Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 sztuczek, aby małe mieszkanie wydawało się większe

mszpakowska mszpakowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Galleria del Vento
Loading admin actions …

Ten, kto w ostatnim czasie zwiedził w swoim mieście wszystkie agencje nieruchomości, mógł stwierdzić, że nie ma już takich domów jak kiedyś. Głównym powodem tej zmiany jest rozmiar : przestrzenie użytkowe w nowoczesnym budownictwie są minimalizowane, aby mieszkańcom zapewnić niższe koszty, a developerom wyższe zarobki.

Jeśli przestrzeń w mieszkaniu jest niewielka, wystarczy zastosować kilka zabiegów, aby pomieszczenia wydawały się większe. 

Dynamiczny sufit

Zastosowanie wystających belek na suficie daje wrażenie wyższego pomieszczenia oraz nadaje otoczeniu przyjemny efekt. O ile w renowacji zabytkowych budynków wciąż stosuje się ciemne drewno, tak w nowoczesnym mieszkaniu dobrze jest pomalować belki razem z powierzchnią sufitu na jednakowy jasny, najlepiej biały kolor, aby nadać światła i oddechu w całym domu. 

Jasne wykończenie

DOM JEDNORODZINNY/ BIELSKO-BIAŁA/ 100m2/ fot.zielonakropka: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez TIKA
TIKA

DOM JEDNORODZINNY/ BIELSKO-BIAŁA/ 100m2/ fot.zielonakropka

TIKA

Wzmocnione naturalne światło jest zdecydowanie najlepszym sposobem, aby dom stał się optycznie większy. Aby to osiągnąć należy zastosować meble białe lub ecru i wzmocnić to jeszcze jasnymi ścianami i podłogami. Poprzez dopasowanie do nich zasłon z lnu, bawełny lub innych lekkich tkanin, nasze mieszkanie wypełni się świeżością i delikatnością.

Ściana z białej cegły

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Mosaicnet srl
Mosaicnet srl

Betonwood

Mosaicnet srl

Stary ceglany mur lub ściany pokryte kamieniami mogą być charakterystycznym elementem kuchni czy jadalni. Jeśli chcesz zachować oryginalny, rustykalny wygląd i  nadać odrobinę jasności tym pomieszczeniom, wystarczy nanieść na powierzchnię ścian obfitą warstwę białej emalii przy jednoczesnym zachowaniu ogólnej struktury.  

Parkiet biegowy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Mardegan Legno
Mardegan Legno

Soggiorno moderno con pavimento in Rovere

Mardegan Legno

Podłoga ma równie duże znaczenie w urządzaniu mieszkania, jak ściany czy meble, które od razu rzucają nam się w oczy. W celu uwypuklenia wrażenia głębokości pomieszczenia, warto jest zastosować parkiet z dębowych desek. Ciepłe odcienie wspomnianego materiału można również uwydatnić poprzez użycie białej farby, która dodatkowo rozjaśni naturalny kolor dębu, bez tuszowania struktury drewna. 

Podwieszane półki

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Adele-C

Przy wyborze biblioteczek i regałów warto jest sięgnąć po te o delikatnej metalowej konstrukcji, w których półki często są wykonane jedynie z cienkich drewnianych paneli. Półki w takich meblach zdają się unosić w powietrzu, dzięki czemu to Twoje przedmioty będą prawdziwymi bohaterami domowej przestrzeni. 

Lustrzane szafy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez CSP2 studio
CSP2 studio

Zona notte

CSP2 studio

Stosowanie mebli z lustrami ma wiele funkcji w naszym mieszkaniu. Również w tym przypadku jest to kolejna sztuczka,  dzięki której możemy pomnożyć postrzeganą wielkość przestrzeni. Nie ma znaczenie umiejscowienie tego elementu : słabo oświetlony korytarz, skrajny element ściany czy lustro w rogu służące za ozdobę – we wszystkich przypadkach odbijanie wnętrza spowoduje zwiększenie przestrzeni. Aby to jeszcze dodatkowo spotęgować, wystarczy zamontować w suficie jasne reflektory. 

Prysznic na środku

Zastosowanie przezroczystych ścian prysznica w centrum łazienki może się okazać trafionym wyborem: umywalka oraz część sanitarna będą w ten sposób od siebie oddzielone, jednak szkło zapewni rozprzestrzenianie światła w całym pomieszczeniu. 

Jeśli jesteście ciekawi jak praktycznie zaaranżować niewielkie mieszkanie , zapraszam Was do zapoznania się z katalogiem Wyzwanie- miniaturowe mieszkania!

Czy znasz jakieś inne sposoby na zwiększenie przestrzeni w swoim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu