Pasywny dom z jasnym wnętrzem

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pasywny dom z jasnym wnętrzem

A.D. A.D.
od O2 Concept Architecture Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was na wycieczkę do domu pasywnego, który udowodni że idea ekologicznego budownictwa i nowoczesna architektura pasują do siebie bardzo dobrze. Dom jednorodzinny znajduje się w samym sercu dzielnicy mieszkalnej w Laillé, małej francuskiej gminy niedaleko Rennes. Koncepcja budynku pochodzi z firmy architektonicznej O2 CONCEPT ARCHITECTURE, która już od dawna realizuje szereg projektów, w których trwałość i jakość powstających budynków jest uważana za najwyższy priorytet. Wyobraźcie sobie mieszkanie w wygodnym, nowoczesnym domu bez zimnych przeciągów, bez wahania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, a co najważniejsze, praktycznie bez konieczności ogrzewania lub chłodzenia. To może wydawać się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale w domu, który Wam dziś przedstawimy takie warunki są normą.

Ten wyjątkowy dom to coś więcej niż piękna budowla – on oferuje swoim mieszkańcom niezrównaną jakość życia. Ściana południowa jest w większości przeszklona podczas gdy od strony północnej zostało zamontowane jedynie kilka okien. Dach wyposażony jest w duże okna, dzięki czemu padające światło jest wykorzystane do maksimum. Kolejną atrakcją jest duży drewniany taras. Zobaczcie ten niemalże idealny projekt i zainspirujcie się nim!

Budynek od strony południowej

Od południa dom jest niemalże całkowicie przeszklony. W ten sposób światło słoneczne, które własnie z tej strony jest najsilniejsze i najdłużej w ciągu dnia można się nim cieszyć, zostaje optymalnie wykorzystane do ogrzewania domu. Jednocześnie została zapewniona prywatność dla właścicieli. Gdyby nie ta niezwykła szklista ściana dom wyglądałby całkowicie zwyczajnie: biała elewacja, czarny dach i piękny, zadbany ogród.

Taras zachęcający do wypoczynku

Przez cały rok, słońce jest wykorzystywane do ogrzewania wnętrza. Dzięki bardzo dobrej izolacji cieplnej, temperatura wewnątrz oscyluje w okolicy 22 stopni tworzy to bardzo komfortowe i przyjemne dla mieszkańców warunki. Podstawową zaletą tego domu pasywnego jest niezwykle niski koszt energii elektrycznej, ciepłej wody i ogrzewania. Wzdłuż południowej strony budynku ciągnie się drewniany taras, który służy właścicielom jako wspaniałe miejsce relaksu w ciepłe letnie dni. Jest tu wystarczająco dużo miejsca na przestronną jadalnię, salonik letni lub profesjonalnego grilla.

Antresola jako sposób maksymalizacji światła

Aby wykorzystać naturalne światło słoneczne jako sposób do oświetlania wnętrz, antresola została zaprojektowana tak aby nie blokować mu dostępu do wnętrza. Jednocześnie sama jest bardzo jasnym i przyjemnym pomieszczeniem. W ten sposób światło może swobodnie oświetlać duże fragmenty przestrzeni mieszkalnych. Podwójna wysokość jest niezwykłym atutem – daje wrażenie gigantycznej przestrzeni. Balustrada okalająca antresolę to lekka konstrukcja z żelaza i drewna, która tworzy bardzo elegancki efekt. Szeroka klatka schodowa wydaje się niemal trochę królewskim rozwiązaniem. A bezpretensjonalny piec stanowi dodatkowe źródło ogrzewania zimą.

Praktyczne świetliki

Dzięki dużym oknom dachowym słońce przechodzi przez dach do domu. Sufit staje się dzięki nim imponujący. Odsłonięta drewniana konstrukcja w połączeniu z białym tynkiem – proste, ale bardzo eleganckie i nowoczesne. Okna są oczami domu, ozdobą samą w sobie – tutaj zostały wybrane te o najwyższej klasie energooszczędności. Nie potrzebują, żaluzji czy rolet ponieważ znajdują się na tyle wysoko, że zagląda przez nie jedynie słońce i chmury.

Widok z antresoli

Z tej perspektywy naszym oczom ukazuje się widok z góry na jasny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Spokojna stonowana kolorystyka i naturalne drewno tworzą stylowe połączenie. Atmosfera jest ciepła i przytulna a wszystko utrzymane w duchu nowoczesnej architektury. Ten wyjątkowy projekt to dowód na to, że odpowiednia konstrukcja i nowoczesne materiały są kluczem do sukcesu.

Dom pasywny naszym okiem

Domy pasywne wykorzystują energię elektryczną na takie elementy jak oświetlenie, wszelkiego rodzaju urządzenia, sprzęty czy do ogrzewania wody, ale w większości przypadków nie wymagają w ogóle dodatkowego źródła ciepła oprócz słońca oraz ciepła generowanego przez urządzenia i ludzi w domu. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych urządzeń i alternatywnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne i turbiny wiatrowe, wielu właścicieli domów pasywnych może zasilać swoje domy bez konieczności współpracy z dostawcami energii lub z niewielkim ich udziałem. Niezrównany jest także wkład w ekologię i choć jeden dom nie oczyści środowiska to już kilka procent z wszystkich nowo powstających budynków miałoby znaczący wkład w ekologię. Warto inwestować w przyszłość!

A tutaj kolejny przykład wyjątkowego domu pasywnego: Dom pasywny, dom przyszłości!

Jak Wam się podoba przeszklona elewacja?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu