6 domów z ogrodem wprost ze snów!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 domów z ogrodem wprost ze snów!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
DAVINCI HAUS – a House for Lovers of Nature and Nobility Nowoczesny ogród od DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG Nowoczesny
Loading admin actions …

Dla większości z nas dom bez ogrodu to rzecz niewyobrażalna. Skoro mamy już własne cztery kąty i w dodatku jest do dom jednorodzinny, to wokół powinniśmy mieć zielony skrawek ziemi z kwiatami posadzonymi wedle uznania. Szczególnie w lecie, kiedy to ogród stanowi drugi salon, powinniśmy zadbać o przestrzeń w której chcemy się zrelaksować. Cała aranżacja powinna dobrze się komponować ze stylem w jakim mamy urządzony dom z zewnątrz, jednak nie zapominajmy o tym, że najważniejsza jest wygoda i estetyczne zaspokojenie. Dzisiaj przedstawiamy 6 fantastycznych przykładów domów z zachwycającym ogrodem.

Ze stawem kąpielowym

DAVINCI HAUS – a House for Lovers of Nature and Nobility Nowoczesny ogród od DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG Nowoczesny
DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

DAVINCI HAUS – a House for Lovers of Nature and Nobility

DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Dom połączony z przyrodą – niesamowita synteza! Ten budynek został wybudowany z naturalnego drewna, a głównym materiałem wykończenia jest szkło. Dzięki temu mamy w środku dużą ilość naturalnego światła i możemy spoglądać z wnętrza domu na ten idylliczny ogród. Z zewnątrz  mamy do dyspozycji ogromny trawnik, sporych rozmiarów taras i absolutnie fantastyczny staw kąpielowy.

Czysta elegancja

Duża powierzchnia i okna wielkoformatowe go cecha charakterystyczna tego nowoczesnego domu zbudowanego w stylu Bauhaus. Ten dom jest stworzony w doskonałej harmonii z otaczającym go ogrodem – odpowiada on stylem i prostą elegancją nawiązuje do aranżacji posiadłości. Widoczne kontrasty dotyczą kształtów krzewów – całość skąpana jest w uspokajającej zieleni.

Zastanawiacie się nad oknami wielkoformatowymi w Waszym domu? Sprawdźcie wszystkie za i przeciw: Wielkoformatowe okna – wady i zalety.

Azjatycki

Wymarzony dom ze wspaniale zaprojektowanym ogrodem! Chociaż architektura zależy od ścisłej geometrii i prostoliniowego puryzmu, ogród wygląda ciepło i przytulnie – aż chcemy rozwiesić hamak, zrelaksować się i patrzeć w obłoki! Odpowiednio dobrane rośliny i zioła azjatyckie nawiązują do klimatu Dalekiego Wschodu i tworzą niepowtarzalną atmosferę.

W centrum miasta

Nowoczesny ogród od Biesot Nowoczesny

Niestety mieszkańcy miast rzadko mogą sobie pozwolić na własny ogród, ale Ci, którzy mogą – to prawdziwi szczęściarze! Widzimy ogród urządzony w sercu miasta, pomiędzy innymi budynkami, który nie jest zwykłym ogrodem z trawnikiem i barwnymi kwiatami, ale rozbudowaną, wyjątkowo zaprojektowaną wersją miejsca relaksu w cieplejsze dni. W centrum uwagi znajduje się okrągły basen umiejscowiony w cieniu drzewa, zaś wokół rosną drobne krzaczki, które oddzielają strefę wodną od reszty ogrodu. Do tego dochodzi zestaw wypoczynkowy, który zapewni komfort każdemu w słoneczne dni. Miękkie obicia i wygodne kąty ogrodowej kanapy to połączenie idealne dla wszystkich, którzy pragną się zrelaksować. Piękne ogrody nie muszą zachwycać bujnością zieleni i ilością kolorowych kwiatów, mogą być też bardzo pomysłowe.

Zaczarowany ogród

Mając do wykorzystania całkiem sporo miejsca można pokusić się o stworzenie prawdziwie idyllicznego ogrodu z wyspą na środku, otoczone kamienną kaskadą, z altanką, drewnianym mostkiem i bujną zielenią. Projekt ogrodu z wyspą został stworzony przez centrum ogrodnicze ogrody resgal z myślą o rodzinnej przestrzeni, w której można odpocząć, pobyć ze sobą i poczuć bliskość z naturą. Fenomenalny pomysł, który przeniesie każdego w świat przyrody. Aby móc pozwolić sobie na taki ogród, trzeba dysponować odpowiednią przestrzenią, jednak Ci szczęściarze, którzy mają taką możliwość – nie powinni się wahać ani chwili!

Rustykalny

Na koniec mamy jeszcze przykład ogrodu bardziej rustykalnego, nawiązującego do tradycyjnego i romantycznego wizerunku. Sielankowy domek został stworzony z istniejącego już wcześniej gospodarstwa z widokiem na dziewiczą przyrodę. Ogród został zaprojektowany tak, aby nawiązywać do naturalnego wyglądu wiejskiej łąki. Bujna trawa, elegancko przycięty żywopłot i kolorowe kwiaty – czego chcieć więcej?

Który ogród podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu