7 sztuczek, aby małe mieszkanie wydawało się większe | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sztuczek, aby małe mieszkanie wydawało się większe

mszpakowska mszpakowska
Eklektyczny salon od Galleria del Vento Eklektyczny
Loading admin actions …

Ten, kto w ostatnim czasie zwiedził w swoim mieście wszystkie agencje nieruchomości, mógł stwierdzić, że nie ma już takich domów jak kiedyś. Głównym powodem tej zmiany jest rozmiar : przestrzenie użytkowe w nowoczesnym budownictwie są minimalizowane, aby mieszkańcom zapewnić niższe koszty, a developerom wyższe zarobki.

Jeśli przestrzeń w mieszkaniu jest niewielka, wystarczy zastosować kilka zabiegów, aby pomieszczenia wydawały się większe. 

Dynamiczny sufit

Zastosowanie wystających belek na suficie daje wrażenie wyższego pomieszczenia oraz nadaje otoczeniu przyjemny efekt. O ile w renowacji zabytkowych budynków wciąż stosuje się ciemne drewno, tak w nowoczesnym mieszkaniu dobrze jest pomalować belki razem z powierzchnią sufitu na jednakowy jasny, najlepiej biały kolor, aby nadać światła i oddechu w całym domu. 

Jasne wykończenie

DOM JEDNORODZINNY/ BIELSKO-BIAŁA/ 100m2/ fot.zielonakropka Nowoczesny salon od TIKA DESIGN Nowoczesny
TIKA DESIGN

DOM JEDNORODZINNY/ BIELSKO-BIAŁA/ 100m2/ fot.zielonakropka

TIKA DESIGN

Wzmocnione naturalne światło jest zdecydowanie najlepszym sposobem, aby dom stał się optycznie większy. Aby to osiągnąć należy zastosować meble białe lub ecru i wzmocnić to jeszcze jasnymi ścianami i podłogami. Poprzez dopasowanie do nich zasłon z lnu, bawełny lub innych lekkich tkanin, nasze mieszkanie wypełni się świeżością i delikatnością.

Ściana z białej cegły

Stary ceglany mur lub ściany pokryte kamieniami mogą być charakterystycznym elementem kuchni czy jadalni. Jeśli chcesz zachować oryginalny, rustykalny wygląd i  nadać odrobinę jasności tym pomieszczeniom, wystarczy nanieść na powierzchnię ścian obfitą warstwę białej emalii przy jednoczesnym zachowaniu ogólnej struktury.  

Parkiet biegowy

Podłoga ma równie duże znaczenie w urządzaniu mieszkania, jak ściany czy meble, które od razu rzucają nam się w oczy. W celu uwypuklenia wrażenia głębokości pomieszczenia, warto jest zastosować parkiet z dębowych desek. Ciepłe odcienie wspomnianego materiału można również uwydatnić poprzez użycie białej farby, która dodatkowo rozjaśni naturalny kolor dębu, bez tuszowania struktury drewna. 

Podwieszane półki

TT3 od Adele-C Eklektyczny

Przy wyborze biblioteczek i regałów warto jest sięgnąć po te o delikatnej metalowej konstrukcji, w których półki często są wykonane jedynie z cienkich drewnianych paneli. Półki w takich meblach zdają się unosić w powietrzu, dzięki czemu to Twoje przedmioty będą prawdziwymi bohaterami domowej przestrzeni. 

Lustrzane szafy

Stosowanie mebli z lustrami ma wiele funkcji w naszym mieszkaniu. Również w tym przypadku jest to kolejna sztuczka,  dzięki której możemy pomnożyć postrzeganą wielkość przestrzeni. Nie ma znaczenie umiejscowienie tego elementu : słabo oświetlony korytarz, skrajny element ściany czy lustro w rogu służące za ozdobę – we wszystkich przypadkach odbijanie wnętrza spowoduje zwiększenie przestrzeni. Aby to jeszcze dodatkowo spotęgować, wystarczy zamontować w suficie jasne reflektory. 

Prysznic na środku

Zastosowanie przezroczystych ścian prysznica w centrum łazienki może się okazać trafionym wyborem: umywalka oraz część sanitarna będą w ten sposób od siebie oddzielone, jednak szkło zapewni rozprzestrzenianie światła w całym pomieszczeniu. 

Jeśli jesteście ciekawi jak praktycznie zaaranżować niewielkie mieszkanie , zapraszam Was do zapoznania się z katalogiem Wyzwanie- miniaturowe mieszkania!

Czy znasz jakieś inne sposoby na zwiększenie przestrzeni w swoim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu