6 sposobów na stylowe urządzenie małego mieszkania! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 sposobów na stylowe urządzenie małego mieszkania!

homify.Pl homify.Pl
Eklektyczna sypialnia od better.interiors Eklektyczny
Loading admin actions …

Jeżeli mamy małe mieszkanko, a chcemy sobie zapewnić wszelkie możliwe udogodnienia, ważne będzie zmaksymalizowanie przestrzeni, żeby zapobiec, aby i tak już niewielka nieruchomość stała się bardziej klaustrofobiczna i ledwo funkcjonalna. Małe mieszkanie, jeżeli dobrze zorganizowane, może wydawać się większe niż jest w rzeczywistości. Ważnym elementem jest kolor ścian. W przypadku małych mieszkań, warto jest postawić na jasne, jednolite kolory w głównych obszarach. W przypadku pomieszczeń takich jak sypialnia ub łazienka, możemy zdecydować się na bardziej odważne tony. Ideałem jest utrzymanie neutralnej palety barw i spersonalizowanie przestrzeni poprzez wykorzystanie bardziej żywych ozdób, które wprowadzą oczekiwany charakter i tożsamość mieszkańców do wnętrza nieruchomości.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam kilka wskazówek, dzięki którym z łatwością wizualnie powiększymy przestrzeń małego domu lub mieszkania. Zapraszamy!

​Wejście

Wejście jest bardzo ważną częścią każdego domu i powinno służyć jako wizytówka całej nieruchomości. Dlatego też, powinno być wygodne, przyjemne i funkcjonalne. Jeżeli mamy do czynienia z małą i wąską przestrzenią, nie możemy jej za bardzo wypełnić meblami i akcesoriami. Skoncentrujmy się raczej na dobrym oświetleniu i jasnych kolorach, dzięki czemu optycznie powiększymy przestrzeń. Przygaszone oświetlenie byłoby wrogiem takiej przestrzeni. Możemy również rozmieścić lustra na różnych wysokościach, aby dodać głębi i wielowymiarowości tej strefie.

​Salon

Do salonu proponujemy wybrać minimalistyczny wystrój. Delikatna aranżacja pozwoli przestrzeni oddychać, przez co nie będzie zatłoczona. Zdecydujmy się na wielofunkcjonalne meble, które zajmują małą powierzchnię. Dobrym pomysłem jest też zabudowanie szafek – czym mniej rzeczy na wierzchu, tym czyściej będzie wyglądało pomieszczenie. Schowki i skrytki, a także szuflady (na przykład pod stolikiem) powinny być naszymi przyjaciółmi.

W małym salonie preferuje się jasne kolory, a nawet przezroczyste materiały. Szkło i akryl to bardzo fajne i nowoczesne opcje.

​Jadalnia

W małych mieszkaniach postarajmy się zrezygnować ze zbędnych ścianek działowych, które wizualnie ograniczają przestrzeń. Lepiej sprawdzi się otwarty plan, na którym zaistnieje zintegrowany obszar. Będziemy mieli wtedy większe możliwości aranżacyjne i nigdzie nie będziemy się czuli stłamszeni. Poza tym, na otwartym planie łatwo jest wyznaczyć pewnego rodzaju granice różnych stref. Aby to zrobić, możemy posłużyć się różnymi kolorami, które w praktyczny sposób dzielą przestrzeń.

W kwestii jadalni, warto mieć ją na otwartym planie z kuchnią. Możemy wtedy pokusić się o wyspę kuchenną lub blat oddzielający te dwie strefy. Ważne jest, żeby znaleźć miejsce na stół jadalniany i krzesła.

Nie przesadzajmy jednak w naszych próbach wyznaczania granic stref! Postarajmy się zachować jednorodność pod względem stylu dekoracyjnego. Bądźmy konsekwentni.

​Łazienka

Łazienka powinna być wygodna i funkcjonalna. Trzeba ją zaprojektować z rozwagą, wybierając meble, które łączą w sobie hegemonię i praktyczność. Nie zapełniamy łazienki zbędnymi meblami. Dokładnie przyjrzyjmy się przestrzeni, a w szczególności ścianom, na których wystarczy jak pojawią się podstawowe elementy wyposażenia sanitarnego, kilka wieszaków i pojedyncza półka lub szafeczka. Poprawi to atmosferę w łazience i pozwoli się zrelaksować w tym pomieszczeniu. A przecież właśnie o to chodzi w łazience! Powinniśmy się w niej czuć komfortowo.

​Sypialnia

W sypialni, o ile przestrzeń na to pozwala, możemy w pełni wykorzystać dostępne wysokości. Jeżeli zdecydujemy się na podniesienie fragmentu pokoju, możemy wykorzystać przestrzeń stworzoną pod podestem. Będzie to idealne miejsce na kosze i kartony przechowujące nasze rzeczy, albo dodatkowy materac, gdybyśmy mieli kogoś przenocować. Sztuką jest myślenie o wykorzystaniu przestrzeni w pionie. Dobrą opcją będzie również zdecydowanie się na gotowy wolumin stworzony z łóżka na podwyższeniu, szafy i biurka lub stolika. Takie rozwiązanie, bez wątpienia, pomoże nam zmaksymalizować przestrzeń i wykorzystać każdy dostępny kąt naszego pokoju.

​Poddasze

Niektórzy z nas mają szczęście i posiadają poddasze. Jeżeli tak właśnie wygląda nasza sytuacja, warto jest zbadać możliwości poddasza lub strychu, a może uda się wydzielić część do zamieszkania. Dawno minęły już czasy, kiedy to poddasze służyło wyłącznie jako składzik niepotrzebnych lub sezonowo używanych rzeczy. Wykorzystajmy poddasze i stwórzmy funkcjonalne pomieszczenie, jak na przykład pokój gościnny, pokój multimedialny, lub gabinet. Ważną rzeczą jest mieć jasny obraz tego, na co możemy sobie pozwolić na poddaszu, jakich mebli użyć, w jakim stylu urządzić to pomieszczenie, etc. Oczywiście, czym bardziej funkcjonalne meble, tym lepiej! Wykorzystajmy też miejsce pod skosami sufitu.

Poddasze daje wiele możliwości projektowych. Jeżeli potrzebujecie inspiracji na wykorzystanie przestrzeni na poddaszu, polecam również Katalog Inspiracji: Garderoba na poddaszu – 9 stylowych inspiracji

Jesteście zwolennikami aranżacji na otwartym planie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu