7 wspaniałych domów z płaskim dachem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 wspaniałych domów z płaskim dachem

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesne domy od Allegre + Bonandrini architectes DPLG Nowoczesny
Loading admin actions …

Chociaż dach dwuspadowy jest wciąż bardzo popularny, to coraz częściej możemy spotkać domy z płaskim dachem, które nawiązują do nowoczesnej architektury. Jest to bardziej ekonomiczny i współczesny sposób na wykończenie domu. Zdecydowanym plusem jest też to, że na płaskim dachu możemy stworzyć taras lub ogród. Oprócz tego możemy tam również zainstalować solary, czyli panele słoneczne, dzięki którym wykorzystamy energię promieni słonecznych i w ekologiczny sposób napędzimy swój dom energią (oraz zaoszczędzimy na rachunkach).

1. Małe nachylenie

Płaski dach jest lekko pochylony w tym przypadku, aby ułatwić odprowadzenie wody deszczowej. W ten sposób stworzony został bardziej przestronny dom, a dzięki podświetleniu wygląda on na przytulny i nietuzinkowy. Całość jest oparta o ideę strefy dziennej i nocnej w domu. 

Jeśli płaski dach wydaje się nudnym rozwiązaniem, to zastanówcie się nad płaskim, ale lekko nachylonym – w ten sposób nie musimy martwić się budową stropów i wsporników, dach jest bardziej ekonomiczny, ale jednocześnie nie wygląda tak zwyczajnie.

2. Minimalistyczny dom przyszłości

Proste kształty, minimalistyczne podejście do architektury, a jednocześnie luksusowy wyraz – piękno skromnej elegancji! Dom został stworzony na planie prostokątnego bloku – przez wielkoformatowe drzwi możemy wyjść na nowoczesny taras z basenem.

3. Przestronny drewniany dom

Ten nowoczesny dom z płaskim dachem wygląda przytulnie, dzięki drewnianej elewacji. Duży trawnik, basen i rodzinna atmosfera  – rewelacyjna przestrzeń do zabaw i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dom wygląda naturalnie i komponuje się z prostotą aranżacji – często mniej, znaczy więcej!

4. Nowoczesny sześcian

Nowoczesne domy od AMBA Nowoczesny

Ten nowoczesny dom to połączenie i zamknięcie w bryle dwóch przestrzeni dziennych na różnych poziomach. Ogólna forma domu jest wyjątkowo prosta, do tego dobrze oświetlone pomieszczenia i wygodne meble – całość prezentuje się przytulnie i komfortowe.

5. Imponujący dom pelen klasy

Ta piękna willa to tak naprawdę przestrzeń, która ma aż 250 metrów kwadratowych! Pomimo tego, że wygląda na prosty projekt, tak naprawdę stanowi nowoczesne podejście do architektury uzupełnione o luksusową aranżację skupiającą się na elegancji i prostocie w jednym. Wyrafinowania całości dodaje odpowiednie oświetlenie! Dom jest jednopoziomowy, więc wszystkie pomieszczenia muszą być skupione na jednym planie, ale dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu przestrzeni, możemy uzyskać właśnie tak piękne wnętrze!

6. W otoczeniu lasu

Ten obiekt łączy w sobie nowoczesny design z drewnianą elewacją. Sama lokalizacja domu już zachwyca – wzgórze pełne zieleni! W cieplejsze dni możemy się zrelaksować w basenie lub pograć z dziećmi na trawniku – mamy tutaj naprawdę sporą przestrzeń do wykorzystania. Drewniane wykończenie spaja całość z otoczeniem i tworzy pełen harmonii obraz posiadłości na wzgórzu.

7. Prosty i ekologiczny

Ten dom z płaskim dachem jest zaprojektowany tak, aby zawierał wszystko w bardzo wydłużonej otwartej przestrzeni. Okna zapewniają obfite naturalne światło dla tego wyjątkowego domu! Jeśli ktoś chce zbudować swój dom, drewno pozostaje doskonałym rozwiązaniem zarówno dla środowiska, jak i portfela.

Wolicie tradycyjne dachy dwuspadowe? Kilka świetnych przykładów znajdziecie tutaj: 10 wyjątkowych domów z dachem dwuspadowym!

Który dom podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu