10 najciekawszych wysp kuchennych! | homify

10 najciekawszych wysp kuchennych!

homifyPL homifyPL
Nowoczesna kuchnia z elementami stylu loft Archikąty Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Duża wyspa kuchenna to marzenie nie jednego z nas. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej to właśnie wyspy stanowią pożądane rozwiązanie. Duże wyspy kuchenne to dodatkowa przestrzeń na przechowywanie i dodatkowy blat na prace kuchenne.  Co więcej wyspy kuchenne powodują, że kuchnie stają się miejscem wspólnego gotowania. Umożliwiają dzielenie się radością z gotowania z najbliższymi.

Wielu z nas wybrałoby takie rozwiązanie, jednak odwodzi ich od tego lęk przed straceniem przestrzeni. Ale czy na pewno? Wyspy kuchenne nie muszą być duże, nawet małe będą stanowić świetne rozwiązanie. Z resztą zobaczmy.

Wyspa z pięknym widokiem

Otwarte kuchnie to duże pole do popisu dla wysp kuchennych. W takich wnętrzach wyspy kuchenne to element całości. Nie tylko kuchnia, ale też część salonu. Dlatego zdecydowanie oczekujemy od wysp kuchennych by w takich wnętrzach były nie tylko funkcjonalne, ale i reprezentacyjne, eleganckie. Wyspy kuchenne stanowią w otwartej kuchni główny element wyposażenia przestrzeni. Stanowią łaczenie pomiędzy kuchnia a salonem.

Wnetrze z pieknym widokiem potrzebuje odpowiedniej oprawy, W tym wypadku postawiono na neutralną, białą kuchnie , która w żaden sposób nie przyćmi pieknego widoku na ogród.

Nowoczesna wyspa w surowym wnętrzu

Wyspy  kuchenne to idealne rozwiązanie do kuchni. Ten ciąg szafek stanowiący odrebny – wolnostojący element kuchni to funcjonalne rozwiąznie pasujące niemal do każdego rodzaju kuchnii.  Najcześciej stosowany jest w kuchniach otwartych. Jednak jeśli nasza zamknięta kuchnia, jak na zdjęciu obok jest wystarczająco duża wyspy kuchenne to genialne również dla nas.

Wyspy kuchenne to alternatywa dla każdego rozdzaju wnętrza. Niezależnie od tego czy jest ono nowoczesne, prowansalskie czy industrialne. Projekt obok to propozycja dla osób odważnych, lubiących zabawę stylem. Autor połączył nowoczesność z surowym wnętrzem z kamienia. Efekt genialny! Brawo!

Wyspa wielofuncyjna

Mieszkanie Wilanów Devangari Design Skandynawska kuchnia
Devangari Design

Mieszkanie Wilanów

Devangari Design

Wyspy kuchenne to bardzo funcjonalne rowiązanie we wnętrzu. Jednak tak jak każde rozwiązanie ciągnie za sobą szereg pytań jakie są argumenty ZA, a jakie są PRZECIW. W naszym artykule skupiliśmy się głównie na argumentach za dla wysp kuchennych. A jakie są w takim razie przeciw? Dużo osób za błąd uznaje umieszczenie na wyspie płyty grzewczej/indukcyjnej i zlewozmywaka. Przede wszystkim dlatego, iż przez przenoszenie różnych narzędzi kuchennych z nad jednego blatu na drugi narażamy podłogę zarówno na wilgotność , stłuczenia jak i zabrudzenia. Ponadto wyspy kuchenne od strony salonu nie powinny mieć otwarych przestrzenii. Wyspy kuchenne od strony salonu powinny być tylnim frontem pozbawionym funcji. Dla przykładu, bardzo złym pomysłem jest stosowanie szafek na dotyk na wyspach kuchennych. Każdy nieprzewidziany ruch nogą spowoduje ich otwrcie. A to spowoduje brak komfortu w siedzeniu przy wyspie kuchennej. Zapamietajmy.

Kuchnia na wyspie

Wyspy kuchenne stały się bardzo popularne ze względu na wygodę. Dodają powierzchni roboczej, a ponadto są dostępne od każdej strony.  Dzięki swojej popularności wyspy kuchenne oferują nam bardzo wiele różnych rozwiązań. Od nas zależy czy poświęcimy tą przestrzeń na blat kuchenny, na miejsce na płytę grzewczą czy tez na zlewozmywak.

Jeśli wybierzemy płytę grzewcza to pamiętajmy, że niekoniecznie musimy decydować się na gładką płyte indukcyjną. Projekt obok to nowoczesna, jasna kuchnia, a jednka projektant zdecydował się na zastosowanie palników. Wygląda to atrakcyjnie i łamie tę nienagannie gładką przestrzeń.

Artystyczna wyspa

Salon i kuchnia ARTEMIA DESIGN Nowoczesna kuchnia
ARTEMIA DESIGN

Salon i kuchnia

ARTEMIA DESIGN

Wyspy kuchenne niekoniecznie muszą być wykonane w jednym, najbardziej popularnym kwadratowym kształcie. W związku z dużą popularnością wysp kuchennych istnieją na rynku różnego rodzaju ksztyałty. Kuchnia z wyspą kuchenną może byc urządzona w kształcie litery H, L czy też litery O – gdzie wyspa znajduje się na samym środku.

Decydując się na rowiązanie zastanówmy się czy wyspy kuchenne w naszej kuchnii to tylko dodatkowa przestrzeń robocza czy też będą nam dodatkowo słuzyć jako bufet do spozywania śniadań przez rodzinę.

Piękna i olbrzymia wyspa

Wielka kuchnia daje nam możliwość zastosowania olbrzymiej wispy. Pytanie po co? Myślę, że każda gotująca pani domu zna odpowieź i nigdy nie zadałaby takiego pytania. Tak duża wyspa jak ta z projektu obok z pewnościa może pomieścić wszystkie niezbędene dla nas rzeczy. Począwszy od zlewu, przez szafki, dodatkowy blat wysuwany na wyciągu,  otwarte półki czy też schowki na każde niezbędne akcesoria kuchenne. Tak duża wyspa to miejsce do przygotopwania posiłków dla całej rodziny. Duże wyspy kuchenne podważają zasadność przysłowia: ”gdzie kucharek sześć,… ..”.

Drewniana wyspa

Dom w Starowej Górze Marzec Studio Minimalistyczna kuchnia
Marzec Studio

Dom w Starowej Górze

Marzec Studio

Wyspy kuchenne to szeroka ilość wariantów. Najbardziej znane są te wykonane z gładkiego, białego lub w kolorze blatu i frontow. Zobaczmy jednak projekt obok. Drewno to też świetna alternatywa. Nie bójmy się. Drewniane blaty takie jak te u Marzec Studio są teraz świetnie impregnowane. Nie niszczy ich woda, ani zabrudzenia. Czasem jasna kuchnia potrzebuje przełamania. Może tym razem przełamaniem będzie drewno.

Wyspa w stylu modern

Mieszkanie Mokotów Devangari Design Skandynawska kuchnia
Devangari Design

Mieszkanie Mokotów

Devangari Design

Nowoczesne wyspy kuchenne królują w naszych kuchniach. Modern oznacza prostotę, funcjonalność, czasem biel a czasem kolor. Kuchnia obok to połączenie wszystkich tych aspektów. Biała wyspa kuchenna posiada bardzo funcjonalne rowiązania. Dla przykładu wgłebienia od strony salonu przeznaczone na przechowywanie win. Taki mały akcent nie tylko spełnia bardzo praktyczną funcję ale też dodaje kuchni pazuru. Zastosowano także okap wyspowy, Nie ukrywam, iż jest to jedno z moich marzeń. Okrągły okap wyspowy na pewno zrobi wrażenie, a przy tym spełni swoją funcję.

Biała wyspa

Dom jednorodzinny w Chybach Studio Nomo Nowoczesna kuchnia
Studio Nomo

Dom jednorodzinny w Chybach

Studio Nomo

Wyspy kuchenne nie koniecznie muszą zlewać się z całością kuchni. Czasem warto zaryzykować i zaszaleć z kolorem wyspy kuchennej. Zobaczmy jak wprowadzic kolory do kuchni! Taki ciekawy akcent na pewno doda kuchni radosnego charakteru. W projekcie obok autor nie zaszalał z kolorem. A jednak pokusił się o połaczenie brązu z bielą. Uzyskał efekt elegnckiej, dopracowanej kuchni.

Wyspa w małej kuchni

Nowoczesna kuchnia z elementami stylu loft Archikąty Nowoczesna kuchnia
Archikąty

Nowoczesna kuchnia z elementami stylu loft

Archikąty

Wyspy kuchenne to modne i funkcjonalne rozwiązania dla otwartych i zamkniętych kuchni. Choć wielu z nas uważa, że taki pomysł jest przeznaczony dla posiadaczy dużych kuchnii, to nie koniecznie mają rację. Archikaty udowodnily, ze wyspy kuchenne w małej kuchni mogą być równie atrakcyjne, choć na pewno wymagają dużo więcej planowania. Wyspy kuchenne niekoniecznie muszą być duże i posiadać miliony dodatkowych szafek. W małej kuchni sprawdzi się wąski dodatkowy blat, albo nawet przesuwana wyspa na kółkach. Bądźmy kreatywni. Marzenia są do spełnienia.

Jaka jest Wasza wymarzona wyspa?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu