Spektakularna renowacja nudnej kamienicy! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spektakularna renowacja nudnej kamienicy!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od EURL Cyril DULAU architecte Nowoczesny
Loading admin actions …

Przechadzając się po ulicach nierzadko mijamy budynki i zastanawiamy się, jakim cudem władze miasta nie zdecydowały o ich wyburzeniu. Stare, zaniedbane i najczęściej opuszczone przerażają  i smucą zarazem. Potrzeba dużej determinacji i ogromnej dozy architektonicznego talentu, aby takie budynki przywrócić do życia. Dzisiejszy projekt udowadnia jednak, że odpowiednia grupa ekspertów jest w stanie zupełnie odmienić charakter starego, zniszczonego domu i tchnąć w niego drugie życie. Obejrzyjcie tę metamorfozę i dajcie się przekonać, że w architekturze nie ma rzeczy niemożliwych!

Przed: szkaradztwo w samym sercu miasteczka

Tak prezentował się budynek w stanie surowym. Była częścią rzędu szeregowców, jednym z segmentów niskiej zabudowy, tak charakterystycznej dla wsi i małych miejscowości. Znajdował się jednak w opłakanym stanie i zdecydowanie nie nadawał się do tego, aby w nim zamieszkać. Odpadający z elewacji tynk, stare okna i drzwi, wiekowy dach, pokryty zmurszałą dachówką- wszystko to domagało się natychmiastowej rewolucji. Architekci oraz specjaliści od odbudowy i renowacji potrafili jednak dostrzec ogromny potencjał tego budynku i zdecydowali się poddać go totalnej metamorfozie.

Po: nowocześnie i z klasą

Trudno jest rozpoznać, że to w rzeczywistości ten sam budynek. Został on nieco podwyższony, wynosząc się na tle sąsiadującej z nim zabudowy. Fasadę zupełnie odnowiono, otynkowując na nowo jej ściany, a także wymieniając okna i drzwi. Zastosowano także nowe pokrycie dachowe- klasyczną dachówkę ceramiczną- dzięki czemu dom nie utracił swojego mało miasteczkowego uroku. Po transformacji wygląda jednak o wiele bardziej nowocześnie i stylowo, w końcu nadając się do zamieszkania.

Wnętrze

W środku czeka nas wnętrze raczej skromne, ale przytulne i ciepłe. Wysoki sufit oraz wielkoformatowe przeszklenia sprawiają, że pomieszczenie, w którym zlokalizowano salon, wydaje się nieco większe. Ściany pomalowano na oryginalny musztardowy kolor, który dobrze komponuje się z drewnianą podłogą. Pomimo prostoty tej aranżacji nie zabrakło w niej elementów dobrego designu- są nim chociażby lampy sufitowe o zróżnicowanych kształtach i długościach kabli.

Z innej perspektywy

Patrząc na salon od strony wejścia poznajemy jego zupełnie odmienną stronę. Teraz dostrzegamy, że tylko jedną z jego ścian pomalowano na musztardowy kolor- pozostałe są śnieżnobiałe, co potęguje wrażenie jasności w tym wnętrzu. W małym pomieszczeniu znalazło się miejsce na wszystkie niezbędne meble i dodatki- stworzono tutaj naprawdę wygodną i przytulną przestrzeń.

Oryginalne detale

W aranżacji wnętrz tego domu projektanci starali odejść się od nudy i sztampy. Zdecydowali się na szereg oryginalnych rozwiązań dekoracyjnych, które sprawiają, że dom nabiera charakteru. Dekoracje i akcesoria odgrywają kluczową rolę w tej aranżacji, odpowiadając za wyjątkowy klimat w domu. Najlepszym przykładem jest tapeta w geometryczny wzór z różowym flamingiem z przodu. Takie elementy nadają wnętrzom czarującego charakteru.

Meble z duszą

O wnętrzach domu powiedzieć można wiele, ale z pewnością nie to, że są nudne i sztampowe. Ciekawe elementy wyposażenia wprowadzono nawet do łazienki, gdzie we wnęce umieszczono drewnianą szafkę, a lustro, zamiast tradycyjnie na ścianie, zlokalizowano z boku. Właściciele tego domu konwenansom mówią zdecydowane NIE!

Inny ciekawy przykład efektownego remontu wnętrz obejrzycie w Katalogu Inspiracji Metamorfoza mieszkania w Warszawie.

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu