7 przykładów niesamowitych schodów do domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 przykładów niesamowitych schodów do domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Grupo HC, Klasyczny
Loading admin actions …

Już podczas planowania budowy domu powinniśmy się zastanowić nad wyborem odpowiednim schodów wewnętrznych. Największym problemem jest zdecydowanie się na konkretny materiał: czy będą to schody drewniane, czy z żelbetonu, a może metalowa konstrukcja?

Mając już wybrany materiał, teraz nadszedł czas na decyzję dotyczącą kształtu schodów. Tak naprawdę, to schody mogą zdominować wnętrze naszego domu i albo go upiększyć, albo niestety oszpecić, więc warto się nad tym dobrze zastanowić, bo schodów nie zmienimy tak łatwo jak dywanika w korytarzu. Aby ułatwić to zadanie przygotowaliśmy mały przewodnik – każdy znajdzie w nim coś do swojego wnętrza!

1. Z małym ogrodem

Przestrzeń pod schodami możemy wykorzystać w różny sposób – zazwyczaj mieści się tam szafa lub półki na obuwie. W tym przypadku została ona zagospodarowana w celach czysto estetycznych – mamy tutaj miły dodatek w postaci drzewek oraz lampiony, które wprowadzają nas w odpowiedni, domowy klimat pełen harmonii i spokoju. A to wszystko już po przekroczeniu progu naszego domu!

2. Dodatkowe miejsce na przechowywanie

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Chase Furniture, Nowoczesny
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

Jak już wspominaliśmy wcześniej, miejsce pod schodami można wykorzystać na wiele sposób. Najpopularniejszym jest utworzenie szafy – może być ona otwierana lub jak widać na tym przykładzie, wysuwana. W ten sposób wszystko będziemy mieć zawsze pod ręką – jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie od klasycznej szafy.

3. Rewia kolorów!

To dopiero żywiołowa ściana! Proste schody na tle mozaiki pełnej kolorów i wzorów to mocny akcent we wnętrzu. Jeśli nie boicie się tak mocny aranżacji, to powinniście spróbować tego połączenia – jednak pamiętajcie, że będzie dobrze wyglądać w wysokim pomieszczeniu. Niestety w mniejszych wnętrzach może je jeszcze optycznie pomniejszyć, a tego wolelibyśmy uniknąć.

4. Minimalistyczne

Zdecydowanym plusem minimalistycznych schodów jest oszczędność miejsca, ale powinniśmy brać pod wagę również komfort użytkowania, a nie samo zagospodarowanie przestrzeni. W przypadku, gdy ze schodów korzystają jednocześnie dwie osoby, nie mogą iść one obok siebie, ponieważ dla jednej będzie to schodzenie na palcach – aby trafić w węższą część stopni.

5. Z klasą

Znane z filmów, w których możemy oglądać luksusowe posiadłości, czy z zabytkowych hoteli. Schody wachlarzowe są niesamowicie efektowne i wyglądają oszałamiająco. Schody powinny również pasować do reszty wystroju, ponieważ w domku w stylu rustykalnym średnio się sprawdzą, co innego, gdy mamy sporą przestrzeń urządzoną w stylu klasycznym – wtedy będą prezentować się z godnością. Jeżeli chcemy, aby efekt końcowy był olśniewający, to powinniśmy zadbać o odpowiednie wykończenie. Schody pokryte wysokiej jakości kafelkami, a może nawet marmurem – to dopiero ekskluzywne wydanie! Chyba, że jesteśmy fanami drewna, wtedy warto sięgnąć np po ciemny, głęboki mahoń lub inny gatunek luksusowego i wytrzymałego drewna, który po odpowiedniej impregnacji będzie nam służył przez lata.

6. Podświetlane

Schody Wspornikowe Szklane SW-02: styl , w kategorii  zaprojektowany przez KAISER Schody Sp. z o.o.,Nowoczesny
KAISER Schody Sp. z o.o.

Schody Wspornikowe Szklane SW-02

KAISER Schody Sp. z o.o.

Te schody naprawdę świecą! Wyglądają fenomenalnie – dodatkowo w połączeniu z surową ścianą pokrytą czerwoną cegłą, tworzą industrialny, niepowtarzalny klimat. Takie schody będą nietypowym elementem każdego wnętrza, a schodzenie na dół po przekąskę w nocy już nie będzie przysparzać nam kłopotów!

Szukacie innych przykładów na nowoczesne schody? Sprawdźcie w tym artykule: Schody wewnętrzne – 10 nowoczesnych przykładów!

7. Spiralne

Projekty,   zaprojektowane przez Apollo, Klasyczny
Apollo

Antique Mahogany Spiral Staircase

Apollo

Z jednej strony wyglądają naprawdę fantastycznie, z drugiej zaś są bardzo strome, a przez to niewygodne w użytkowaniu. Bieg schodów kręconych, nazywanych również spiralnymi, jest wpisany w koło. Przez to z stopnie są nierówne – szersze od strony zewnętrznej i szersze od wewnętrznej, a oznacza to, że nie są zbyt komfortowe. Jednakże ten typ schodów zajmuje najmniej miejsca i dzięki temu są częstym wyborem w małych domach, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

Które schody są Waszym faworytem?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu