Nowoczesny dom, w którym króluje geometria | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom, w którym króluje geometria

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od phalt Architekten AG Nowoczesny
Loading admin actions …

W niewielkiej wiosce w Szwajcarii wybudowano futurystyczny dom, którego projekt oddaje hołd geometrii. W otoczeniu tradycyjnej, małomiasteczkowej zabudowy budynek ten zdecydowanie się wyróżnia, wprowadzając elementy nowoczesnej architektury na ten obszar. Regularne kształty bryły, klarowne linie i prostota fasady stanowią o sile tego projektu. Choć architektura tego typu nie odpowiada preferencjom każdego, jednak nie można odmówić jej współczesnego charakteru i stylowego designu. Jeżeli minimalizm to Wasz ulubiony styl w architekturze, ten projekt z pewnością przypadnie Wam do gustu!

Widok z zewnątrz

Oryginalna bryła budynku zdecydowanie odróżnia go od sąsiadującej z nim zabudowy. W odróżnieniu od okolicznych domów, ten ma płaski dach i składa się z sześciennych, masywnych segmentów, nałożonych na siebie niczym niezbyt wprawnie ułożone klocki Lego. Dom wzniesiono na działce znajdującej się na lekkim wzniesieniu. Pozornie niekorzystną topografię terenu wykorzystano, aby stworzyć podziemny garaż wraz z pomieszczeniami gospodarczymi. Tym samym właściwa bryła budynku góruje nad okolicą i zadziwia wyjątkową formą.

Wejście i wjazd

Patrzymy na dom od frontu, aby w pełni docenić oryginalność tego projektu. Strefa wejścia znajduje się obok garażu, który wbudowano w zbocze wzniesienia. Dolna część budynku wykonana została z betonu, a właściwą bryłę otynkowano na pasujący do niej szary kolor. Od strony ulicy dom otwiera się na otocznie poprzez wielkoformatowe przeszklenia. Dzięki temu, że dom wzniesiono na wysokości, jego mieszkańcy nie są wystawieni na widok publiczny i cieszyć mogą się dużą dozą prywatności.

Tarasy

Tak oryginalna bryła budynku pozwoliła na wygospodarowanie wielu miejsc na tarasy. Znajdują się one nie tylko na parterze, ale także na każdym z pięter oraz na płaskim dachu. Ten na poziomie ogrodu wyłożono betonowymi płytkami, potęgując wrażenie industrialności. Jest tam wystarczająco dużo miejsca na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu. Z tarasów na wyższych piętrach rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

Wnętrze

Wnętrze domu było wciąż nieumeblowane w momencie sesji fotograficznej, ale możemy chociaż obejrzeć, w jaki sposób je wykończono. Otwarta strefa dzienna podzielona została ścianką działową z wbudowanym w nią kominkiem. Stanowi on zatem centralny element tego wnętrza. Białe powierzchnie ścian i sufitów doskonale komponują się z drewnianym parkietem oraz takowymi schodami, czyniąc wnętrze jasnym i nowoczesnym.

Łazienka

Łazienkę wykończono w oryginalny sposób, pokrywając powierzchnię ścian i podłóg niewielkimi kafelkami w szarym, przechodzącym w turkus kolorze. Aranżacja tego wnętrza opiera się o zasady minimalizmu- armatura o prostym kształcie, funkcjonalne meble oraz liczne przeszklenia odgrywają tutaj najważniejszą rolę.

Minimalistyczna kuchnia

Na koniec przyglądamy się kuchni, którą zlokalizowano po jednej stronie schodów, w niewielkiej wnęce. Aby zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni, zdecydowano się na meble wbudowane w ścianę, o gładkich frontach, które zlewają się z jej powierzchnią.

Inny geometryczny dom obejrzycie w Katalogu Inspiracji Geniusz przestrzeni!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu