Minimalistyczny dom o maksymalnym efekcie WOW!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalistyczny dom o maksymalnym efekcie WOW!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Minimalistyczna architektura zyskuje sobie coraz liczniejsze grono zwolenników. Siła takich projektów leży w prostocie i niewymuszonej elegancji. Minimalistyczne domy cechuje nowoczesny design i duża doza funkcjonalności. Mamy w ich przypadku gwarancję ponadczasowości i długoletniej gwarancji najwyższej jakości.

Obejrzyjcie projekt, będący kwintesencją współczesnej, minimalistycznej architektury. Na imponującej powierzchni 234 metrów kwadratowych powstał fantastyczny dom zaaranżowany na otwartym planie, którego motywem przewodnim jest woda i otaczająca działkę natura. Spójrzcie na wszystkie zdjęcia projektu i przekonajcie się, że mniej znaczy więcej.

Gra kontrastów

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Fasada domu, dzięki niezależnym formom, różnorodnym materiałom, zróżnicowanej kolorystyce i klimatycznemu oświetleniu, jawi się niezwykle stylowo i nowocześnie. Od strony ulicy budynek jawi się niemal nie z tej ziemi. Bryła budynku składa się z niezależnych elementów o różnych kształtach i kolorach. Choć kontrast jest oczywisty, jako całość dom prezentuje się niezwykle imponująco.

Siła natury

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Nieco surowe elementy fasady domu ciekawie kontrastują z egzotyczną zielenią, składającą się na ogród otaczający dom. Krzewy porastające zewnętrzną ścianę budynku są jego najlepszą dekoracją. Organiczny motyw przewija się przez cały projekt pokazując, jak ogromną rolę odgrywa tutaj natura.

Przeszklenia

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Liczne przeszklenia otwierają wnętrz domu na otaczającą go zieleń, pozwalając jej swobodnie wedrzeć się do środka. Mają one także pozytywny wpływ na ogólne wrażenie, jakie sprawia fasada budynku. Przeszklenia wywołują także grę świateł, dzięki czemu cały dom nabiera nowego wymiaru.

Purystyczne elementy

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Proste materiały, takie jak szary kamień, biały tynk oraz naturalne drewno, łączą się z licznymi, wielkopowierzchniowymi przeszkleniami, dając efekt nowoczesnej architektury. Otwory w bryle budynku przełamują jego sześcienną formę i czynią ja bardziej dynamiczną. Liczne przeszklenia nadają całości lekkości. Iluzoryczne wrażenie przenikających się powierzchni zostało spotęgowane dzięki obecności licznych instalacji wodnych.

Minimalistyczna elegancja

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Do wykończenia wnętrz użyto podobnych materiałów, które widzieliśmy na zewnętrznej fasadzie. Łazienka jest przykładem niewymuszonej elegancji i dobrego stylu, który osiągnięto dzięki zastosowaniu drewna i naturalnego kamienia- oba w głębokich odcieniach. Wielkopowierzchniowe lustro nadaje wnętrzu dodatkowy wymiar.

Widok nocą

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Na koniec spoglądamy na dom po zapadnięciu zmroku. To właśnie wtedy możemy w pełni docenić różnorodność materiałów i kształtów składających się na tę bryłę. Oświetlenie zainstalowano w taki sposób, aby podkreślić najciekawsze elementy budynku oraz zaakcentować istotną rolę zieleni. Taki dom jest doskonałą inspiracją dla wszystkich koneserów dobrej, nowoczesnej architektury.

Jeżeli ten projekt przypadł Wam do gustu, koniecznie obejrzyjcie ten: Minimalistyczny dom marzeń!

Jak Wam się podoba taka fasada?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu