Mieszkanie na 13m2? Czy to możliwe?! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mieszkanie na 13m2? Czy to możliwe?!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Stefan Brandt - solare Luftheizsysteme und Warmuftkollektoren
Loading admin actions …

Tanio, taniej, najtaniej. Stylowym i przystępnym rozwiązaniem na znalezienie i urządzenie własnego konta jest nabycie i rozbudowa własnego.. kontenera! Jest to idealny projekt dla indywidualistów i minimalistów, którzy preferują mniejszą przestrzeń wyłącznie na własne potrzeby. Takie rozwiązanie ma wiele zalet: przede wszystkim jest on zbudowany z solidnych materiałów, które nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, zajmują mało miejsca i możemy je transportować. W odpowiedni sposób urządzone mogą być bardzo praktyczne i funkcjonalne. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia na takim małym metrażu, ale jednocześnie chcielibyśmy mieć mały kącik dla siebie poza domem – to będzie świetne rozwiązanie!

Dom gotowy w kilka chwil

Aby móc zamieszkać w takim mini domku wystarczy kilka chwil – jest on transportowany za pomocą dźwigu do pożądanego miejsca i do tego momentu przerabianie kontenera jest w naszych rękach. Musimy zajść się montażem okien, podłączeniem instalacji grzewczej, bieżącej wody oraz elektryczności. Jak każdy remont może się nieco przedłużyć, ale patrząc na wielkość pomieszczenia, nie powinno nam to zająć więcej niż kilku dni.

Energooszczędny i przyjazdny dla środowiska

Nowoczesne domy skupiają się na oszczędzaniu energii, są tworzone z materiałów ekologicznych, które asymilują się ze środowiskiem i panującym klimatem szybciej, niż sztuczne materiały. Do tego dochodzą oczywiście panele słoneczne zamontowane na dachu, które kumulują energię z promieni słonecznych i napędzają energię w domu.

Wnętrze na wymiar

Mając tak małą powierzchnię, wszystko musi mieć swoje określone miejsce, abyśmy czuli się w środku wygodnie i komfortowo. Przestrzeń dzienna jest otwarta, bez żadnych podziałów, które mogłyby tylko ją zmniejszyć. Poruszanie się po domu powinno być łatwe i swobodne, zaś stonowana paleta barw nie powinna odciągać naszej uwagi od natury, ani jej nie przytłaczać. W tym domku mamy jedynie szafkę, rozkładany fotel oraz małe biurko – oprócz tego znajdziemy łazienkę, którą zobaczycie poniżej.

Część sanitarna

Oczywiście w tym mini domku mamy również część sanitarną, czyli prysznic i WC (schowane za drzwiami) – zostały one zmieszczone na 13m² powierzchni mieszkalnej. W tej łazience raczej nie możemy poczuć się jak w luksusowym spa, ale spełnia ona swoje podstawowe funkcje.

Odpocznij

Meble modułowe, które zapewniają nam nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie problemu, to strzał w dziesiątkę w przypadku domów prefabrykowanych, jak i tego kontenera. Mamy tutaj rozkładany fotel, który może służyć nam za łóżko lub zwykłą leżankę podczas popołudniowej drzemki.

Jeśli szukacie przykładów aranżacji z meblami modułowymi w roli głównej, to koniecznie sprawdźcie tutaj: Modułowe meble – najlepszy sposób na oszczędzanie miejsca w domu!

Alternatywa

Ze względu na skromne wymiary ten kieszonkowy dom nie jest oczywiście odpowiednio przystosowany dla całych rodzin, jednak jeśli chcielibyśmy stworzyć własną oazę spokoju w której możemy czasem popracować lub po prostu odpocząć – to ten pomysł może się okazać dla nas idealny. Możemy również wybrać się na wakacje i zamieszkać właśnie w takim kontenerze tuż przy jeziorze.

Co myślicie o tym rozwiązaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu