Komfortowy dom z zaskakującą nutą natury | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Komfortowy dom z zaskakującą nutą natury

A.D. A.D.
RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Minimalistyczny salon od OneByNine Minimalistyczny
Loading admin actions …

Nigdy nie należy oceniać książki po okładce, jak to się mówi, a już na pewno w przypadku tego niezwykłego domu z siedzibą w Hongkongu. Apartament jest położony w spokojnej dzielnicy miasta charakteryzującej się domami w stylu białych pudelek. Został odnowiony i wyposażony w bardzo luksusowy sposób a największą niespodzianką w nim jest prywatny las bambusowy! Ale to nie koniec niespodzianek… Architekci, którzy podjęli się wykonania tego projektu to polskie biuro OneByNine

Zapraszamy na spacer po przytulnych i wygodnych wnętrzach urządzonych w surowym minimalistycznym stylu. Zadziwią Was eleganckie wykończenia w kuchni i łazience ale prawdziwym zwieńczeniem, wisienką na torcie jest niewątpliwie biała marmurowa łazienka. Czyste linie i nieskazitelne wykończenie przestrzeni tworzy efekt majestatyczny, co oznacza, że gdy juz raz tam wejdziemy być może nigdy nie będziemy chcieli go opuścić…  

Za wysokimi murami spoczywa spokojny, prywatny dziedziniec. W mieście, w którym przestrzeń jest luksusem, ten dom jest naprawdę skarbem. Zapraszamy na spacer po tej niezwykłej willi!

Skromny z zewnątrz

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Minimalistyczne domy od OneByNine Minimalistyczny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Kiedy po raz pierwszy oglądacie fasadę tego pięknego domu możecie odnieść wrażenie, że to tylko jeden z wielu prostych, białych budynków wielopoziomowych na skromnej ulicy Hongkongu. Nic dziwnego, dzielnica w której powstał to typowy region administracyjny o wysokiej gęstości zaludnienia. Tutaj dom szeregowy to prawdziwy luksus ponieważ większość mieszkańców ma do dyspozycji jedynie niewielki apartament w kilkunastopiętrowym bloku. Nasz apartament to całe 120 metrów kwadratowych powierzchni więc śmiało można powiedzieć, że jest luksusowy pod każdym z względów.

Tropikalny salon

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Egzotyczny salon od OneByNine Egzotyczny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Szklarnia w ścianie to naprawdę wspaniała zaleta tego salonu. Zapewnia poczucie spokoju i relaksu w tej miejskiej dżungli. Oświetlenie wewnątrz obudowy wzmacnia spektrum odcieni zieleni, które nadają ostrość pomieszczeniu. Z tego punktu widzenia, czarne belki biegną równolegle w poprzek sufitu co jest niezwykle przemyślanym zabiegiem – pomaga skupić uwagę widza na najistotniejszej ozdobie pomieszczenia. Komplet wypoczynkowy jest spokojny i stonowany, nie próbuje konkurować z tropikalnym lasem, jego jedynym zadaniem jest zapewnienie komfortu i wypoczynku.

Luksusowa przestrzeń

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Minimalistyczny salon od OneByNine Minimalistyczny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Otwarta przestrzeń zachwyca nie tylko spokojną paletą kolorów ale także naturalnością użytych materiałów. Azjatycka atmosfera miesza się z lekko przemysłowymi akcentami. Duża przestrzeń jest podzielona w naturalny sposób na strefy, osobno wydzielona została część do relaksu, gotowania czy jedzenia.

Kuchnia z jadalnią

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Nowoczesna jadalnia od OneByNine Nowoczesny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Kuchnia i jadalnia w domu są uproszczone i wyrafinowane, świetnie prezentują poczucie stylu i funkcjonalności. Blat kuchenny z polerowanego betonu to kolejny element do przestrzeni przemysłowej obok połyskujących czarnych, belek stalowych i kręconych schodów. Jadalnia jest prosta i nieskomplikowana, oddaje prym tropikalnym dekoracjom salonu. Zachowana w stonowanej konwencji doskonale pasuje do idei azjatyckiej.

Czarno – biała łazienka

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Minimalistyczna łazienka od OneByNine Minimalistyczny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Przyszła kolej na łazienkę, która jest opakowana w eleganckie linie minimalistycznej przestrzeni. Znów widzimy grę subtelnych przeciwieństw – połysk czerni i bieli wykończeniem. Powierzchnia łazienki jest niewielka ale poprzez liniowy układ blatu ciągnącego się przez całą jej długość oraz powiększające lustra wydaje się być obszerna. Bałagan został ograniczony do minimum za sprawą sporej ilości szafek do przechowywania. Idealnie komfortowe warunki dla kobiet zapewnia punktowe oświetlenie lustra. Cala aranżacja opiera się na założeniu, że we wnętrzu sprawdza się to co proste i funkcjonalne. 

Marmur pod prysznicem

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Nowoczesna łazienka od OneByNine Nowoczesny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

W tej wspaniałej łazience nawet prysznic wydaje się być królewski. Ściana pod nim została wyłożona szlachetnym i luksusowym białym marmurem. Prysznic błyszczy a ściana olśniewa. Prosta srebrna bateria jest oświetlona górnym punktowym światłem co potęguje jej blask. Bałagan jest ponownie ograniczona do minimum – miejsce na kosmetyki ograniczono do niewielkiej wnęki w ścianie.

Biały dziedziniec

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG Minimalistyczne domy od OneByNine Minimalistyczny
OneByNine

RENOWACJA DOMU W SAI KUNG / HONG KONG

OneByNine

Fasada tego wspaniałego domu nie została pominięta. Wysokie białe mury zapewniają najwyższą prywatność, a także pozwalają naturalnemu światłu odbijać o się od nich, maksymalizując swoją przydatność do późnych godzin wieczornych. Biała elewacja jest przedłużeniem wyjątkowej przestrzeni domu a doniczkowe rośliny, doskonale kontrastujące na jej tle to zapowiedź wyjątkowego wnętrza. 

Lubicie takie minimalistyczne projekty? Na pewno ten katalog inspiracji Wam się spodoba: Ultranowoczesny dom z zachwycającym widokiem!

A co Wy myślicie o takim tropikalnym salonie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu