Dom na plusie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom na plusie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Studio An-V-Thot Architects Pvt. Ltd. Nowoczesny
Loading admin actions …

Jakiś czas temu na naszych łamach opublikowaliśmy artykuł Wspaniały indyjski dom w nowoczesnym wydaniu!, w którym przyglądaliśmy się ciekawemu projektowi łączącego w sobie współczesny szyk z urokiem tradycji. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji również przeniesiemy się do Indii, jednak czeka nas wizyta w willi o zupełnie odmiennym charakterze, pełnym lekkości i swobody. Ten azjatycki kraj kojarzy nam się z niesamowitymi kolorami, z poszukiwaniem harmonijnego życia i właśnie taki jest Dom Plus zrealizowany przez biuro An-V-Thot Architects w New Dheli. 

Czas dać się zainspirować!

Rezydencja pełna swobody

Chociaż mamy do czynienia z dużych rozmiarów willą, to na życzenie klienta nasi architekci 'wrzucili na luz'. Stworzyli projekt, w którym mieszkańcy czują się swobodnie, nic nie przeszkadza im w cieszeniu się życiem. Ten klimat buduje już fasada od ulicy. Zdecydowano się na wyróżnienie rogu domu dodatkowymi, nieregularnymi ścianami, na których oparto zadaszenie balkonu. Do zabawy z geometrią dołącza zabawa z kolorem. Intensywny pomarańcz kontrastuje z resztą neutralnych kolorów elewacji.

Różnorodne materiały

Główne wejście do domu znajduje się przy pomarańczowym narożniku, na powyższym zdjęciu furtka oraz brama wjazdowa są równie reprezentacyjne. Wykonane z ułożonych poziomo drewnianych desek zyskały niecodzienną dekorację z kutego żelaza malowanego na biało. Oba te materiały możemy zaobserwować wykorzystane także w pozostałej konstrukcji muru oraz całego budynku. Spotykają tam szarość, biel i pomarańcz. W tym projekcie dużo się dzieje!

Przestronne wnętrza

Wchodzimy do środka, w przedpokoju wita nas zielone drzewko, granice między wnętrzem a zewnętrzem zacierają się. Donice ustawiono na szklanej tafli. Przestrzeń pod nią została wysypana białymi kamyczkami. Zamknięcie modnych kamyczków w 'akwarium' to rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom słusznie obawiającym się, że kamyki mogłyby się kurzyć, a jednak chcących wprowadzić je do swoich wnętrz. Po przejściu przez przedpokój czeka na nas rozległy korytarz oraz przestronna jadalnia. Czy oparcia tych eleganckich krzeseł nie przypominają Wam żelaznych dekoracji, które widzieliśmy przed chwilą?

Przytulny salon

Przechodzimy do salonu, którego przytulny klimat definiuje użycie palety kolorów ziemi. Nowoczesność miesza się tutaj z klasyką. W podobnym stylu urządzono sypialnie. Salon ma być miejscem spotkania rodziny, nie ma miejsca na telewizor. Sofy i pufy ustawiono wokół ciemnych stolików kawowych o szklanych blatach. Widzicie niebieski akcent w głębi zdjęcia? Przekonajmy się, co to jest…

Siła koloru

To oryginalne wazy ceramiczne pokryte niebieską i zieloną glazurą. Wprowadzenie odważnych kolorów nie dziwi nas już w tym projekcie, ale ta dekoracja może zainspirować nas do działania w naszych polskich domach. Silny kolorystyczny akcent, lśniąca forma w nowoczesnej, prostej przestrzeni utrzymanej w neutralnych barwach wygląda niesamowicie! Ciekawe jest tutaj także wykorzystanie przestrzeni pod schodami na miejsce do lektury.

Czas na relaks

Przechodzimy na górę, gdzie znajdziemy nieformalną strefę wypoczynku połączoną z barkiem. Gdyby nie tradycyjne firanki, to moglibyśmy pomylić tę przestrzeń z wnętrzem modnego klubu, a tak domowość łączy się rozrywką. Intensywnie zielone fotele o oryginalnym designie przyciągają wzrok, jednak prawdziwe wrażenie robią sufit i ściana złożone z geometrycznych bloków. Część z nich podświetlono światłami LED, co tworzy niezwykły klimat. W naszych domach nie zapominajmy o stworzeniu miejsca do relaksu z przyjaciółmi!

Zdecydowalibyście się na tak odważną bryłę domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu