Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 domów z ogrodem wprost ze snów!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG
Loading admin actions …

Dla większości z nas dom bez ogrodu to rzecz niewyobrażalna. Skoro mamy już własne cztery kąty i w dodatku jest do dom jednorodzinny, to wokół powinniśmy mieć zielony skrawek ziemi z kwiatami posadzonymi wedle uznania. Szczególnie w lecie, kiedy to ogród stanowi drugi salon, powinniśmy zadbać o przestrzeń w której chcemy się zrelaksować. Cała aranżacja powinna dobrze się komponować ze stylem w jakim mamy urządzony dom z zewnątrz, jednak nie zapominajmy o tym, że najważniejsza jest wygoda i estetyczne zaspokojenie. Dzisiaj przedstawiamy 6 fantastycznych przykładów domów z zachwycającym ogrodem.

Ze stawem kąpielowym

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG
DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Modernes Holzhaus in Hannover

DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Dom połączony z przyrodą – niesamowita synteza! Ten budynek został wybudowany z naturalnego drewna, a głównym materiałem wykończenia jest szkło. Dzięki temu mamy w środku dużą ilość naturalnego światła i możemy spoglądać z wnętrza domu na ten idylliczny ogród. Z zewnątrz  mamy do dyspozycji ogromny trawnik, sporych rozmiarów taras i absolutnie fantastyczny staw kąpielowy.

Czysta elegancja

Duża powierzchnia i okna wielkoformatowe go cecha charakterystyczna tego nowoczesnego domu zbudowanego w stylu Bauhaus. Ten dom jest stworzony w doskonałej harmonii z otaczającym go ogrodem – odpowiada on stylem i prostą elegancją nawiązuje do aranżacji posiadłości. Widoczne kontrasty dotyczą kształtów krzewów – całość skąpana jest w uspokajającej zieleni.

Zastanawiacie się nad oknami wielkoformatowymi w Waszym domu? Sprawdźcie wszystkie za i przeciw: Wielkoformatowe okna – wady i zalety.

Azjatycki

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Klaus Geyer Elektrotechnik
Klaus Geyer Elektrotechnik

Energieautark, sicher und komfortabel leben mit intelligenter Haustechnik

Klaus Geyer Elektrotechnik

Wymarzony dom ze wspaniale zaprojektowanym ogrodem! Chociaż architektura zależy od ścisłej geometrii i prostoliniowego puryzmu, ogród wygląda ciepło i przytulnie – aż chcemy rozwiesić hamak, zrelaksować się i patrzeć w obłoki! Odpowiednio dobrane rośliny i zioła azjatyckie nawiązują do klimatu Dalekiego Wschodu i tworzą niepowtarzalną atmosferę.

W centrum miasta

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Biesot

Niestety mieszkańcy miast rzadko mogą sobie pozwolić na własny ogród, ale Ci, którzy mogą – to prawdziwi szczęściarze! Widzimy ogród urządzony w sercu miasta, pomiędzy innymi budynkami, który nie jest zwykłym ogrodem z trawnikiem i barwnymi kwiatami, ale rozbudowaną, wyjątkowo zaprojektowaną wersją miejsca relaksu w cieplejsze dni. W centrum uwagi znajduje się okrągły basen umiejscowiony w cieniu drzewa, zaś wokół rosną drobne krzaczki, które oddzielają strefę wodną od reszty ogrodu. Do tego dochodzi zestaw wypoczynkowy, który zapewni komfort każdemu w słoneczne dni. Miękkie obicia i wygodne kąty ogrodowej kanapy to połączenie idealne dla wszystkich, którzy pragną się zrelaksować. Piękne ogrody nie muszą zachwycać bujnością zieleni i ilością kolorowych kwiatów, mogą być też bardzo pomysłowe.

Zaczarowany ogród

Mając do wykorzystania całkiem sporo miejsca można pokusić się o stworzenie prawdziwie idyllicznego ogrodu z wyspą na środku, otoczone kamienną kaskadą, z altanką, drewnianym mostkiem i bujną zielenią. Projekt ogrodu z wyspą został stworzony przez centrum ogrodnicze ogrody resgal z myślą o rodzinnej przestrzeni, w której można odpocząć, pobyć ze sobą i poczuć bliskość z naturą. Fenomenalny pomysł, który przeniesie każdego w świat przyrody. Aby móc pozwolić sobie na taki ogród, trzeba dysponować odpowiednią przestrzenią, jednak Ci szczęściarze, którzy mają taką możliwość – nie powinni się wahać ani chwili!

Rustykalny

Na koniec mamy jeszcze przykład ogrodu bardziej rustykalnego, nawiązującego do tradycyjnego i romantycznego wizerunku. Sielankowy domek został stworzony z istniejącego już wcześniej gospodarstwa z widokiem na dziewiczą przyrodę. Ogród został zaprojektowany tak, aby nawiązywać do naturalnego wyglądu wiejskiej łąki. Bujna trawa, elegancko przycięty żywopłot i kolorowe kwiaty – czego chcieć więcej?

Który ogród podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu