Wielka przemiana małego parterowca! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wielka przemiana małego parterowca!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od homify Rustykalny
Loading admin actions …

W jaki sposób radykalnie odmienić wygląd domu bez ingerowania w jego strukturę? Wydaje się to niemożliwe? Nie dla architektów z homify! Studio Lliberós Arquitectos podjęło się dokładnie takiego zadania w hiszpańskiej Walencji. Dom z lat 70-tych był kochany przez mieszkańców, czuli oni jednak potrzebę zmian, dostosowania go do współczesnej estetyki. 

Zafundowano zatem metamorfozę wnętrzom oraz fasadzie od ogrodu i to właśnie ta przemiana absolutnie Was zaskoczy…

Przed: Konwencjonalny taras

od homify Rustykalny

Tak prezentował się nasz domek przed transformacją. To przyjemna, parterowa konstrukcja, która jednak niczym się nie wyróżnia, a zaczyna już trącić myszką… Możemy także zauważyć, że użytkowanie starego tarasu musiało nie być zbyt wygodne, nie ma tu bowiem wiele miejsce na swobodne przemieszczanie się. Żelazne balustrady ograniczają nasze ruchy. Nasi architekci zadbali, by nowy taras olśniewał, a przy tym był bardziej funkcjonalny. Zobaczcie z resztą sami…

Po: Rustykalny czar

Aż nie możemy uwierzyć, że to ten sam mały domek letniskowy! A jednak, to stara struktura lśni dla nas w nowym wydaniu. Architekci spełnili wszystkie marzenia właścicieli: zapewnili im przestronniejszy taras, dopasowali do niego nowe zadaszenie i w efekcie całkowicie odmienili budynek. Fasada pokryta została naturalnym kamieniem. Nie ma tu miejsca na żelazną balustradę, jest za to na kamienny mur – idealne tło na żywozielonej roślinności. Tak otoczony taras stał się nareszcie miejscem wypoczynku, a nie tylko przejścia z domu do ogrodu.

Harmonia kamienia i drewna

Przyjrzyjmy się bliżej zachwycającej konstrukcji tarasu, a nawet werandy, ponieważ przestrzeń ta znajduje się z przodu domu. Naturalny kamień wspaniale komponuje się z drewnem i dachówką zadaszenia. Styl rustykalny w najlepszym wydaniu! Z tej perspektywy doskonale widzimy jak mur fasady został przedłużony do góry, dzięki czemu budynek od frontu wydaje się być większy, niż jest w rzeczywistości. Pozwoliło to także na zapewnienie imponujące spadku zadaszenia.

Jeśli uwielbiacie naturalny kamień i sami zastanawiacie się, jak wykorzystać go w projekcie Waszego domu, koniecznie zajrzyjcie tutaj: TOP 10 – domy z naturalnym kamieniem!

Przed: Ogród pamiętający lepsze czasy

od homify Rustykalny

Przenieśmy się znów na chwilę w przeszłość, by móc jeszcze bardziej docenić kunszt tej metamorfozy. Chociaż ogród jest imponujących rozmiarów oraz zawiera w sobie spory basen, nasze wrażenie jest, delikatnie mówiąc, negatywne. Przestrzeń ma ogromny potencjał, jednak jest on niewykorzystany. Spadek poziomów zdecydowanie nie pomaga.

Po: Ogród marzeń

Widać różnicę, prawda? Wiele prac musiało zostać wykonanych, aby osiągnąć te wspaniałe rezultaty. Po pierwsze teren został wyrównany, po drugie cement zastąpiono ceramicznymi płytkami, a roślinność odgrodzono naturalnym kamieniem, już dobrze nam znanym. Basen przeszedł metamorfozę podobnej skali co taras! Teraz jego design jest nowoczesny i zachęca do relaksu, a nie odstrasza.

Przed: Konstrukcyjny chaos

od homify Rustykalny

Ogrodzenie widziane z tej perspektywy wydaje się należeć do dwóch różnych posesji. Czarna brama po lewej niby przypomina bramkę głównego wejścia jednak nijak się ma do kremowych murów i zielonych wstawek. Być może takie ogrodzenie odpowiadałoby miłośnikowi lat 70-tych, jednak do współczesnej, rustykalnej budowli nie mogło pasować.

Po: Perfektycjna symetria

Zmiana jest ogromna! Ogrodzenie całkowicie przebudowano, nowe wznosząc z naturalnego kamienia, co zapewnia spójność całego projektu. Bramka oraz brama wjazdowa wykonane zostały z kolei z drewna, co przypomina nam rozwiązanie znane z tarasu. Zauważacie przemianę gdzieś jeszcze? Zadbano o trawniki! Teraz są one intensywnie zielone, po nagiej ziemi pozostało już tylko wspomnienie.

A w środku?

Wspominaliśmy już, że także wnętrze domu przeszło metamorfozę, rzućmy zatem szybko na nie okiem! W przeciwieństwie do fasady i ogrodu nie postawiono tutaj na styl rustykalny, nie byłoby z resztą na niego miejsca. Styl nowoczesny sprawdza się za to doskonale. Meble są proste i kompaktowe, w pomieszczeniach panuje niewymuszona elegancja. Powyżej widzimy kuchnię, niezwykle przestronną i wygodną. drewniana podłoga zapewnia przytulność, biel świeżość, a różowy blat nadaje charakteru.

Naturalne światło

Na zakończenie prosta, ale wyrafinowana i nowoczesna łazienka. Została ona zalana naturalnym światłem, które odbija się od jasnych ścian i lśniących mebli. Ciekawa jest mozaika z prostokątnych płytek w różnych odcieniach szarości. Zauważyliście, że skrywa wannę? 

Spodziewaliście się tak nowoczesnych wnętrz po tak spektakularnej, rustykalnej fasadzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu