Brazylijska prostota pełna luksusu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Brazylijska prostota pełna luksusu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Studio Gilson Barbosa Nowoczesny
Loading admin actions …

W naszych wirtualnych spacerach po najpiękniejszych rezydencjach świata często zabieramy Was do Brazylii. Tamtejsi architekci wiedzą jak prostocie geometrii nadać eleganckie czy wręcz luksusowe rysy. Dzisiaj czeka nas wizyta w willi, której bryłę można by opisać we właśnie taki sposób. Do Campo Grande wybierzemy się dzięki wspaniałym fotografiom od Studio Gilson Barbosa.

Uwielbiacie budynki, które emanują klasą lecz nie ma w nich mowy o ostentacji? Będziecie zachwyceni tym projektem!

Palmy przed domem

Rabaty z zadbaną roślinnością przed domem spotykamy często, zwłaszcza na osiedlach zamkniętych, na terenie których nie ma potrzeby budować indywidualnych ogrodzeń. Zieleń zawsze robi dobre wrażenie, jednak w tym projekcie wykorzystano ją w prawdziwie zachwycający sposób. Zasadzono tu bowiem aż sześć sporych rozmiarów palm! Ich ostro zakończone liście stały się nieodłącznym elementem kompozycji, wprowadzając dynamizm przed spokojną, horyzontalną bryłę.

Praktyczny podjazd

Zamiast decydować się na garaż, w tej willi zaproponowano zadaszone miejsce parkingowe. Przypomnijmy, że znajdujemy się w Brazylii, gdzie minusowe temperatury nie straszą właścicieli samochodów. Na miejsce parkingowe prowadzi elegancki, biały podjazd harmonijnie łączący się z chodnikiem. Zadaszenie stało się z kolei podłożem dla przestronnego tarasu na piętrze. Z białą elewacją budynku kontrastuje wyłożony drewnem moduł skrywający wejście główne. Ciekawi jak ta rezydencja wygląda w środku?

Imponująca przestrzeń otwarta

Przez monumentalnych rozmiarów drzwi wchodzimy do środka, gdzie czeka na nas przestrzeń otwarta wyjątkowych rozmiarów. Po przekroczeniu progu od razu możemy zdecydować dokąd chcemy się udać. Po lewej czekają na nas schody prowadzące do prywatnej części domu, na parterze w głębi znajdziemy jadalnię połączoną z kuchnią, a skręcając w prawo zawędrujemy do salonu. W aranżacji dominuje biel, która tylko potęguje poczucie przestronności.

Salon pełen światła

Jak na pewno zdążyliście zauważyć, kluczowym elementem jest w tym wnętrzu ogromne przeszklenie, które zapewnia widok na ogród, a także pozwala na zalanie wnętrz naturalnym światłem. Nasze zaskoczenie może budzić fakt, że dom ma układ horyzontalny, kiedy wchodzimy do środka odkrywamy, że pomieszczenia wyrastają po bokach, a właściwie tuż przed nami pojawia się już ogród. Stało się tak w dużej mierze z tego powodu, iż klientom zależało na przeznaczeniu znacznej części metrażu na przestrzeń mieszkalną… na zewnątrz.

Doskonała komunikacja

W Brazylii życie toczy się na świeżym powietrzu przez większość roku. Nie powinno zatem dziwić, że zaprojektowaniu oraz aranżacji przestrzeni na zewnątrz poświęcono tyle samo uwagi, co pomieszczeniom wewnątrz. Jedną z ważnych stref jest uchwycone powyżej miejsce wypoczynku pod drewnianą pergolą dużych rozmiarów. Stanowi ona naturalne przedłużenie salonu znajdującego się w środku dzięki przeszkleniu odpowiadającej mu ściany. 

Marzycie o nieco bardziej nieformalnej strefie wypoczynku? Ten Katalog Inspiracji z pewnością przypadnie Wam do gustu: TOP 10 – leżaki i leżanki do ogrodu i na taras!

Ogród marzeń

Przechodzimy na tyłu ogrodu, aby odwróceni tyłem do okalających go murów móc w pełni podziwiać tak jego piękno jak i wyjątkową bryłę rezydencji. Uwagę zwraca wyjątkowe zadaszenie nad częścią tarasu odpowiadającą ogromnemu przeszkleniu naprzeciw wejścia głównego. Po raz kolejny w tym projekcie biel spotyka ciepło drewna. W ogrodzie zachwyca nas nowoczesny basen podzielony na części według głębokości oraz elegancko przystrzyżone krzewy. Powyższe zdjęcie pokazuje, jak ważne jest dobrze zaprojektowane oświetlenie zewnętrzne!

Czy tak wyglądałby Wasz dom marzeń?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu