Niezwykły dom z brutalistycznego nurtu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niezwykły dom z brutalistycznego nurtu

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Salon zaprojektowane przez JOHO Architecture
Loading admin actions …

Oryginalne i niespotykane domy ogląda się o wiele lepiej, niż te nudne i zwyczajne. Współczesna architektura coraz częściej podchodzi od utartych szlaków, udając się na ścieżki wcześniej nie odkryte. Czy to  z nurtu futurystycznego, czy też brutalistycznego, architekci czerpią inspiracje z wielu różnych estetyk. Dzisiejszy projekt to dom niezwykle surowy, tajemniczy, ale dzięki temu ciekawy i oryginalny. Z zewnątrz intryguje, a środku ukazuje swoje nieco delikatniejsze oblicze. Taka kombinacja z pewnością warta jest obejrzenia!

Z zewnątrz

Budynek wyróżnia się nie tylko nietypową, ciężką i masywną bryłą, ale także wyjątkową strukturą fasady. Pokrywa ją surowy beton, nadając budynkowi niedostępny charakter i sprawiając, że przypomina on bardziej bunkier, niż dom jednorodzinny. Na szczęście nietypową bryłę cechują liczne przeszklenia, które ocieplają nieco jej wygląd i czynią ją bardziej przyjazną.

Detale

Przyglądając się bliżej fasadzie, dostrzegamy, że jej wyjątkowa struktura i niepowtarzalny wygląd wynikają z wyjątkowego rozmieszczenia betonowych trójkątów. Taki układ elementów, regularny i pełen harmonii, nadaje budynkowi wyjątkowe wizualne walory.

Wnętrze

Styl, w jakim urządzono wnętrze, silnie kontrastuje z charakterem zewnętrznej fasady budynku. W środku jest jasno i przestronnie,  połączenie bieli i drewna pozytywnie wpływa na klimat panujący we wnętrzach, Wyjątkowa bryła budynku powoduje, że także w środku pomieszczenia przybierają nietypowy kształt. Wysoki sufit, wielkoformatowe okna oraz świetnie dobrane oświetlenie potęgują wrażenie ogromnej przestrzeni i jasności.

Kuchnia

Dzięki wysokim sufitom można było pozwolić sobie w tym domu na drugie piętro w postaci antresoli. W jeden z segmentów, na których się ona opiera, wbudowano kuchnię. Jest to typowy aneks, o ciemnej, pasującej do charakteru budynku zabudowie oraz nowoczesnych, połyskujących metalem sprzętach AGD. Taka kuchnia to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy zmagają się w swoich domach z  problemem ograniczonej przestrzeni.

Miejsca na przechowywanie

Wnętrze tego domu pełne jest ciekawych rozwiązań architektonicznych, które prezentują się wyjątkowo nie tylko pod względem estetycznym, ale także praktycznym. Salon wyposażono w wielkoformatowe regały z ciemnego drewna, które doskonale pasują do surowej cegły. Industrialny charakter wnętrza dodatkowo dopełnia system oświetlenia sufitowego. Choć taki styl w architekturze i aranżacji wnętrz nie jest dla wszystkich, z pewnością nie można odmówić mu szyku i elegancji.

Podobają się Wam domy w betonu? Obejrzyjcie projekt w Katalogu Inspiracji Drewno i beton- para doskonała!

Podoba Wam się taki surowy dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu