Piękne kominki i ciekawe fasady kominkowe

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Piękne kominki i ciekawe fasady kominkowe

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez Malerbetrieb Trynoga,
Loading admin actions …

Marmur, stal nierdzewna czy może szkło? Kominek może być pokryty różnymi materiałami. Najważniejsze jest, aby pasował do ogólnego stylu naszego wystroju wnętrz i cieszył oko w chłodne, ponure wieczory, gdy my będziemy rozkoszować się płonącym w nim ogniem i pławić się w wydzielanym przez niego cieple.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, jak oryginalnie i finezyjnie podejść do kwestii fasady kominkowej, daj się zainspirować przykładami, które zebraliśmy w tym Katalogu. Nasi Profesjonaliści wiedzą, jak sprawić, że każdy z nas tej zimy zapragnie cieszyć się pięknym kominkiem.

Kombinacja materiałów

Mieszanka drewna i kamienia może wyglądać niezwykle pięknie i klimatycznie, jak w salonie na tym zdjęciu. Ciemne drewno z drzewa dębu znajduje się w idealniej harmonii z przyciemnianym kamieniem, a połączenie to doskonale współgra z kompletnym wystrojem i charakterem pomieszczenia. Taka fasada wprowadza dodatkowy element romantyzmu do salonu, a kominek, nawet gdy nie płonący, jawi się jako ciepły i rozgrzewający.

Klasyczny trawertyn

Naturalny kamień jest bardzo popularnym wyborem, jeżeli chodzi o fasady kominkowe, gdyż jego neutralny odcień i wzór dają możliwość dopasowania go do wielu stylów i aranżacji wnętrz. Barwa trawertynu pasuje na przykład świetnie do ciepłych i przytulnych wnętrz, jakie tworzą się wraz z zainstalowaniem w nich kominka. Trawertyn już od starożytności stosowany jest to wystroju wnętrz, ale także do wznoszenia całych budynków. Fasada sławnego Koloseum w Rzymie zrobiona jest właśnie z tego kamienia.

Szpachlowany kominek

Ta obudowa kominka została zaszpachlowana. Szpachlowanie znane jest już w wystroju wnętrz jako technika ozdabiania ścian, dlaczego więc nie zastosować jej także do dekoracji fasady naszego kominka? W celu nadania jej bardziej spersonalizowanego wyglądu, kolorowa masa szpachlowa nałożona została kilka razu, osiągając ciekawy efekt. Dzięki wielu możliwościom ręcznego szpachlowania oraz wielu opcjom, jeżeli chodzi o nadawanie fasadzie struktury, obudowę kominka można dostosowywać do indywidualnych potrzeb i upodobań. Użycie wapna w tym przypadku ma także swoje praktyczne strony- jest to materiał mniej wrażliwy na wilgoć i bardziej oddychający.

Textilbeton na kominku

Textilbeton to uproszczona nazwa na beton zbrojony tekstyliami- czyli beton, który uzbrojony został elementami włókienniczymi i stał się materiałem budowlanym o coraz szerokim zastosowaniu w budownictwie i meblarstwie. Zbrojenia włókiennicze nie podlegają korozji i wymagają tylko lekkiego pokrycia betonem, przez co konstrukcja, która przy pomocy tych dwóch elementów zostaje stworzona, jest lekka i cienka. Jeżeli chodzi o kolor, to polecamy delikatne odcienie szarości, które najlepiej pasują do wnętrz w stylu industrialnym lub też wnoszą dobitne akcenty do wystroju o stylu rustykalnym.

Drewniana fasada w zgodzie z naturą

Dla tych, którym betonowa obudowa wydaje się chłodna i nieprzyjazna, proponujemy fasadę z drewna. Drewno ma to do siebie, że gdziekolwiek użyte, od razu wprowadza ciepły, przytulny i domowy klimat. Ogień płonący w drewnianym wnętrzu wniesie do niego jeszcze więcej kameralności i intymności, jak dowodzi tego przykład ze zdjęcia. Lekko pofalowana konstrukcja na górze fasady, służąca jako półka na zdjęcia czy inne dekoracje, jest swoistym odwołaniem do natury i jej organicznych kształtów.

Nowoczesne obramowanie

Zwykła czarna obudowa kominka jest zbyt monotonna i chłodna, ale otoczona dodatkową warstwą z kamienia nabiera ponadczasowego, stylowego charakteru. Kominek z taką fasadą wkomponowany w białą ścianę, zyskuje trzy otaczające go warstwy. Wygląda to niezwykle modnie i nowocześnie. Jest jednocześnie praktyczne, gdyż kominek taki nie zabiera dodatkowej przestrzeni.

Okrągła obudowa

Współczesne kominki są nie tylko kwadratowe lub prostokątne- mogą być takę okrągłe! Wbudowane w białą ścianę, ale z czerwonym obramowaniem, kominek ten idealnie dopasowuje się do ogólnego wystroju tego salonu, opartego na grze bieli i czerwieni. W harmonii do czarnych dodatków stoją drzwi kominka, pomalowane czarną platyną.

Nie tylko ogień w kominku

Kominek nie jest już w użyciu bądź też nie działa? Nie ma problemu! Przestrzeń kominka można wykorzystać nie tylko do zaprószania w nim ognia. Nieużywany może stać się integralnym elementem wystroju naszego wnętrza. Fasada tego kominka, wykonana z naturalnego kamienia, sprawia, że pasuje do ogólnej aranżacji tego pokoju, zarówno kolorystycznie, jak i stylowo. Obudowa kominka może zostać wykorzystana jako obramowanie do pięknych dekoracji i kolorowych roślin.

Kolorowo

Oto kolejny pomysł na to, jak wykorzystać nieużywany kominek. W tym apartamencie w Paryżu obudowa niedziałającego kominka została pomalowana na intensywny liliowy fiolet i przeznaczona na przechowywanie różnych przedmiotów. Praktyczne i pomysłowe rozwiązanie problemu kominka, który nie płonie!

Który kominek podoba Ci się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu