Olśniewający projekt futurystycznej rezydencji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Olśniewający projekt futurystycznej rezydencji

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od Office of Feeling Architecture, Lda Nowoczesny
Loading admin actions …

Często prezentujemy Wam projekty domów, które już powstały i znajdują się w konkretnym miejscu na świecie, jednak dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wyjątkową wizualizację domu, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Projekt wykonała portugalska pracownia architektoniczna Offa Arrquitectura, która swoją pozycję na rynku ugruntowała masą wspaniałych i surrealistycznych projektów. Ideą tej pracowni jest eksperymentowanie i tworzenie takich budynków, które będą odpowiedzią na sytuację gospodarczą i społeczną. Architektura oraz dizajn są formą ekspresji oraz materializacji naszych ideologii, dlatego każdy budynek mieszkalny powinien być doskonale dopasowany do właścicieli, odzwierciedlać ich potrzeby, estetykę i stwarzać maksymalne poczucie komfortu oraz funkcjonalności. Zobaczcie jak to wszystko udało się osiągnąć w jednym, zjawiskowym projekcie. 

Widok z zewnątrz

Patrząc na ten budynek zachwyca nas nie tylko jego futurystyczna forma, kształt, ale także doskonale zgrane ze sobą materiały takie jak szkło oraz kamień. Elewacja budynku składa się głównie z przyciemnianego szkła oraz szarych kamieni. Dzięki wykorzystaniu szkła w środku wnętrze jest pięknie rozświetlone, posiada swój własny niepowtarzalny klimat. Ta część domu jest zwrócona przodem do ogrodu, natomiast tyłem do bramy wejściowej. Dzięki takiemu ułożeniu udało się zachować prywatność właścicieli oraz sąsiadów. W końcu nikt z nas nie chciałby, aby wścibski sąsiad zaglądał mu przez ramię. 

Widok z przodu

Front tej konstrukcji mieszkalnej jest bardzo tajemniczy i w niczym nie przypomina tradycyjnego domu. Z przodu znajduje się bowiem tylko garaż na dwa samochody. Brak drzwi wejściowych, okien itp. Przechodząc obok można by się zastanowić czy rzeczywiście to jest dom. Architekci nie chcieli, aby właściciele musieli martwić się o zachowanie prywatności, stąd dziwny i nietypowy rozkład. Jak Wam się podoba przód budynku? Jesteście ciekawi co skrywa w środku? 

Salon

W środku wnętrze wygląda zupełnie inaczej niż można by to sobie wyobrażać, patrząc na futurystyczny styl obiektu. Salon przepełniony jest ciepłymi odcieniami kolorów, różnymi tkaninami, fakturami. Część jadalniana oddzielona jest od części wypoczynkowej oryginalną, drewnianą ścianką działową. W każdym z tych pomieszczeń znajduje się piękny, jasny dywan, który nadaje tym przestrzeniom ciepłego, domowego klimatu. Drewniana ścianka działowa jest centralnym punktem aranżacji tego wnętrza. Prosta, minimalistyczna forma oraz naturalny, ekologiczny materiał powodują, że zwraca to naszą uwagę pięknym dizajnem i klasycznym kształtem. 

Kuchnia

Kuchnia w każdym domu pełni istotną rolę, dlatego jej aranżacja powinna być odpowiednio dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb, funkcjonalna oraz komfortowa w użytkowaniu. Najważniejszym i podstawowym krokiem jest dopasować kształt kuchni do kształtu pomieszczenia, natomiast to zależy od przestrzeni jaką dysponujemy. W tym przypadku dla zachowania równowagi i balansu zdecydowano się na równoległą zabudowę oraz wyspę kuchenną pośrodku. W ten sposób udało się stworzyć wnętrze przestronne, komfortowe i funkcjonalne z właściwą ilością powierzchni roboczych. Całość prezentuje się jasno, przejrzyście i nowocześnie. 

Sypialnia

Elegancka, wyrafinowana i stonowana, taka jest sypialnia widoczna na zdjęciu powyżej. Tworząc to wnętrze najczęściej myślimy o relaksie, spokoju i prywatności. Dlatego niezwykle ważne jest dopasowanie odpowiedniej kolorystyki- takiej, która będzie wyciszała, wyposażenia, tkanin itp. Czekoladowy odcień brązu, beż oraz czarne dodatki wnoszą do tego miejsca elegancji i wytwornego klimatu. Całość prezentuje się bardzo jednolicie, nowocześnie i przestronnie. 

Jak Wam się podoba ten futurystyczny projekt rezydencji? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu