Jeden z tych apartamentów, o których marzą wszyscy | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jeden z tych apartamentów, o których marzą wszyscy

A.D. A.D.
Minimalistyczny salon od Pop Arq Minimalistyczny
Loading admin actions …

Dziś pokażemy zaskakujący projekt, który znajduje się w Buenos Aires - drugim co do wielkości mieście w Ameryce Południowej i jednym z największych kompleksów miejskich na świecie. Gustowne i funkcjonalne rozwiązania to tylko niektóre z jego cech zaprojektowanych przez biuro Pop Arq.

Oprócz nietuzinkowych materiałów i ciekawych detali konstrukcyjnych, dom ten wyróżnia się szerokimi i jasnymi pomieszczeniami i niezwykle urokliwymi terenami otwartymi. Budynek znajduje się w obszarze bardzo gęsto zabudowanym a jego całkowita powierzchnia to 135 m kwadratowych ulokowanych na dwóch kondygnacjach. Tarasu rozciąga się aż do wysokości pierwszego piętra – jest obrośnięty winoroślami, które dają upragniony cień. Tutaj dobry gust spotyka się z ciekawymi rozwiązaniami. Zobaczcie!

Z lotu ptaka

Minimalistyczne domy od Pop Arq Minimalistyczny

Gęstość zaludnienia w Buenos Aires jest prawie dwukrotnie wyższa niż w Warszawie dlatego architektura jest uwarunkowana koniecznością stworzenia dużej ilości mieszkań na jak najmniejszym terenie. Jest to dodatkowo miasto silnie zurbanizowane, kwitnie w nim różnorodny przemysł od branży samochodowej po spożywczą. Na zdjęciu widać nasz apartament z lotu ptaka. Jest on mocno uciśnięty pomiędzy innymi budynkami ale w środku kompletnie nie czuć tego ścisku.

Kuchnia

Minimalistyczna kuchnia od Pop Arq Minimalistyczny

Konstrukcja budynku jest najszersza na parterze a im wyżej tym powierzchnia jest mniejsza. Dodatkowo wszystko zostało usytuowane na rzucie w kształcie litery c. Dzięki temu w budynku powstał naturalny podział pomieszczeń wygenerowany przez jego bryłę. Na zdjęciu widzimy kuchnię. Bardzo jasne, funkcjonalne, białe pomieszczenie, które zostało wyposażone w wygodny drewniany bar umożliwiający zjedzenie czegoś w pospiechu lub wypicie porannej kawy. Do tego mnóstwo efektownych szafek i schowków. 

Przytulny salon

Minimalistyczny salon od Pop Arq Minimalistyczny

W salonie jest po prostu przyjemne. Różnorodne wzornictwo, akcesoria, meble i elementy z recyklingu zdają się ze sobą korespondować tworząc tą przestrzeń i zmieniając ją w przytulny pokój. W jednej ze ścian znajduje się wnęka, która została przeznaczona do wystawiania przedmiotów takich jak książki czy dekoracje. Zwróciliście uwagę na stolik? Został zaprojektowany ze starych drzwi – to rozwiązanie dla niewielkich budżetów, które sprawdza się świetnie a dodatkowo jest bardzo oryginalne.

Jadalnia

Minimalistyczna jadalnia od Pop Arq Minimalistyczny

Jadalnia znajduje się w bliskim towarzystwie kuchni – rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne podczas spożywania posiłków. Jest połączona z pokojem dziennym. Znajdują się w niej także schody prowadzące na pierwsze piętro. Stół i krzesła są naprawdę wyjątkowe! W oczy rzuca się gra nieregularnych linii i kształtów. Konsekwencją jest młodzieńcza żywa estetyka jadalni.

Światło

Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od Pop Arq Minimalistyczny

W obszarze korytarza, który znajduje się na pierwszym piętrze, zrobiono duży świetlik. Dzięki niemu przestrzeń jest jasny i wydaje się większa. Drewno jest tu użyte w kilku elementach. Drewniane meble, podłogi i schody wnoszą swój udział w tworzenie ciepłej domowej atmosfery.

Przeczytajcie więcej na temat doświetlania budynków – istotne informacje znajdziecie tutaj: Świetlik dachowy sposobem na ciemny dom.

Taras

Minimalistyczny ogród od Pop Arq Minimalistyczny

Na tarasie główną rolę odgrywa jacuzzi. Zostało ona zaprojektowane w taki sposób, że jego osłona może stanowić ławę do siedzenia, rodzaj krzesła a po dodaniu wygodnego materaca lub poduszki nawet leżak do opalania. Wszystko, wraz z podłogą wykonane jest z jednego gatunku drewna. Ciekawą nowoczesną ozdobę stanowią betonowe donice z roślinnością – to bardzo modernistyczny akcent.

Grill pod pergolą

Minimalistyczny ogród od Pop Arq Minimalistyczny

Do ściany została przytwierdzona metalowa pergola, wysoka aż na 7 metrów. Wszystko zostało tak skonstruowane, że winorośl przekształca się w pionowy ogród, który owija się wokół zewnętrznej powierzchni domu. Dzięki temu wewnątrz jak i na zewnątrz jest odpowiednia ilość cienia. W Buenos Aires lata są gorące, ze średnią temperaturą wynoszącą 24,5 °C. Wysoka wilgotność może powodować uczucie duszności. Taka zielona oaza na tarasie to idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi lub popołudniowy relaks. Dodatkowym atutem jest grill, który umila właścicielom spędzanie wolnego czasu. 

A jak Wam się podoba opcja leniuchowania na tarasie z jacuzzi?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu