6 kroków do lepiej zorganizowanego domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 kroków do lepiej zorganizowanego domu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna sypialnia od Wiel Arets Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Schludny i czysty dom ma nas pozytywny wpływ, takie są fakty! Dobra organizacja przestrzeni ułatwia codzienne życie, staje się ono przyjemniejsze, prostsze, niepraktyczne rozwiązania przestają nas codziennie irytować. Ponieważ zabranie się za porządkowanie domu czy mieszkania nie dla każdego jest proste, w dzisiejszym Katalogu Inspiracji zawarliśmy kilka wskazówek, jak dobrze zorganizować przestrzeń w domy, by utrzymanie w nim porządku stało się dziecinnie proste i niewymagające wielkich nakładów czasowych.

W urządzeniu dobrze zorganizowanego domu pomóc nam mogą projektanci i dekoratorzy wnętrz, ale samemu też warto poznać kilka sztuczek! Oto garść porad homify, aby Wasze gniazdko stało się bardziej funkcjonalne…

Zacznijmy od korytarza

Porządki dobrze zaczynać od początku, który w przypadku naszego domu lub mieszkania przybiera postać przedpokoju i korytarza. Dobrze zorganizowana przestrzeń tutaj jest kluczem do sukcesu. Zastanówmy się jak najlepiej wykorzystać miejsce, być może meble na wymiar okażą się dobrym rozwiązaniem. W każdym przedpokoju dobrze jest postawić stolik lub szafkę na klucze, papiery do samochodu oraz pocztę. Tylko nie pozwólmy na kumulację ulotek w tym miejscu. 

Sprzątanie według harmonogramu

W utrzymaniu czystości w domu pomaga regularność, wyrobienie w sobie nawyku sprzątania jest bezcenne. Większość z nas przeznacza na sprzątanie jeden dzień w tygodniu, jednak wiele czynności możemy wykonywać częściej i w ogóle się nie męczyć. 5-10 minut wysiłku może tak wiele zmienić! Aby zmotywować samych siebie do sprzątania, dobrze jest przechowywać środki czystości w łatwo dostępnych miejscach, tak, aby zawsze były pod ręką. Jeśli zauważymy, że kurz skumulował się na parapecie, to nie czekajmy do soboty, ale od razu zaradźmy temu problemowi!

Częste pranie w funkcjonalnym pomieszczeniu

Nie ważne gdzie umiejscowimy naszą pralkę, ważne, aby znajdowała się ona w łatwo dostępnym miejscu, a najlepiej w pobliżu kosza na brudną bieliznę. Z praniem jest ten problem, że aby oszczędzać wodę i energię często czekamy, aż będziemy w stanie wypełnić ubraniami danego typu całą pralkę. Albo też tak sami sobie wmawiamy, kiedy po prostu nam się nie chce! Do nastawienia prania może nas zmotywować segregowanie go na bieżąco. Przegródki w koszu na jasne, ciemne i delikatne ubrania oszczędzą nam pracy w przyszłości.

Kuchnia łatwa w utrzymaniu

Brudne garnki potrafią piętrzyć się dokładnie tak, jak brudne pranie. Jeśli mamy w naszym domu zmywarkę, to postarajmy się wyrobić w sobie nawyk przemywania naczyń od razu po ich umyciu i wsadzania ich do niej. W utrzymaniu porządku w kuchni pomoże odpowiedni projekt. W powyższym wnętrzu wystarczy przemyć jedną długość blatu, aby w pomieszczeniu zapanował względny porządek. Potrzebny czas? 2 minuty!

Bez niepotrzebych przedmiotów

Właściwie w każdym z pokoi sprawa ma się podobnie: im bardziej minimalistyczny wystrój, tym łatwiej utrzymać w nim porządek. Nie mamy tutaj na myśli tylko stylu, ale w ogóle podejścia do kwestii aranżacji. Nie pozostawiajmy 'na wierzchu' przedmiotów, których nie używamy codziennie, a nawet i tym zapewnijmy praktyczne miejsce przechowywania. W ten sposób widmo zagraconych pomieszczeń zdecydowanie się od nas oddali!

Dom – miejsce na dobrą zabawę!

Skandynawski pokój dziecięcy od homify Skandynawski

Dobra organizacja przestrzeni w domu to nie tylko porządek. Ważne jest w nim także wydzielenie miejsca na interesujące nas aktywności, na przykład stymulujące kreatywność naszych dzieci. Jeśli są już nieco większe i możemy spuścić je z oka, to dobrym pomysłem będzie oddzielenie pokoju dziecięcego od strefy wypoczynku dorosłych. W ten sposób każdy będzie mógł zrelaksować się w sposób, który lubi najbardziej!

Marzycie o domu, który będzie nie tylko dobrze zorganizowany, ale i bezpieczny? Ten Katalog Inspiracji zawiera wiele przydatnych informacji: Tak unikniesz wypadków w domu!

Jak Wy organizujecie przestrzeń w Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu