Projekt: Dom w kannach 3: styl , w kategorii  zaprojektowany przez ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Polski projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego!

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Planując budowę własnego domu spędzamy długie godziny przeszukując internetowe katalogi pracowni architektonicznych, licząc na to, że jeden z projektów wpadnie nam w oko. Trudno jest jednak znaleźć taki, który usatysfakcjonowałby nas w stu procentach. Współcześnie podejmując decyzję o budowie każdy z nas ma liczne wymagania, które wybrany projekt musi spełniać- nowoczesność, funkcjonalność, stylowość, wygoda, elegancja. Ważna jest także wysoka jakość materiałów, a także walory energetyczne domu, dzięki którym można sporo na przestrzeni lat zaoszczędzić.

Ten projekt od polskiej pracowni archon spełni oczekiwania wielu z Was. Klasyczna bryła domu skrywa praktyczne i stylowe zarazem wnętrza. Doskonale nadaje się on dla typowe rodziny o modelu 2+2. Obejrzyjcie go i przekonajcie się, czy to jest to, czego tak długo szukaliście!

Widok od strony ulicy

Bryła domu jest klasyczna i elegancka. Jest to dom parterowy z zaadaptowanym poddaszem, o wielospadowym dachu i ciekawej elewacji. Fasada domu jest w przeważającej części otynkowana na biało, jednak gdzieniegdzie ozdobiono ją fragmentem z naturalnego kamienia lub drewna. Dzięki licznym przeszkleniom oraz schludnie zaaranżowanemu ogrodowi frontowemu, dom ten jawi się niezwykle zachęcająco i przytulnie.

Widok od strony ogrodu

Jeszcze bardziej dom otwiera się na otoczenie od strony ogrodu. Z tej strony także i bryła, dzięki wykuszom i wgłębieniom, nabiera ciekawszego charakteru. O wiele bardziej wyraziste są tutaj elementy drewniane- stolarka okien i drzwi oraz elementy dachu- nadające całości jeszcze bardziej przytulny charakter. Ogród otaczający dom zaprojektowano nowocześnie i stylowo. Zieleń jest niska i łatwa w utrzymaniu, a jego największym atutem jest pięknie utrzymany trawnik.

Salon

Strefa dzienna domu urządzona została na otwartym planie, swobodnie łącząc ze sobą obszary salonu, jadalni i kuchni. Salon zaaranżowano przytulnie, ale wygodnie i praktycznie. Szary narożnik zwrócony jest zarówno w stronę kina domowego, jak i kominka. Ten z kolei wbudowano w ściankę działową, oddzielającą salon od pozostałej części strefy dziennej. Zachwyca ciekawa mieszanka materiałów wykończeniowych i kolorów- jasny drewniany parkiet, ściany pokryte szarą i białą farbą, a także ceglana wnęka dają razem fantastyczny efekt końcowy. Dzięki licznym wielkopowierzchniowym oknom strefa dzienną skąpana jest w naturalnym świetle.

Jadalnia

Pod oknami umieszczono jadalnie- nie jedną, ale dwie, druga dla najmłodszych mieszkańców tego domu. Obie urządzono stylowo i nowocześnie. Prosty drewniany stół o podłużnym kształcie otoczono białymi kultowymi krzesłami Eames. Nie tylko one są modnym designerskim elementem- warto zwrócić uwagę na wyjątkowe lampy sufitowe, świetnie komponujące się kolorystycznie ze ścianami pomieszczenia.

Kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem niewielkim, ale funkcjonalnie zaaranżowanym. Biała zabudowa o klasycznych, zdobionych frontach umieszczona została pod oknem, nie zajmując dużo miejsca, ale gwarantując liczne przestrzenie na przechowywanie. Jej wielkim atutem jest wyspa kuchenna z funkcją miejsca do siedzenia. Wbudowano w nią nie tylko palnik gazowy, ale także szafki na akcesoria kuchenne oraz miejsce na przechowywanie wina. Przez duże okno do środka wpada naturalne światło, czyniąc wnętrze jasnym i optycznie przestronniejszym.

Rzut parteru

Spójrzcie na szczegółowy plan parteru, z garażem oraz tarasem. Całkowita powierzchnia domu wynosi nieco ponad 171 metrów kwadratowych. Do tego dochodzi garaż o powierzchnia 20 metrów kwadratowych, strych wielkości 8 metrów kwadratowych oraz kotłownia o wielkości 7 metrów kwadratowych. Jeżeli podoba Wam się projekt tego domu, działka, na której może on stanąć, musi mieć minimalne wymiary 24,2 na 19 metrów.

Rzut piętra

Tak prezentuje się szczegółowy plan piętra. W domu tym znajduje się 5 pokoi, 1 kuchnia, 2 łazienki, spiżarnia, jadalnia, kotłownia, pralnia, garderoba, garaż oraz strych. Jest to zatem doskonały dom dla tradycyjnej polskiej rodziny, w którym każdy członek ma swoją niezbędną przestrzeń i gdzie można mieszkać wygodnie i nowocześnie.

Podoba Wam się projekt tego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu