Nowoczesny dom na nowym poziomie! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny dom na nowym poziomie!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Marcus Hofbauer Architekt Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesne domy jednorodzinne zazwyczaj kojarzą nam się z płaskimi dachami, geometrycznymi formami, pokaźnymi kubaturami i licznymi przeszkleniami. Ten, który Wam dzisiaj pokażemy, nie odbiega daleko od Waszych oczekiwań. Zwłaszcza z zewnątrz jest niezwykle imponujący, cechuje go nietypowa forma i proste, klarowne linie oraz śnieżnobiała fasada. Także w środku zdecydowanie nie rozczarowuje. Jeżeli poszukujecie projektu domu nowoczesnego, stylowego i wygodnego, dobrze trafiliście!

Widok od wjazdu

Z tej perspektywy bryła domu zdaje składać się z nałożonych na siebie sześciennych części, tworzących razem nieregularną, geometryczną całość. Fasada głównego budynku otynkowana jest na biało, a dobudowany do niej garaż jest szary. Wyłożony kamiennymi płytami podjazd przechodzi płynnie w taras. Stonowana i neutralna kolorystyka domu przełamana została słoneczno-żółtym akcentem w postaci drzwi wejściowych.

Widok z ogrodu

Z nieco innej perspektywy prezentuje nam się dom na tym zdjęciu. Od strony ogrodu cechują go wielkopowierzchniowe przeszklenia, otwierające jego wnętrze na otoczenie. Niemal cały parter został przeszklony, co zaciera granicę pomiędzy tarasem na zewnątrz, a salonem w środku. Dzięki wysunięciu górnych części budynku do przodu, zdołano częściowo zadaszyć taras, pozwalając na korzystanie z niego także przy niepogodzie.

Przestronne wnętrze

Wnętrze domu zaaranżowane zostało w taki sposób, aby było wygodne w użytkowaniu, ale także nowoczesne i stylowe. Białe ściany doskonale komponują się z jasnym drewnianym parkietem, a dzięki światłu wpadającemu przez wielkopowierzchniowe okna, wnętrze jawi się jasno i przestronnie. Nieliczne meble pełnią nie tylko praktyczne funkcje, ale stanowią także dekorację wnętrza- wszystko to dzięki najwyższej jakości materiałom i tkaninom. Kolorystyka jest stonowana, a dominują brązy i biel. Także z tego powodu aranżację tę określić można jako nowoczesną, ale i przytulną.

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia jest podręcznikowym egzemplarzem nowoczesnej aranżacji i wyposażenia. Biała zabudowa wbudowana została w ściany, sprawiając, że zaoszczędza się miejsce, a pomieszczenie nabiera czystego, przejrzystego charakteru. Centralnym punktem kuchni jest obszerna wyspa z wbudowanym w nią zlewozmywakiem i dużą powierzchnią roboczą. Jedna ze ścian został całkowicie przeszklona, co sprawia, że wnętrze skąpane jest w naturalnym świetle. Wspaniała drewniana podłoga wprowadza do kuchni przytulny akcent.

Designerska jadalnia

Jadalnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Składa się na nią podłużny drewniany stół oraz otaczające go proste krzesła o czarnych siedziskach. Jej najbardziej wyrazistym elementem są designerskie lampy o fantazyjnych kloszach. Jadalnię zlokalizowano przy oknie, skąd podziwiać można widok na ogród.

Kolorowe dodatki

Choć we wnętrzu dominuje stonowana kolorystyka, oparta głównie na bieli ścian i jasnym drewnie parkietu, to jednak architekci odważyli się na jej przełamanie wyrazistymi, kolorowymi dodatkami. Doskonały przykład widzimy na zdjęciu- w korytarzu ustawiono wygodny fotel o miękkim obiciu, w kolorze intensywnej czerwieni. Tym samym przestrzeni, pełniącej funkcję jedynie łącznika komunikacyjnego, nadano rolę miejsca do odpoczynku i relaksu.

Okna i otwory

Naturalne światło ma swobodny dostęp do wnętrza tego domu. Wpada nie tylko poprzez wielkopowierzchniowe okna na parterze i piętrze, ale także przez świetliki i inne otwory zlokalizowano w różnych miejscach. Tym samym niemal każda przestrzeń skąpana jest w naturalnym świetle, które odbija się od śnieżnobiałych powierzchni ścian, potęgując wrażenie jasności.

Pokój zabaw dla małych i dużych

Jednym z ciekawszych pomieszczeń w tym domu jest pokój hobbystyczny. Pełni rolę miejsca do relaksu, domowej biblioteczki i czytelni. Wyposażono go w stylowe i pojemne meble do przechowywania oraz wygodne siedziska. Bezpośrednio z niego przedostać można się na balkon, gdzie czas wolny spędzać można na świeżym powietrzu.

Elegancka łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, zaaranżowanej w bieli i beżach. Warto zwrócić tutaj na kilka ciekawych elementów. Po pierwsze ściana nad wanną, która wyłożona została połyskującą, mieniącą się złotem mozaiką. Podłużna szafka z wbudowaną w niej umywalką wyłożona została ciemną, drewnianą okładziną. Okno, znajdujące się na końcu pomieszczenia, wpuszcza do wnętrza naturalne światło. Pomimo tego we wnętrzu tym zainstalowano klimatyczne oświetlenie, wydobywające z jego powierzchni wyjątkową głębię.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu