Eklektyczne wnętrze biurowca – Znamenka w Moskwie

Jakub Nowak Jakub Nowak
Luksusowe wyposażenie biura; Dostawa luksusowych mebli i wyposażenia na zamówienie, Znamenka, Moskwa, Tognini Bespoke Furniture Tognini Bespoke Furniture Eklektyczne ściany i podłogi Drewno Biały
Loading admin actions …

Stworzenie odpowiednich warunków do pracy powinno być priorytetem każdego przedsiębiorcy. Coraz częściej możemy spotkać nieszablonowe rozwiązania przestrzenne, które dzięki przełamaniu powszechnie obowiązujących schematów, potrafią zachwycać i jednocześnie być praktyczne w wykorzystaniu.

Meble i urządzenia robione na zamówienie

Właśnie takie względy zmotywowały firmę Tognini do stworzenia prawdziwie unikalnego projektu Znamenka w samym sercu Moskwy. Włoski producent mebli i wyposażenia na zamówienie od ponad 40 lat dostarcza wystrój wnętrza, które z każdym projektem wyznacza nowe standardy w branży. Kreatywność i elastyczność cechują wszystkie realizacje tego producenta, czego idealnym przykładem jest zadziwiające połączenie nowoczesności i klasycznych materiałów w moskiewskim kompleksie Znamenka. 


Lobby marzeń

Wejście do każdego luksusowego biurowca powinno zapierać dech w piersiach i wywierać pozytywne wrażenie wszechogarniającego przepychu. Dlatego właśnie włoski producent mebli i wyposażenia szytych na miarę postanowił wprowadzić zakrzywione biurko recepcji w kolorze orzecha włoskiego, któremu towarzyszą doryckie kolumny z czarnego, lakierowanego drewna. Ciekawym dodatkiem jest również lakierowana boazeria, którą obita została zakrzywiona ściana. Sama boazeria została udekorowana inkrustacjami o tematyce florystycznej. Wykorzystanie drewna oczywiście nie jest bez znaczenia – nieśmiertelne połączenie przepięknego kamienia i drewnianych dodatków od wieków stanowi synonim luksusu.  


Zrelaksuj się w pięknym anturażu

Goście w budynkach pokroju Znamenka w Moskwie muszą czuć się komfortowo na każdym kroku, niezależnie od tego czy przebywają aktualnie w lobby, czy też samym biurze. Dlatego właśnie zadbano o cieszący oko dodatek w postaci boazerii w kolorze orzecha włoskiego, która w połączeniu z nowoczesnymi drzwiami przesuwnymi tworzy bardzo przyjazne warunki otoczenia dla każdego użytkownika. Jeśli planujemy dłuższy pobyt w lobby, być może w oczekiwaniu na naszych przyjaciół, to nie musimy martwić się o brak miejsca do siedzenia – włoski producent mebli na zamówienie Tognini zaproponował szyte na miarę fotele, na których możemy wygodnie rozsiąść się i w komfortowych warunkach wyczekiwać znajomych. 


Najważniejsze źródło światła

Żyrandole nie są obce żadnemu z nas, ale propozycja Tognini w lobby budynku Znamenka to prawdziwie nowatorskie podejście do tego tematu. Bazą robionego na zamówienie żyrandolu jest stal, której żywotność gwarantuje wieloletnią i bezproblemową artystyczną instalację, umiejscowioną w centralnym punkcie pomieszczenia, czyli zaraz nad samym biurkiem. Włoski producent dodatkowo okrasił całą konstrukcję skośnymi kryształami, tworząc tym samym niezapomnianą grę światła, które przyjemnie rozlewa się po całym pomieszczeniu i wskazuje wszystkim gościom najważniejsze miejsce w lobby. Wybór stali może dziwić, ale właśnie to idealne połączenie nowoczesnego budulca z rustykalnymi elementami wykorzystanymi w reszcie pomieszczenia świetnie pokazuje, że można połączyć modernistyczną ergonomię i klasyczne piękno w spójną całość. 


Wrota do przepychu

Czym byłby luksusowy budynek bez odpowiedniego wejścia, sugerującego przepych i elitarne podejście do pracowników, które możemy zobaczyć zaraz po przekroczeniu progu? Kompozycja zapraszająca do środka to drzwi stworzone w całości z metalowych profili, do których dodano szklane witryny. Co ciekawe, jedyne co zobaczymy z ulicy, to przedsionek, a on również nie mógł umknąć uwadze włoskiemu producentowi mebli i urządzeń robionych na zamówienie. W przedsionku możemy więc znaleźć odpowiednią ściankę działową, wykonaną z żelaza, mosiądzu i kryształu. Ciekawostką jest zastosowanie półprzezroczystych przesuwnych drzwi, dzięki czemu widzimy tylko stojące lub poruszające się kształty wewnątrz lobby. Nad właściwym oświetleniem pomieszczenia czuwają robione na zamówienie stalowe lampy, ozdobione skośnymi kryształami.  


Piękna przestrzeń i jej walory

Tognini, jak na producenta mebli i urządzeń robionych na zamówienie przystało, zadbało o prawdziwie nietuzinkowe podejście do przestrzeni w budynku. W całym pomieszczeniu mamy do czynienia z różnokolorową, trójwymiarową podłogą. Została ona wykonana z marmuru, co gwarantuje przepiękne refleksy światła padającego bezpośrednio na posadzkę. Eklektyczne wnętrze dopełnione jest poprzez zastosowanie wspomnianego już wielkiego żyrandola, ale również za pomocą wielu innych źródeł światła. Spersonalizowane lampy wykonane ze stali, okraszone skośnymi kryształami dają wystarczająco dużo światła, aby nie tylko powiększyć imponujące już rozmiary pomieszczenia, ale także wprowadzić bardzo przytulny i kameralny klimat, co jest pięknym zestawieniem przeciwieństw, jeśli zwrócimy uwagę na rozmiary samego lobby. 


Nowatorskie i przytulne? Da się!

Niezależnie od tego czy kierujemy się utylitarnymi względami, czy też po prostu zależy nam na zapierającym dech w piersiach doznaniu wizualnym – to wszystko możemy znaleźć w projekcie Znamenka. Prawie 700 m2 przestrzeni zostało wyposażone w eklektyczne wnętrze, w którym klasyczne i łagodne formy architektoniczne spotykają się z nowoczesnym, geometrycznym wyposażeniem, stworzonym z marmuru i drewna. Takie nowatorskie podejście nie tylko zachwyca swoim pięknem, ale jednocześnie sprawia, że wnętrze jest przytulne, niezwykle ergonomiczne i z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci odwiedzających oraz pracowników.  

 


Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu