Niezwykły dom z brutalistycznego nurtu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niezwykły dom z brutalistycznego nurtu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Oryginalne i niespotykane domy ogląda się o wiele lepiej, niż te nudne i zwyczajne. Współczesna architektura coraz częściej podchodzi od utartych szlaków, udając się na ścieżki wcześniej nie odkryte. Czy to  z nurtu futurystycznego, czy też brutalistycznego, architekci czerpią inspiracje z wielu różnych estetyk. Dzisiejszy projekt to dom niezwykle surowy, tajemniczy, ale dzięki temu ciekawy i oryginalny. Z zewnątrz intryguje, a środku ukazuje swoje nieco delikatniejsze oblicze. Taka kombinacja z pewnością warta jest obejrzenia!

Z zewnątrz

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Budynek wyróżnia się nie tylko nietypową, ciężką i masywną bryłą, ale także wyjątkową strukturą fasady. Pokrywa ją surowy beton, nadając budynkowi niedostępny charakter i sprawiając, że przypomina on bardziej bunkier, niż dom jednorodzinny. Na szczęście nietypową bryłę cechują liczne przeszklenia, które ocieplają nieco jej wygląd i czynią ją bardziej przyjazną.

Detale

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przyglądając się bliżej fasadzie, dostrzegamy, że jej wyjątkowa struktura i niepowtarzalny wygląd wynikają z wyjątkowego rozmieszczenia betonowych trójkątów. Taki układ elementów, regularny i pełen harmonii, nadaje budynkowi wyjątkowe wizualne walory.

Wnętrze

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Styl, w jakim urządzono wnętrze, silnie kontrastuje z charakterem zewnętrznej fasady budynku. W środku jest jasno i przestronnie,  połączenie bieli i drewna pozytywnie wpływa na klimat panujący we wnętrzach, Wyjątkowa bryła budynku powoduje, że także w środku pomieszczenia przybierają nietypowy kształt. Wysoki sufit, wielkoformatowe okna oraz świetnie dobrane oświetlenie potęgują wrażenie ogromnej przestrzeni i jasności.

Kuchnia

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Dzięki wysokim sufitom można było pozwolić sobie w tym domu na drugie piętro w postaci antresoli. W jeden z segmentów, na których się ona opiera, wbudowano kuchnię. Jest to typowy aneks, o ciemnej, pasującej do charakteru budynku zabudowie oraz nowoczesnych, połyskujących metalem sprzętach AGD. Taka kuchnia to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy zmagają się w swoich domach z  problemem ograniczonej przestrzeni.

Miejsca na przechowywanie

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Wnętrze tego domu pełne jest ciekawych rozwiązań architektonicznych, które prezentują się wyjątkowo nie tylko pod względem estetycznym, ale także praktycznym. Salon wyposażono w wielkoformatowe regały z ciemnego drewna, które doskonale pasują do surowej cegły. Industrialny charakter wnętrza dodatkowo dopełnia system oświetlenia sufitowego. Choć taki styl w architekturze i aranżacji wnętrz nie jest dla wszystkich, z pewnością nie można odmówić mu szyku i elegancji.

Podobają się Wam domy w betonu? Obejrzyjcie projekt w Katalogu Inspiracji Drewno i beton- para doskonała!

Podoba Wam się taki surowy dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu