyć go różną roślinnością. To prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

Nie ma wątpliwości co do tego, że ten dom wygląda bajecznie. A to nie koniec niespodzianek.

Przed: totalny chaos

Tak wygląda ogród za domem przed interwencją naszych profesjonalistów. Jest on zaniedbany do tego stopnia, że aż ciężko nazwać tą przestrzeń ogrodem. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że panuje tutaj totalny chaos. Cała znajdująca się tutaj natura, wręcz błaga o to, by ktoś w końcu się nią zajął.

Jesteście ciekawi, jak nasi eksperci poradzili sobie z tym wyzwaniem?

Po: ład i harmonia

Teraz strefa ogrodu jest nie do poznania. Piękne, różnorodne rośliny zdobią całą przestrzeń, dzięki czemu wygląda ona genialnie. Wszyscy domownicy mogą cieszyć się widokiem kwiatów, z których wydobywa się niesamowity zapach. Nasi eksperci specjalnie ustawili parę ławek, by umożliwić mieszkańcom pełen relaks na świeżym powietrzu. Chyba nie ma osoby, która w ciepły dzień nie chciałaby napić się ulubionej herbaty patrząc na tak zaaranżowaną przestrzeń.

Nowoczesność łączy się z przeszłością

Pierwotni właściciele tego domu byli rolnikami. Kiedy budynek przeszedł w ręce obecnych, nie chcieli oni niszczyć tego, co już zostało wybudowane. Jak widzicie nasi eksperci stworzyli przestrzeń, która harmonijnie łączy ze sobą elementy z przeszłości z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Jasne i przestronne wnętrze

Znajdujemy się właśnie we wnętrzu tego niezwykłego domu. Od razu widać, że jest ono bardzo przestronne i jasne. Biały kolor ścian doskonale łączy się z naturalnymi odcieniami drewna. Takie zestawienie sprawia, że ten dom bez wątpienia posiada przytulny klimat. Nasi architekci specjalnie wybrali do aranżacji tego wnętrza takie materiały, które gwarantują to, że cały budynek przez długie lata będzie pełnił wzorowo wszystkie swoje funkcje.

Sypialnia pełna harmonii

Sypialnia została urządzona w klasycznym stylu. Duże, wygodne łóżko to podstawa w tym pomieszczeniu. Wszystkie meble i dodatki tworzą kompozycję pełną harmonii i dobrego smaku.

Piękna i funkcjonalna przestrzeń

To już ostatnie zdjęcie tego niesamowitego domu. Nasi eksperci stworzyli piękną i funkcjonalną przestrzeń, w której aż chce się przebywać. Teraz to miejsce emanuje ciepłą i przytulną atmosferą zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Naszym architektom bez wątpienia udało się przywrócić dawną świetność temu historycznemu budynkowi. 

Szukacie innych niesamowitych przykładów domów? Zobaczcie tutaj:

homify 360°: dom nad stawem w Grojcu

Co myślicie o tym niezwykłym domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu