Stwórz swój własny nowoczesny system regałów w 7 prostych krokach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stwórz swój własny nowoczesny system regałów w 7 prostych krokach

mszpakowska mszpakowska
od Delica Skandynawski
Loading admin actions …

Wykonanie czegoś samodzielne napaja nas nieprawdopodobnym poczuciem spełnienia. Jeśli wykreujesz w swojej głowie coś niesamowitego, często nie ma lepszej osoby do wykonania zadania, niż właśnie Ty. Tworzenie akcesoriów własnoręcznie pozwala nam nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również sprawić, że wnętrze staje się niepowtarzalne. Istnieje wiele projektów DIY, od upcyklingu starych mebli do malowania własnych wzorów na ścianach. W tym przypadku należy się kierować dewizą jeśli potrafisz coś wymyślić, potrafisz to zrobić

Jednak dla tych z nas, którzy są mniej pracowici, wykonywanie czegoś osobiście może się wydawać żmudne. Można sobie zadać pytanie : skąd mam wiedzieć gdzie zacząć, przecież w niemal każdym projekcie, bez wątpienia, są kroki, które wymagają praktyki i precyzji. W homify dążymy do ułatwienia Wam zaaranżowania swojej przestrzeni poprzez dostępne przewodniki, aby pomóc nawet tym na samym początku przygody z tworzeniem czegoś własnego, co da powód do dumy.

Dzisiaj będziemy wyjaśniać, jak zrobić swój własny nowoczesny system regałów w zaledwie siedmiu krokach. 

Zbierz materiały

Skandynawskie biele i szarości. Skandynawski salon od 4ma projekt Skandynawski
4ma projekt

Skandynawskie biele i szarości.

4ma projekt

Pierwsze i najważniejsze : przed rozpoczęciem pracy musisz zebrać potrzebne Ci materiały, aby później było już tylko z górki. Dzięki temu nie tylko upewnisz się, że masz wszystkie niezbędne rzeczy, ale również stworzysz plan działania swojej pracy. 

Niezbędnikiem DIY są deski, kołki i papier ścierny. Oczywiście, można użyć narzędzi pozwalających na stworzenie wzorów, ale tę decyzję pozostawię Tobie.

Oczyść panele

od Delica Skandynawski

Drewniane deski mogą być wykorzystane do stworzenia półek. Panele ostatecznie będą służyły jako regały, na których będziesz trzymać swoje książki lub inne drobiazgi. Są one bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów naszej pracy. Dla zobrazowania, spójrz na załączone panele projektu Delica, które nie są montowane za pomocą wkrętów, ale są umiejscowione w specjalnie stworzonych szczelinach. 

Zanim przejdziemy do procesu montażu, należy upewnić się, czy panele są gładkie i wolne od kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Pozwoli to zaoszczędzić czas i przejść do kolejnego kroku. Aczkolwiek oczyszczenie ich jest banalne, wystarczy, że za pomocą ścierki i środka do czyszczenia drewna zetrzesz paprochy w dół po długości deski. Nie bój się ścierania wszystkich ostrych krawędzi.  Możesz zatrzymać pod ręką przedmioty niezbędne do czyszczenia, które będą potrzebne przy usuwaniu trocin po wierceniu dziur. Tym tematem zajmiemy się jednak później. Tylko pamiętaj, aby oczyścić obie strony deski! 

Zaznacz miejsca na otwory

Teraz, kiedy mamy już wszystkie potrzebne rzeczy, nadszedł czas na umiejscowienie dziur. Jeśli zastanawiasz się o co chodzi w ogóle z tymi wszystkimi otworami, musisz podjąć decyzję, gdzie Twoje półki mają być przytwierdzone.

Zapamiętaj, zaplanowanie gdzie chcesz powiesić swoje półki i zaznaczenie tych miejsc na ścianie, daje lepsze wyobrażenie o efekcie końcowym i jego wymiarach. Poza ścianą, zaznacz również dziury na desce, której będziesz używać. Dobrze jest wykorzystywać do tego celu ołówek, ponieważ łatwo daje się go zetrzeć. Następnie wystarczy przytknąć panele do ściany, aby zaplanować, w jaki sposób chcesz je przymocować. 

Wywierć dziury

A teraz, niech rozpocznie się wiercenie! Dobrze jest wykonać otwór pilotażowy przed drążeniem swoich otworów. Należy pamiętać, że różne materiały będą wymagały konkretnych wierteł. Zazwyczaj będziemy używać wiertła 0,3 cm do wywiercenia dziury w deskach oraz wiertła murarskiego do wykonania otworu w ścianie.

Dobrze jest dostosować prędkość wiercenia w celu utrzymania w ryzach rzeczy wymykających się spod kontroli, zwłaszcza jeżeli to Twój debiut w używaniu elektronarzędzi. I już możesz wiercić dziury dla swoich półek. Pamiętaj, aby przy tym zachować szczególną ostrożność!

Przetrzyj dziury papierem ściernym

LADDER RACK - Single od abode Co., Ltd. Minimalistyczny
abode Co., Ltd.

LADDER RACK – Single

abode Co., Ltd.

Szlifowanie otworów papierem ściernym pomoże utrzymać schludny wygląd projektu i pozwoli utrzymać lepszą precyzję podczas wiercenia otworów pod śruby, które wykonywaliśmy w poprzednim kroku. 

Wystarczy przejechać papierem po wywierconym otworze, aby usunąć nadmiar materiału. Pomoże to również w nadaniu desce gładkiej powierzchni. Należy teraz zetrzeć ponownie pył powstały po papierze ściernym. 

Wbij kołki

Ladder Shelving od Barnby & Day Nowoczesny
Barnby & Day

Ladder Shelving

Barnby & Day

Ci, którzy po prostu chcą przymocować półki do ściany mogą pominąć ten krok, ale Ci z Was, którzy chcą stworzyć duży regał, będą musieli przejść kolejny etap montażu. Szczególnie w przypadku większej ilości modułów. 

Jeżeli nie jesteś pewien, czy kołki są elementem strukturalnym Twojej półki, wyjaśnijmy na początku czym są kołki. Są to cylindryczne pręty o różnych rozmiarach stosowane w różnego rodzaju projektach budowlanych. Na tym zdjęciu kołkami są poziome szczeble drabiny, na których możemy po prostu położyć nasze panele. Oczywiście, jest to tylko jeden ze sposobów, na użycie kołków jako elementu regału. Częścią montażu może być wkręcanie kołków w otwory wywiercone do zawieszenia półek. 

Zawieś swoje półki

od Delica Skandynawski

Jeśli wywierciłeś już otwory i ulokowałeś kołki na miejscu, nadszedł czas na przytwierdzenie paneli do ściany. Dla niektórych będzie to tak samo proste jak przybijanie ich bezpośrednio do ściany lub do stelaża. Inni mogą w ogóle nie potrzebować śrub i gwoździ. Jedni będą wsuwać deski w szczeliny w ścianach, pozostali będą przykręcać półki i wbijać kołki. Szczerze mówiąc, ten krok może mieć różne scenariusze, w zależności od tego, który sposób wybierzecie. 

Jeśli  jesteście ciekawi innych rozwiązań dla swojego mieszkania, możecie skorzystać z poradnika DIY Pomysły za złotówkę!

Pomogła Wam ta instrukcja?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu