Przed i po: remont z sukcesem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: remont z sukcesem

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od ARCHITETTO LAURA LISBO Nowoczesny
Loading admin actions …

Ten projekt, wykonany przez architektów z Laura Lisbo jest bardzo ciekawy nie tylko dlatego, że pokazuje, jak seria nierównych ścian i nieciekawych podłóg może zostać przekształcona w pomieszczenie z tysiącem detali, w przestrzeń pełną osobowości, ale również ponieważ jest to projekt pełen dzieł sztuki i wyrafinowanego designu. Pierwotny plan był całkowicie zmieniony na rzecz bardziej racjonalnego podziału, który pozwala na rzeczywiste wykorzystanie każdego centymetra z dostępnych 135 metrów kwadratowych.

​Przed: Przestrzenie bardziej zamknięte

Widzimy tu zdjęcie zrobione w trakcie wykonywania prac remontowych. Stan rzeczy, jak widać, był zupełnie inny: kolor ścian był przestarzały i jakby brudny, rozplanowanie przestrzenne pozostawiało wiele do życzenia i tak właściwie, wszystko trzeba było robić od nowa. Trudno było sobie wyobrazić, jaki będzie ostateczny rezultat remontu, a zapewniamy, że jest spektakularny, znacznie bardziej przejrzysty i kompleksowy, niż to co widzimy teraz.

Po: Nowy salon

Widząc to zdjęcie możemy sobie wyobrazić w jaki sposób zostały przerobione strefy wejściowa i salonowa. Przestrzenie zostały całkowicie zmienione i ulepszone. Strefa wejściowa przedpokoju oddziela salon od szaf przy wejściu, jednocześnie pomagając otworzyć przestrzeń. To, co wcześniej było serią nielogicznych pomieszczeń, jest teraz jedną dużą przestrzenią pełną osobowości. W nowo utworzonym salonie nie brakuje miejsca na nic.

Plan mieszkania przed remontem

Oto właśnie oryginalny układ mieszkania. Na krańcu planu widzimy korytarz, a wszystkie strefy są dokładnie od siebie oddzielone: po lewej salon, obok niego jadalnia, oddzielnie obok kuchnia, a sypialnie na prawo – widzimy dwie sypialnie i dwie łazienki. Nie wydaje Wam się, że jest to wszystko nazbyt pozamykane i pooddzielane? My mamy takie wrażenie.

Plan mieszkania po remoncie

Po wykonanej pracy, salon został połączony z jadalnią i przesunięty w bardziej centralną część mieszkania. Zrezygnowano również z korytarza na skraju mieszkania, co pozwoliło na stworzenie ogólnodostępnego gabineciku i łazienki. Znalazło się również miejsce na małą pralnię! Całą resztę mieszkania całkowicie zreorganizowano: stworzono otwartą kuchnię – jednak wizualnie troszeczkę oddzieloną, powiększono ilość sypialni do trzech, z czego jedna posiada prywatną łazienkę. Teraz nie zabraknie miejsca dla gości! 

Teraz to wygląda dużo lepiej, prawda?

Salon, który zniewala

Salon emanuje niezwykłą elegancją. Kolory są mocne, ale doskonale wyważone, a efektem działań projektantów wnętrz jest salon z charakterem i wspaniała sceneria. Użyto materiałów z pierwszej półki. Podłoga została wykonana z drewna wiązu – niezwykła i piękna, sofa pokryta czarną skórą, a ściany częściowo odzwierciedlają efekt łupków z czarną powłoką. Główną ścianę zdobią liczne dzieła sztuki, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Duża przestrzeń i eleganckie meble

Oprócz wielu obrazów, dom jest również bogaty w elementy designerskie, arcydzieła aranżacji wnętrz, które nadają barwę i charakter tej przestrzeni. W takim salonie możemy przyjmować różnych gości, bo nikt nie będzie narzekał na brak luzu ani elegancji. Doskonale wyważona przestrzeń, w której można się zrelaksować i pozwolić gościom przez dłuższy czas zachwycać się każdym szczegółem wystroju.

Prosta, lecz bardzo przytulna łazienka

W łazience znajdujemy proste wykończenia, które doskonale sprawdzają się na powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych. Wykorzystano klasyczną paletę barw. Neutralne kolory, które nigdy nie wychodzą z mody, ani nie nudzą się zbyt szybko zapewniają sukces wystroju. Tutaj również położono parkiet, który pięknie łączy się ze wspaniałym gresem o beżowym zabarwieniu i szarością szafeczki pod umywalką.

Łazienka jest bardzo ważną częścią każdego domu. To właśnie w łazience dbamy o nasze zdrowie i urodę! To tu przygotowujemy się z rana na nadchodzące wyzwania. Warto więc gustownie urządzić to pomieszczenie. A jak to zrobić? Na to pytanie odpowiemy w Katalogu Inspiracji: W ten sposób odnowisz swoją starą łazienkę.

Zdecydowalibyście się na tak drastyczne zmiany w mieszkaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu