Top 10 - tarasy z drewnianym zadaszeniem! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Top 10 – tarasy z drewnianym zadaszeniem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczny ogród od Canexel Klasyczny
Loading admin actions …

Taras to przestrzeń wypoczynku, to miejsce, w którym nic nie zakłóca naszego spokoju. Chyba, że sami postanowimy spędzić tam czas z naszymi dziećmi lub zaprosić gości. Przy zmiennej pogodzie, konieczne jest, aby taras był funkcjonalny: żeby zajmował odpowiednio dużą przestrzeń, żeby znalazły się na nim wygodne meble oraz, w naszym zmiennym klimacie, żeby był zadaszony. 

Zadaszenie chroni przed deszczem i pozwala nam cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu niezależnie od warunków klimatycznych. To rozwiązanie pomiędzy całkowicie otwartym tarasem a tarasem zabudowanym, wiąż umożliwiające ten bezpośredni kontakt z naturą. Istnieją również inne typy zadaszeń, pod którymi zmokniemy w trakcie deszczu – te zapewniają ochronę jedynie przed zbyt mocnymi promieniami słońca. Wybór należy do nas i od tego ile czasu spędzamy na zewnątrz. 

Na którykolwiek typ, kształt i styl zadaszenia się zdecydujemy, na materiał polecamy Wam drewno. Dlaczego? Poniższe realizacje naszych profesjonalistów to najlepsze argumenty…

1. Widoczna struktura

Klasyczny ogród od Canexel Klasyczny

Uczciwość struktury zawsze łapie nas za serce! To drewniane zadaszenie niczego nie ukrywa, rząd desek jest widoczny i prezentuje się naprawdę dostojnie. Umieszczone na nim punktowe oświetlenie musi zapewniać wspaniałą atmosferę podczas rodzinnych wieczorów. Tak szerokie zadaszenie pozwala na stworzenie wielofunkcyjnego tarasu z przestronną strefą wypoczynku, grillem oraz jadalnią. Jeśli zdecydujemy się na drewniane zadaszenie, musimy podjąć decyzję, czy je polakierować. Surowe drewno zmienia kolor z czasem, lakier pozwoli nam zadecydować o jego wyglądzie na długie lata.

2. Kombinacje

Tutaj drewniana konstrukcja połączona została z płachtą chroniącą przed deszczem i zapewniającą cień. Takie rozwiązanie jest znacznie lżejsze – w sensie dosłownym oraz wizualnie. Dzięki niemu ogród nabiera stylu orientalnego. Dodatkową zaletą jest tutaj możliwość szybkiego zwinięcia płachty, kiedy najdzie nas ochota na kąpiel słoneczną.

3. Niesamowite formy

Nasi architekci przeszli tutaj samych siebie! Cienie rzucane przez zadaszenie tego patio zapierają nam dech w piersiach. Możemy sobie wyobrazić, że kiedy człowiek tu wejdzie, wkroczy w tę grę świateł i cieni, od razu poczuje się zrelaksowany. Imponujące są także drewniane słupy podtrzymujące całą konstrukcję. Szlachetnością przypominają greckie kolumny!

4. Malowane drewno

Patrzycie na powyższe zdjęcie i nie możecie się nadziwić, co robi w naszym zestawieniu? To proste – wykonane jest z malowanego drewna! Dzięki temu wydaje się być strukturalną częścią domu. W rzeczywistości jednak stosunkowo łatwo je przerobić. Chociaż czemu mielibyśmy chcieć to robić? Białe zadaszenie sprawia, że nasz taras wydaje się jeszcze bardziej przestronny! Wspaniale też komponuje się z drewnianymi i wiklinowymi meblami oraz podłożem z ceramicznych płytek.

5. Chwila ochłody

Tegoroczne upalne lato przekonało nas, że warto pod naszym zadaszeniem zainstalować wiatrak. Na tle drewna będzie się on prezentował znakomicie, nawiązując do rezydencji z klimatu tropikalnego, a od nich łatwo przejść do myślenia o tropikalnych wakacjach… Decydując się na wiatrak, nasze drewniane zadaszenie ochroni nas i przed wiatrem i przed gorącem! Taki taras to marzenie…

6. Natura muzykiem

The restored barn Rustykalne domy od Milligan&Milligan Rustykalny
Milligan&Milligan

The restored barn

Milligan&Milligan

Kolejnym materiałem, z którym zestawić można drewnianą konstrukcję, jest metalowa blacha. Uderzające o nią krople deszczu tworzą muzykę, która jednych fantastycznie zrelaksuje, a innych wyprowadzi z równowagi – należy więc uważać! Blacha jest tania i łatwa w montażu, może służyć nam jako rozwiązanie tymczasowe, dając czas na podjęcie ostatecznych decyzji oraz zgromadzenie środków na ich realizację.

7. Grając z architekturą

Te drewniane zadaszenia wchodzą w fantastyczny dialog z dachem domu. Dzięki masywnym słupom i geometrycznej konstrukcji zadaszenia przestrzenie tarasów stają jakby kolejnymi modułami tego projektu architektonicznego. Przyjrzymy się uważnie i zauważmy, że dach domu w pewnym momencie okazuje się także być zadaszeniem tarasu – luksusowego pomieszczenia na świeżym powietrzu.

8. Nowoczesna pergola

Patio House - Garden od arQing Kolonialny
arQing

Patio House – Garden

arQing

Po raz kolejny czeka na nas wspaniała gra świateł i cieni. Spójrzmy chociażby w głąb tarasu, gdzie na jego drewnianej ścianie powstał fascynujący, geometryczny wzór. Ażurowa konstrukcja może pełnić funkcje pergoli, być miejscem wsparcie dla pnących roślin. Wracając do drewnianej ściany… zadaszenie wcale nie musi obejmować jednego poziomu tarasu, tutaj różnica wysokości jest ewidentna. Efekt? Imponujący!

9. Rustykalnie

Rustykalne zadaszenie dla industrialnego budynku? Dlaczego nie! Ażurowa konstrukcja chroni przed przegrzaniem zabytkowy samochód. Złożona jest z lekko tylko oszlifowanych pni oraz gałęzi drzew, co przydaje jej charakteru. Ciekawe jest pozostawienie trzech pni-słupów bez zadaszenia. Tworzą one wizualną granicę przestrzeni kontrolowanej przez człowieka.

10. Symbioza z naturą

A tak prezentuje się drewniane zadaszenie werandy wsparte o żywe gałęzie drzewa! Domki na drzewie stają się coraz bardziej popularne wśród dorosłych, co owocuje takimi właśnie zaskakującymi projektami. Pełna symbioza z naturą okazuje się możliwa! 

Jeśli wciąż zastanawiacie się nad projektem Waszego tarasu, koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Z jakiego materiału zbudować taras?

Czy któreś z powyższych rozwiązań sprawdziłoby się nad Waszym tarasem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu