Beton na podłodze - dlaczego to świetny pomysł?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Beton na podłodze – dlaczego to świetny pomysł?

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Resin Floor srl Nowoczesny
Loading admin actions …

Podłoga stanowi ważny element w naszym domu. Musi być wytrzymała, wodoszczelna, dobrze się prezentować przez lata, a do tego powinna jeszcze współgrać z aranżacją całego wnętrza. Posadzka stanowi ostatnią warstwę podłogi, jest jej wykończeniem i tak naprawdę podczas aranżacji zwracamy uwagę tylko na jej dekoracyjny i funkcjonalny charakter. Nie mamy nieograniczonej ilości materiałów, możemy wybierać między parkietem, panelami, kafelkami,  linoleum lub… .wylewką z betonu! Nie jesteście przekonani do surowego betonu W tym artykule pokażemy Wam kilka fantastycznych aranżacji z tym materiałem w roli głównej.

W industrialnym wydaniu

Industrialna aranżacja wnętrz robi furorę  - surowe ściany, proste wykończenie i chłodny charakter zdobyły serca tych z nas, którzy mają dość kolorowych, pastelowych aranżacji. Świetnie sprawdzają się w loftach, dużych i wysokich pomieszczeniach, ale również mniejszych – o ile dobrze oświetlonych – wnętrzach. Materiałem, który zawsze dobrze się sprawdzi w takiej aranżacji jest beton architektoniczny, niezależnie od tego, czy znajdzie się on na ścianach, podłodze, czy suficie – stworzy niepowtarzalny klimat!

Wytrzymałość

Popular od IXXI Nowoczesny
IXXI

Popular

IXXI

Podłoga z betonu jest bardzo trwała, niemal niezniszczalna i to na całe życie. Betonowa posadzka wytrzyma o wiele więcej niż płytki ceramiczne, czy panele – nie straszne są jej spadające przedmioty, czy rozlane napoje – zniesie wszystko. Właśnie dlatego coraz częściej możemy ją spotkać w domowych zakątkach. Jeżeli nie podoba nam się odcień, zawsze możemy go pokryć farbą, więc nie musimy się obawiać, że nie będzie pasować do naszego wnętrza, jeżeli akurat styl industrialny nie jest naszym celem. Odpowiednio położony i zaimpregnowany beton nie pęka, nie brudzi się i nie ściera. Możemy go położyć w każdym pomieszczeniu w domu – sprawdzi się dobrze zarówno we wnętrzu o wysokiej wilgotności powietrza, jak również w tych bardziej suchych.

Wady

Oczywiście ma też wady: przede wszystkim przygotowanie takiej posadzki zabiera dużo czasu, oprócz tego beton jest po prostu zimny, więc będziemy musieli zainwestować w ogrzewanie podłogowe. W takich miejscach, jak sypialnia czy łazienka, wystarczy, że położymy miękki dywanik, aby móc na niego stanąć bosą stopą.

Beton w sypialni stworzy wnętrze o wyjątkowym klimacie, które możemy dowolnie aranżować. Pamiętajmy o rozjaśnieniu wnętrza np. przez neutralizację ciemnej szarości bielą na ścianie.

W salonie

Salon jest miejscem w domu w którym spędzamy najwięcej czasu – relaksujemy się na wygodnej kanapie, oglądamy film z całą rodziną i podejmujemy w nim gości. Musimy łączyć w sobie miejsce odpowiednie do relaksu, jak też stanowić reprezentacyjne wnętrze będące chlubą naszego domu. Jeżeli chcemy wykorzystać beton w aranżacji salonu, to oczywiście może to być położenie betonu na ścianach, na podłodze lub ozdobienie salonu dekoracjami wykonanymi z betonu.  Stosując beton we wnętrzu otrzymamy industrialną, minimalistyczną aranżację, do której wystarczy dodać wygodną kanapę i kilka poduszek, aby pomieszczenie zachwycało swoją surowością, ale jednocześnie stanowiło oazę wygody i komfortu.

Wytrzymała mieszanka

Beton wykorzystywany w aranżacji wnętrz to specjalnie przygotowana mieszanka, która nosi miano betonu architektonicznego i różni się od betonu towarowego rodzajem zastosowanego cementu, który daje jasny kolor i pęka w mniejszym zakresie, ale jednocześnie pozostaje dość plastyczny. Mieszkankę betonu możemy przygotować samodzielnie, następnie nałożyć go na ściany, czy też podłogę, ale pamiętajmy, że grubość warstwy nie powinna przekraczać więcej niż 50cm, a w niektórych miejscach (wibratory przyczepne – 30cm).

Pasuje do wszystkiego

Beton dobrze się odnajduje nie tylko w industrialnych aranżacjach, ale również w nowoczesnych, minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach. Jeżeli chcemy stworzyć wnętrze vintage, to bardziej będzie pasować cegła na ścianie, jednak zawsze możemy wkomponować beton podczas urządzania, aby nadać pomieszczeniu niepowtarzalny wyraz. 

Zastanawiacie się, jak połączyć beton z innymi materiałami? Sprawdźcie tutaj aranżację z drewnem: Drewno i beton w przytulnym wnętrzu!

Która aranżacja podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu