Od klaustrofobicznego mieszkania do nowoczesnego apartamentu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od klaustrofobicznego mieszkania do nowoczesnego apartamentu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna jadalnia od 앤드컴퍼니 Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie ma nic gorszego niż małe mieszkanie, które dodatkowo urządzono w taki sposób, że wywołuje niepokojące uczucie klaustrofobii. Mając na co dzień do czynienia z aranżacją wnętrz na najwyższym poziomie, jest nam niezwykle ciężko patrzeć na wnętrza urządzone w sposób zdezorganizowany i nieprzemyślany. Wielu z nas popełnia podstawowe aranżacyjne błędy, za sprawą których nasze mieszkania wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale stają się także niewygodne i niefunkcjonalne. Dzisiejszy przykład przed metamorfozą doskonale to obrazuje. Projektanci wnętrz podjęli się jednak zadania kompletnej metamorfozy tych wnętrz, nadając im nie tylko świeży, nowoczesny wygląd, ale także czyniąc je praktycznymi i komfortowymi. Obejrzyjcie zdjęcia sprzed remontu i po nim i pozwólcie się zainspirować tą wyjątkową transformacją!

Przed: ciasno i nieprzyjemnie

Zdjęcie to ukazuje nam, jak przygnębiająco prezentowało się to mieszkanie przed renowacją. Poszczególne pomieszczenia były nie tylko małe i ciasne, ale także urządzone w taki sposób, że przestrzeń zdawała się jeszcze bardziej zawężać. Dodatkowo panował tu bałagan niemal nie do opisania. Małe wnętrza powinny być utrzymane w ciągłym porządku i dobrej organizacji, aby dzięki temu zdawały się przestronniejsze i optycznie większe. W tym przypadku właściciele nie podołali zadaniu, co zaowocowało mieszkaniem w bardzo nieprzyjemnych warunkach.

Po: oszałamiająca przemiana

Wnętrze tego mieszkanie jest nie do rozpoznania! Trudno uwierzyć, że przygnębiającą i ciasną kuchnię udało się przemienić w pomieszczenie pełne dobrego stylu i dodatkowej przestrzeni. Kuchnię otwarto na pozostałą część strefy dziennej, usuwając jedną ze ścian. Pomieszczenie wciąż jest jednak niewielkie i ciasne, dlatego zdecydowano się na niską zabudowę o białych frontach i czarnych, kontrastowych blatach. Dodatkowe miejsce na przechowywanie w postaci lekkich regałów umieszczono na ścianie nad blatem. Po drugiej stronie kuchni znalazło się niewielkie miejsce do siedzenia, idealne dla właścicieli tego mieszkania. Niezwykle interesujący jest dobór materiałów wykończeniowych- tradycyjnym białym kafelkom nadano industrialny szyk, do którego świetnie dopasowuje się ściana obłożona cegłą. Stylowe dekoracje i dodatki dopełniają to efektownie zaaranżowane wnętrze.

Przed: drzwi do piekła

Możemy sobie jedynie wyobrazić, jakie okropności skrywają te przerażające drzwi. Nie tylko ono, ale i całe otoczenie prezentowało się niezwykle staromodnie i niegustownie. Chłodne i nieco zatrważające pomieszczenie musiało zostać całkowicie odmienione, aby dopasować się do efektownej aranżacji pozostałych obszarów tego mieszkania.

Po: mnóstwo miejsca dla każdego

To się nazywa garderoba dla każdego członka rodziny! Stworzono tutaj mnóstwo miejsca na przechowywanie ubrań i akcesoriów- system szafek, szuflad i regałów pozwala utrzymać to miejsce dobrze zorganizowanym i uporządkowanym. Świetnie dobrane oświetlenie czyni wnętrze jasnym i ułatwia wyszukanie potrzebnych rzeczy.

Przed: zatrważająca łazienka

Mała, ciasna i zabałaganiona łazienka to największy koszmar każdego właściciela mieszkania. Tutaj spełniały się te najczarniejsze scenariusze. Wnętrze łazienki było nie tylko niezwykle małe i ciasne, ale także wyposażone w staromodną armaturę i wykończone okropnymi kafelkami. Wiele musiało tu ulec zmianie!

Po: powiew nowoczesności

Oto łazienka, z której korzystanie to prawdziwa przyjemność. Zmieniło się tu wszystko, poczynając od materiałów pokrywających ściany i podłogi, poprzez armaturę, aż po dobrane oświetlenie. Białe i brązowe płytki o współczesnym charakterze świetnie łączą się w całość pełną elegancji i szyku. Armatura o nowoczesnym designie zastąpiła tę staromodną, a zamiast wanny pojawił się bezbrodzikowy, przeszklony prysznic. W ten sposób zmaksymalizowano potencjał tego wnętrza i w świetny sposób zagospodarowano każdy metr kwadratowy pomieszczenia.

Inną transformację obejrzycie w Katalogu Inspiracji Fantastyczna metamorfoza przygnębiającej sutereny!

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu