Minimalistyczna willa o skandynawskim charakterze | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalistyczna willa o skandynawskim charakterze

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od brandl architekten . bda Minimalistyczny
Loading admin actions …

Na co dzień żyjemy w rzeczywistości pełnej innych ludzi, hałasu, zgiełku i szumu. Własny dom powinien być jednak miejscem, w którym możemy wyciszyć się, odnaleźć spokój i ponownie naładować akumulator. Architekci odpowiedzialni za ten projekt stworzyli dom, który jest nowoczesną oazą ciszy i relaksu. Kluczem do sukcesu jest minimalistyczna architektura, proste bryły, neutralne kolory i ograniczone do minimum, niemal ascetyczne wyposażenie. Obejrzyjcie ten wyjątkowy projekt, prawdziwą perełkę minimalistycznej architektury.

Widok od strony ogrodu

Kubistyczny budynek o wyrafinowanej konstrukcji otwiera się na ogród dzięki licznym przeszkleniom. Wielkoformatowe okna odgrywają ogromną rolę w tym projekcie, czyniąc budynek lżejszym i delikatniejszym. Śnieżnobiała fasada jaśnieje na tle pełnego zieleni ogrodu, wyraźnie się odznaczając. W nowocześnie zaprojektowanym ogrodzie znalazło się miejsce na duży staw oraz przestronne zewnętrzne miejsce do relaksu.

Wyrafinowana struktura

Główna bryła budynku to segment o prostych, klarownych liniach oraz regularnych kształtach. Projekt ten obrazuje siłę geometrii w architekturze. Obszerny taras nie jest zadaszony, ale otaczają go otwarte, odchodzące od głównej bryły kontury. Zieleń i natura stanowią kluczowy aspekt obszaru zewnętrznego, wdzierając się do środka poprzez wielkopowierzchniowe przeszklenia.

Wnętrze

Wnętrze domu zaaranżowano w ekstremalnie minimalistycznym stylu. Wszystkie powierzchnie we wnętrzu są śnieżnobiałe, korespondując z kolorem zewnętrznej fasady. Obramowania okien są drewniane, ożywiając nieco monotonną aranżację. Meble o oryginalnym, prostym designie składają się na wyposażenie salonu. Styl ten z pewnością nie jest dla każdego, ale nie można odmówić mu elegancji i szyku.

Jadalnia

Strefę dzienną urządzono na otwartej przestrzeni, gdzie poszczególne obszary przenikają się ze sobą, tworząc jedną spójną pod względem estetycznym całość. Jadalnię umieszczono pod oknem, skąd podziwiać można oszałamiający widok na ogród. Meble, składające się na jej wyposażenie, są równie proste co te, które oglądaliśmy w salonie. Siłą tej aranżacji jest minimalizm, prostota oraz harmonia.

Łazienka

Biel i drewno dominują także w pomieszczeniach prywatnych, takich jak łazienka. Gładkie powierzchnie łączą się z tym drewnianymi, o bardziej oryginalnej strukturze. Prosta, minimalistyczna armatura jest nie tylko elegancka, ale i funkcjonalna.

Widok po zmroku

Na koniec pokażemy Wam, jak dom ten prezentuje się pod osłoną nowy. Wtedy w pełni docenić możemy wielkoformatowe okna, przez które na zewnątrz przebija się światło ze środka, okraszające taras i sąsiadujący z nim staw delikatnym blaskiem.

Jeżeli ten projekt przypadł Wam do gustu, z pewnością docenicie podobny w Katalogu Inspiracji Ujarzmiony minimalizm!

Jak Wam się podoba dom w tak ekstremalnie minimalistycznym stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu