5 najpiękniejszych strychów, jakie kiedykolwiek widziałeś! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 najpiękniejszych strychów, jakie kiedykolwiek widziałeś!

mszpakowska mszpakowska
Skandynawska sypialnia od archstudiodesign Skandynawski
Loading admin actions …

Kiedy myślimy o małych mieszkaniach z wdziękiem, trudno nie wyobrazić sobie romantycznego poddasza. Jeśli dodatkowo możemy mieć dzięki temu piękny widok na miasto, tym lepiej. Jest to jedno z tych wspaniałych idyllicznych miejsc, które widujemy w filmach. Życie na poddaszu może mieć swoje wady, ale czy niesamowita przestrzeń nie wystarczy? Ponadto, daje nam ona niepowtarzalne ciepło i wrażenie przytulności. 

W dzisiejszym artykule będziemy rozwiewać wszelkie wątpliwości związane z zadomowieniem tej części mieszkania oraz pokażemy pięć malowniczych i pięknych strychów. Na poniższych zdjęciach zauważycie, że kluczem do sukcesu jest dobra aranżacja i kreatywność.

1. Sypialnia jak w chacie

Pierwsze zdjęcie przenosi nas do drewnianej chaty w lesie. Chociaż sypialnia sprawia wrażenie rustykalnej, nie brakuje w niej nowoczesnych dodatków. Jest to zastosowanie szkła jako oddzielenia sypialnianej sfery od reszty pomieszczenie, zamontowanie w podłodze świetlika oraz wykończenie sufitu w stylu nowoczesnym i funkcjonalnym. Kolory tekstyliów nadają współczesny charakter poddasza, gdzie ostatecznie dominuje drewno. 

Projekt pochodzi od architektów z Archstudiodesign.

2. Funkcjonalna amplituda

Jednym z mankamentów urządzania strychu może być poczucie klaustrofobii. Dobrym sposobem na pozbycie się tego uczucia jest gra kolorami. W tym pomieszczeniu postawiono nacisk na biel, od sufitu, przez ściany, meble, aż do podłogi. W rezultacie otrzymano jasną amplitudę ze zwiększoną optycznie powierzchnią. 

3. Strych eklektyczny

Trzecie poddasze, które prezentujemy jest dobrym przykładem tego, jak mieszanka stylów może spowodować stworzenie wspaniałego środowiska. Po renowacji, pomieszczenie stało się doskonałym połączeniem przestrzeni i elementów konstrukcyjnych. Sufit nie tylko posiada podział amplitudy, ale także ukazuje dach z drewnianych, antycznych i rustykalnych belek, co daje bardzo ciekawe efekt. Jeśli chcecie poznać więcej pomysłów na wykorzystanie drewna przy aranżacji sufitu, zajrzyjcie proszę do katalogu 10 świetnych pomysłów na sufit z drewnem w roli głównej!

Na ścianach pozostawiono cegły, aby nawiązać do stylu przemysłowego. Zastosowanie okrągłego łóżka oraz tureckich dodatków daje pomieszczeniu osobowość i oryginalność.

4. Poddasze w Paryżu

Piękne marzenie, że być może pewnego dnia przekroczymy próg przytulnego mieszkania tuż nad brzegiem Sekwany. Ten projekt jest realizacją tego snu. Mieszkanie o niewielkich wymiarach i bohemistycznym stylu znajduje się w stolicy Francji i postawiono sobie tutaj za cel stworzenie przestrzeni do różnych celów. Antresola dostępna jest poprzez charakterystyczne schody. Tuż za nimi znajduje się wejście do łazienki. Pomysłowe, prawda? Połączenie miejskiego i wiejskiego stylu jest idealnym miejscem na zrealizowanie paryskiego snu. 

5. Poddasze i taras. Kto da więcej?!

Na koniec przedstawiamy Wam poddasze, które ma nie tylko mansardowy urok, ale romantyczny taras sprawia, że wprost nie można mu się oprzeć. Taras jest głównym źródłem światła tego pomieszczenia, w którym znajdziemy połączenie ciepłej kolorystyki drewnianej podłogi wraz z białymi ścianami, które sprawiają poczucie większej przestrzeni i dodatkowo rozjaśniają pomieszczenie. 

W którym z przedstawionych poddaszy chcielibyście zamieszkać? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu