Rajska rezydencja, czyli nieustanny urlop we własnych czterech ścianach!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rajska rezydencja, czyli nieustanny urlop we własnych czterech ścianach!

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od BRAVIM ◘ RICCI ARQUITETURA Nowoczesny
Loading admin actions …

Prezentowany w niniejszym Katalogu Inspiracji dom jednorodzinny został wzniesiony w jednej z brazylijskich miejscowości, na przestronnej działce o powierzchni równej 760 metrom kwadratowym. Zaprojektowali go architekci zrzeszeni w biurze architektonicznym Arquitetura Bravim-Ricci. Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia oraz wrodzonej wrażliwości stworzyli oni miejsce, które jest pełne harmonii i witalności. Z wielką rozwagą dobrane materiały i akcesoria, a także niesamowity taras sprawiają, że wakacyjna atmosfera panuje tutaj na co dzień. Nie ma miejsca na żadne troski i problemy, a częste zmiany pogody w Brazylii nie znaczą praktycznie nic. Przyjrzyjmy się zatem tej rajskiej rezydencji bliżej!

Wejście

Pierwszym etapem naszej wycieczki po rezydencji jest frontowe wejście do budynku oraz jego najbliższe otoczenie. Zostało ono zaprojektowane tak, aby łączyły się w nim elementy nowoczesne i tradycyjne, a co za tym idzie – panowała niezachwiana harmonia. Szczególną uwagę przyciąga zwłaszcza obecność licznych kształtów geometrycznych pomalowanych na różne kolory i wykonanych z różnych materiałów. Jednak nie tylko budynek zrobiony jest z geometrycznych kostek. Nawet droga, która do niego prowadzi, została takimi kostkami wyłożona. Ciekawy efekt otrzymano dzięki grubemu, betonowemu zwieńczeniu całości, które wydaje się unosić nad wejściem. Ciemne drewno ramy okiennej i drzwiowej to nawiązanie do rustykalnego stylu architektonicznego oraz element łączący zewnętrzne otoczenie budynku z jego wnętrzem.

Kino domowe w rustykalnym otoczeniu

Z perspektywy, z której wykonano załączone zdjęcie, zaglądamy do wnętrza rezydencji przez ogromne okno. Na pierwszym planie znajduje się przytulny pokój wyposażony w kino domowe. Architekci projektując to pomieszczenie dokonali czegoś wręcz niebywałego! Wiklina, ciemne drewno i jasne kolory – to wnętrze pełne rustykalnej elegancji! Gładkie, marmurowe podłogi oraz wysokiej jakości meble to znak, że w rezydencji zamieszkują ludzie z wysokimi oczekiwaniami. Jednocześnie delikatny beż oraz tonacje ziemiste nadają pomieszczeniu uroku, panuje w nim przyjemna atmosfera. Palma znajdująca się w dużej, zielonej doniczce doskonale komponuje się z pozostałymi, naturalnymi materiałami i elementami oraz dodaje całości odrobiny egzotyki. Ogólnie rzecz biorąc, część wypoczynkowa sprawia wrażenie schludnej i komfortowej.

Kuchnia

Kuchnię od podwórza oddzielają jedynie duże okna, które można otworzyć całkowicie, a co za tym idzie – połączyć w jedność wnętrze budynku z jego tarasem. Okna rozciągające się od sufitu do podłogi, zamknięte, mają wiele zalet. Do największych z nich należy fakt, że doprowadzają one do środka dużą ilość naturalnego światła dziennego oraz sprawiają, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe.

Dominującym elementem w kuchni jest bar, wykonany z granitu i ciemnego drewna. Jest to zarówno doskonałe miejsce do przygotowania posiłku, jak i wypicia drinka oraz przegryzienia czegoś drobnego. Ciekawe stołki barowe zachęcają do odpoczynku w przyjaznym towarzystwie. Trzy nowoczesne lampy w stylu industrialnym, wykonane z matowej stali szlachetnej, stanowią doskonałe uzupełnienie chłodnego granitu blatu i podłóg.

Łazienka

Jeżeli rozejrzymy się po prezentowanej rezydencji, jej powiązanie z nowoczesnością nigdzie nie będzie tak namacalne, jak właśnie w łazience. W łazience dominują czyste, proste linie oraz ciekawe materiały, takie jak granit, lustrzane szkło, czy kamień. Łazienka jest jasna i funkcjonalna. Pozostawiono w niej wiele miejsca na dbanie o higienę oraz zdrowie. Przestronna część prysznicowa ze szklaną ścianą i dwoma umywalkami to nowoczesność, którą aż chce się nieustannie napawać.

Relaks w ogrodzie

Ogród to idealne miejsce, aby w ciepłe, słoneczne popołudnia w pełni się zrelaksować. W tle widać prezentowany obiekt od tyłu. Części wykonane z naturalnego kamienia w połączeniu z otwartą konstrukcją drewnianą dachu nadają budynkowi charakteru śródziemnomorskiego. Wtórują im również drzwi prowadzące na patio, przyozdobione wyjątkową boazerią, i niebieskie, małe płytki otaczające basen. Sam basen składa się z dużego zbiornika z niewielkim wodospadem oraz jacuzzi. Kieliszki do szampana dla dwojga na romantyczny wieczór już czekają w gotowości!

Luksusowa kuchnia na świeżym powietrzu

Kontynuując swoją wycieczkę po ogrodzie przynależącym do rezydencji, nie można przejść obojętnie obok znajdującej się w jego obrębie otwartej kuchni. Nieistotne, czy chcielibyśmy coś ugotować, czy jedynie sobie pogrillować – ta kuchnia, wyposażona w bar, ceglany piec i duży blat, spełnia wszelkie wymagania i nie pozostawia nic do życzenia! Co więcej, swoim wyglądem jest bardzo zbliżona do kuchni, którą już zaprezentowaliśmy, a która znajduje się we wnętrzu budynku. Tu również dominuje granit, a nad barem wiszą trzy industrialne lampy. Wąska promenada prowadzi z kuchni do pozostałych części ogrodu.

Podoba Wam się kombinacja różnych kamieni naturalnych? Jeżeli tak, zajrzyjcie koniecznie do innego Katalogu Inspiracji: Trendy: kamieńw aranżacji wnętrz

Ostatnie spojrzenie

Wizyta w tym domu była niemalże, jak krótka wycieczka nad morze. Czy zobaczyliśmy wszystko? Palma, drewno, kamień naturalny, a nawet mały wodospad! Teraz patrzymy po raz ostatni na ten piękny budynek, całkowicie oświetlony nocą. W sztucznym świetle jego geometryczne kształty wyglądają bardzo przyjaźnie i gościnnie. Niemniej jednak czas już powiedzieć „do widzenia” i powrócić do szarej codzienności.

Kochamy lity granit! Wy również? Zostawcie nam komentarz.
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu