Piękno klasyki i temperament nowoczesności – apartament w Mediolanie

Jakub Nowak Jakub Nowak
Realizacja luksusowych mebli do prywatnej rezydencji w Mediolanie, Tognini Bespoke Furniture Tognini Bespoke Furniture Nowoczesne ściany i podłogi Drewno Biały
Loading admin actions …

Odpowiedni wystrój mieszkania zazwyczaj poprzedzony jest niezliczonymi dniami planowania, szykowania i ustalania wszelkich za i przeciw. Niezależnie od tego, w jakiej konwencji chcemy utrzymać nasz apartament, musimy mieć otwartą głowę na pomysły. Najważniejsze w takiej chwili są opanowanie, kreatywność i dobór odpowiednich mebli oraz urządzeń. W dzisiejszych czasach wiodącym trendem jest minimalizm, ale często warto wyłamać się przed szereg i zboczyć z utartych ścieżek, aby osiągnąć właściwy efekt. Dokładna aranżacja mieszkania może jednak zostać oddana w ręce prawdziwych specjalistów.


Kreatywność kluczem do luksusu

Do takich należą właśnie eksperci z włoskiej firmy Tognini. Ten producent mebli i urządzeń na zamówienie od ponad 40 lat tworzy unikatowe projekty, którego przykładem jest luksusowy apartament w Mediolanie. To właśnie kreatywność i wizjonerskie podejście do łączenia różnych elementów zaowocowało harmonijnym zestawieniem klasycznych rozwiązań i nowoczesnych dodatków.

Odpowiednia wizytówka

Przedpokój jest naturalnie pierwszym pomieszczeniem, w którym znajdujemy się po przekroczeniu progu mieszkania. Całkiem oczywiste jest zatem pragnienie uczynienia go reprezentatywnym, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasze mieszkanie ma stanowić synonim luksusu. Włoski producent mebli i wyposażenie na zamówienie zdecydował się na umieszczenie wielkiego lustra wejściowego, które wykonane zostało z mosiężnych profili i brązu. Samo lustro optycznie powiększa pomieszczenie, a dzięki zastosowaniu nienarzucającego się szampańskiego koloru, przedpokój zyskuje dodatkowo minimalistyczny charakter. Jasne barwy sprawiają, że czujemy się komfortowo i przytulnie. Całości towarzyszy biała boazeria, która nie narzuca się użytkownikom mieszkania i stanowi istotny akcent podkreślający klasyczne korzenie luksusowej prywatnej rezydencji w Mediolanie.

Zobacz serce domu

Dla każdego człowieka pojęcie idealnego urządzenia salonu jest bardzo subiektywne. Wszyscy posiadamy zupełnie inne zmysły estetyczne, a także na różne sposoby postrzegamy funkcjonalność, ergonomię i przytulność pomieszczenia. Idealnym i całkowicie ponadczasowym rozwiązaniem jest klasyczne podejście do tematu zaproponowane przez Tognini. Miejsce na kominek zostało w całości wykonane ze zjawiskowego marmuru Calacatta, którego biel idealnie współgra z ciemną, drewnianą podłogą. Zadbano również o zagospodarowanie przestrzeni okalającej kominek. Wykorzystano do tego specjalne półki, do stworzenia których wykorzystano mahoń. Tognini w ten sposób umiejętnie połączyło funkcjonalność i luksusowy wygląd szytych na miarę naściennych półek.

Schowaj i podziwiaj

Nasze preferencje wizualne często mogą się różnić, co jest całkowicie zrozumiałe, ponieważ wszyscy mamy różne gusta. Niezależnie od tego czy lubimy nowoczesny wystrój wnętrza, czy też może podążamy za tradycyjnymi trendami umeblowania i dodatków, jedna rzecz będzie najprawdopodobniej wspólna dla każdego z nas. Jest to mianowicie użyteczność wszystkich mebli i urządzeń, które zostały wykorzystane do zapełnienia przestrzeni w apartamencie. Oczywiście każdy z nas ma różne potrzeby, ale istnieją pewne uniwersalne założenia, które zaaplikować możemy w każdym mieszkaniu. Jednym z takich rozwiązań jest przestronna garderoba, mogąca jednocześnie pomieścić wiele ubrań i akcesoriów, a także zachwycać nas swoim niespotykanym designem. Tognini w prywatnej rezydencji w Mediolanie zdecydowało się na zamontowanie funkcjonalnej szafy z przegrodą na akcesoria. Sama szafa została ozdobiona aksamitem, którego kolor i faktura idealnie pasują do luksusowego przechowywania ubrań. Z tyłu szafy zamontowano duże lustra z dodatkami wykonanymi z brązu. Przegroda na przechowywanie akcesoriów również wykonano z brązu i dołączono do niej mosiężne uchwyty w kolorze szampańskim.

Minimalizm w najczystszej postaci

Niezwykle interesującym rozwiązaniem jest całkowicie praktyczne podejście do minimalizmu. Tognini, które słynie z realizacji mebli i wyposażenia robionych na zamówienie, zawsze bardzo poważnie podchodzi do tematu użyteczności wszystkich zastosowanych elementów. Włosi wychodzą z założenia, że można bez najmniejszego problemu połączyć ergonomię z elegancją, dzięki czemu ich projekty są prawdziwie unikatowe. Nie inaczej jest w przypadku prywatnej rezydencji w Mediolanie. Postawiono tutaj na nowoczesny i minimalistyczny design wszystkich uchwytów do szaf, jak również drzwi w pomieszczeniach. Klasyczna biała boazeria zamontowana na całej wysokości pięknie współgra z chowanymi drzwiami. Tworzy to spójną całość z resztą wystroju, pomimo tego, że połączono tutaj rozwiązania z dwóch różnych epok.

Klasyczne meble, nowoczesne dodatki

Jeśli mówimy o połączeniu dwóch potencjalnie wykluczających się stylów, nie możemy zapomnieć o nowatorskim podejściu do całościowego umeblowania. Wykorzystane przez Tognini meble zrobione na zamówienie utrzymane są w klasycznej stylistyce, a mimo to pięknie komponują się z nowoczesnymi dodatkami. Na szczególną uwagę zasługują pikowane obicia na wezgłowiu kanapy, które nie tylko świetnie pasują do reszty pomieszczenia, ale przede wszystkim są bardzo praktyczne i wygodne.

Połączenie dwóch różnych światów

Tognini od wielu lat zachwyca bardzo świeżym spojrzeniem na wystrój przestrzeni. Aranżacje włoskiego producenta mebli i urządzeń robionych na zamówienie zdobyły uznanie ogromnej rzeszy klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ klasyczne kształty i materiały tworzą idealne połączenie z nowoczesnymi dodatkami. Luksusowy apartament w Mediolanie jest żywym dowodem na to, że te dwa światy wcale nie muszą się wykluczać. Co więcej, można śmiało stwierdzić, iż połączenie klasyki i nowoczesności wyznacza całkowicie nowe standardy w aranżacji przestrzeni domowej.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu