Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Top 10 nowoczesnych domów z imponującą architekturą

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Loading admin actions …

Coraz więcej osób marzy o wyprowadzce z betonowej płyty i możliwości zamieszkania w domu jednorodzinnym wolnostojącym. Męczy nas wieczny hałas, brak prywatności, własnego ogrodu oraz odpowiedniej przestrzeni do życia. Do tego wszystkiego dochodzi stale pogarszające się powietrze, które negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Pragnąc lepszego życia dla nas i naszej rodziny decydujemy się na porzucenie dotychczasowego życia w blokowisku i zamieszkanie w domu. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam 10 nowoczesnych, dizajnerskich i imponujących projektów domów znajdujących się w Korei Południowej. Zobaczcie jakie trendy zdominowały rynek azjatycki. 

Naturalne światło

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 한글주택(주)
한글주택(주)

기존도면에 한층더 업그레이드된 집

한글주택(주)

Budynek powyżej został zaprojektowany przez koreańską pracownię Hangul House i reprezentuje bardzo nowoczesną, dizajnerską konstrukcję, której motywem przewodnim było światło. Ogromna ilość okien dodaje mu modernistycznego charakteru, natomiast do wnętrza wnosi nieprawdopodobną ilość światła, które nie tylko rozświetla wnętrze, ale także wizualnie je ociepla. Z zewnątrz budynek prezentuje się niezwykle efektownie i naturalnie, a wszystko dzięki oryginalnej formie oraz wykorzystanym materiałom budowlanym. 

Dom w bieli

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 한글주택(주)
한글주택(주)

강아지와 함께하는 전원주택

한글주택(주)

Kolejna propozycja jest połączeniem minimalizmu oraz nowoczesności. Jeśli chodzi o formę domu mieszkalnego to zdecydowano się na bardzo prosty kształt – prostopadłościanu, natomiast dla podkreślenia indywidualnego charakteru dodano czarny pas w połowie budynku. W ten sposób dom nabrał bardziej ekstrawaganckiego, wyrazistego klimatu, a gospodarze mogą cieszyć się pięknym, prostym i eleganckim domem. 

Egzotyczny dom

Ten dom posiada bardzo nietypową architekturę, bowiem jego styl można by określić jako egzotyczny z nutką stylu prowansalskiego. Dom z zewnątrz przywodzi nam na myśl wspomnienia z wakacji, natomiast przekraczając próg wkraczamy do zupełnie innego świata. Drewno, czerń, metal, wybuchowa mieszkanka tworząca industrialną przestrzeń mieszkalną. 

Dom w mieście

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토

Ta kolorowa i nieszablonowa konstrukcja położona jest w mieście Chuncheon na południu Korei. Dom został tak zaprojektowany i usytuowany, aby chronić prywatność jego mieszkańców, dlatego zwrócony jest bokiem do pobliskiego bloku. Kolorowa elewacja dodaje świeżości, a także ożywia otoczenie. Całość prezentuje się bardzo energicznie, nowocześnie i postępowo!

Drewniany dom

To wyjątkowo naturalny, efektowny i zjawiskowy kompleks budynków mieszkalnych. To dwa bardzo dizajnerskie obiekty, które olśniewają nas swoim ekologicznym i naturalnym wyglądem. Elewacja budynków składa się głównie z ciemnego drewna, które podkreśla i uwydatnia oryginalny kształt domów. Budynki są połączeniem dwóch stylów- minimalizmu oraz modernizmu. Efekt? Zobaczcie sami!

100% modernizmu

Nigdy nie sądziliśmy, że zestawienie szarej cegły oraz drewna może dać tak doskonały i olśniewający efekt. Naszym zdaniem na ten obiekt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ mimo ultranowoczesnej i dosyć nietypowej formy jak na dom, prezentuje się bardzo przytulnie. Wysokie, dwupiętrowe poddasze zapewne jest nie łatwą przestrzenią do zagospodarowania, jednak kto nie lubi wyzwań? Różnego rodzaju ograniczenia skłaniają nas do kreatywności, a kreatywność to indywidualność i oryginalność!

Dom z basenem

Dom z basenem jest spełnieniem marzeń wielu z nas. To miejsce wyjątkowe, które zapewnia nam nie tylko relaks, ale także zabawę czy możliwość towarzyskich spotkań. Budynek powyżej jest obiektem nowoczesnym z minimalistycznymi akcentami. Jasna, jednokolorowa elewacja nadają mu surowego charakteru, jednak otoczenie, zieleń, drewniany podest niesamowicie ocieplają jego wygląd. Idealny dom dla rodziny z dziećmi. 

Dom jak z bajki

Dom widoczny powyżej nie przypomina tradycyjnego, koreańskiego domu. To wyjątkowo uroczy, baśniowy obiekt, który zachwycił nas nie tylko swoim stylem, ale także naturalnym, zielonym otoczeniem. Doskonałym pomysłem okazał się dach ze strzechy, który nadał mu nie tylko rustykalnego charakteru, ale także wyrazistości i niesztampowości. Całość prezentuje się niczym z bajki, idealne miejsce osób pragnących spokoju i odgłosów natury. 

Żółty dom

Przedostatnia propozycja to obiekt bardzo ciepły, przytulny o wyrazistym i nietypowym kolorze. Najczęściej staramy się, aby nasz dom był dizajnerską atrakcją miejsca, w którym się znajduje. W tym przypadku zdecydowano się stworzyć obiekt, który wtopi się w naturalne otoczenie, stąd słoneczny kolor oraz mnóstwo roślin, kwiatów, krzewów na ganku. Rewelacyjny i niezwykle oryginalny pomysł! Brawa za odwagę!

Dom futurystyczny

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy Wam domy w przeróżnych stylach, począwszy od modernistycznych, nowoczesnym obiektów, po te bardziej tradycyjne, a nawet egzotyczne. Naszym ostatnim topowym domem jest dom widoczny powyżej, który reprezentuje styl futurystyczny, a więc jest połączeniem ultranowoczesności i innowacyjności. Wyrazisty, charakterny i niebanalny – dom dla ludzi z pomysłem, kreatywnością i energią do działania! Zapoznajcie się również z naszym poprzednim artykułem dotyczącym ’Nowoczesnych projektów domów w architekturze koreańskiej’.

Który z zaproponowanych przez nas domów spodobał Wam się najbardziej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu