Nowoczesny dom, który motywuje do działania!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom, który motywuje do działania!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Minimalistyczna łazienka od CasaAttiva Minimalistyczny
Loading admin actions …

Każde z biur architektonicznych ma swoją filozofię. Nierzadko można znaleźć ją na ich stronach internetowych i warto się z nią zapoznać, zanim zdecydujemy się na usługi konkretnych profesjonalistów. Dlaczego? W ten sposób dowiemy się, na co w projektowaniu zwracają szczególną uwagę, co stanowi dla nich esencję dobrej architektury. Eksperci odpowiedzialni za projekt, który chcemy Wam dzisiaj przedstawić, nazwali swoje studio CasaAttiva, czyli z włoskiego AktywnyDom. Co chcieli przez to powiedzieć? Konstruują szybko, tworzą projekty tylko z naturalnych materiałów, aby przebywanie w ich budynkach było zdrowe i pozytywnie oddziaływało na mieszkańców.

Zaciekawieni? Poznajcie jednorodzinny dom Villa Moglia!

Dyskretnie, ale z klasą

Ten domek na pierwszy rzut oka może wyglądać niepozornie, ale zaufajcie nam, że warto się po nim przespacerować. Fasadę podzielono poprzez wprowadzenie dwóch kolorów bieli na piętrze i szarości na parterze. Wysuwający się na pierwszy plan moduł to salon. Antywłamaniowa żaluzja zapewnia bezpieczeństwo, ale także prywatność mieszkańców, jeśli po zmroku nie mają ochoty, aby ktoś z ulicy zaglądał im do salonu. Na ścianie tego prostopadłościanu opiera się w dużej mierze zadaszenie głównego wejścia.

Piękno geometrii

Jak już wspominaliśmy we wstępie, CassaAttiva wznosi swoje domy tylko z naturalnych materiałów. Z tej perspektywy możemy podpatrzeć ułożenie desek konstrukcji dachowej. Budynek został zaprojektowany tak, by być jak najbardziej energooszczędny. Drewno doskonale izoluje. Przez to, że powstał z prefabrykatów, można było ograniczyć praktycznie do zera powstałe w procesie odpady. Wszystkie te praktyczne kwestie nie mogły położyć się cieniem na estetyce. Dom zachwyca czystością prostych linii.

Pastelowe wnętrze

Wchodzimy do wnętrza, które zaskakuje nas podwójnym sufitem. Przestrzeń salonu otwiera się na piętro galerią, pod którą zaaranżowano jadalnię. Jasny parkiet, białe schody i ściany sprawiają, że jest tu jeszcze bardziej przestronnie. Ciekawa jest fioletowa ściana odpowiadająca jadalni, której barwa kontynuuje także na piętrze, po przerwie w postaci białej konstrukcji galerii. Wprowadza ona romantyczny klimat budowany również przez piękny drewniany stół oraz klasyczne krzesła.

Urokliwa kuchnia

Przechodzimy do kuchni, w której biel miesza się z brązem, a klasyka z nowoczesnością. Z jednej strony mamy całkowicie gładkie meble zabudowy, z szafkami z systemem push-to-open, a z drugiej w strefie śniadaniowej znajdziemy krzesła z giętego drewna z wiklinowymi siedziskami. Efekt? Doskonały dla współczesnych romantyków! 

Zastanawiacie się nad białą kuchnią? Zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Wyjątkowe białe kuchnie.

Biała łazienka

Naszym ulubionym pomieszczeniem w całym domu jest ta biała łazienka. Biała lecz nie całkowicie biała. Piękny drewniany blat pod umywalkę zachował częściowo naturalną fakturę drewna dzięki czemu wprowadza do wnętrza poczucie świeżości. Podobnie jak półka pod nim w stonowanym niebieskim kolorze. Ogromne okrągłe lustro optycznie powiększa pomieszczenie, w którym i tak światło swobodnie rozchodzi się po białych płaszczyznach.

Rustykalny akcent

Na koniec naszego spaceru czeka na nas w ogrodzie mała niespodzianka. To stara, ceglana studnia, która od lat znajdowała się na posesji. Nie wyburzono jej, w wręcz przeciwnie: wyczyszczono i ułożono trawnik wokół. Nawet jeśli decydujemy się na budowę nowoczesnego domu, to może się okazać, że warto pozostawić jakieś elementy, które będą przypominać o historii danego miejsca. Czas pożegnać się z tym ciekawym domkiem.

Patrząc na tę szarą elewację odgadlibyście, że ten dom wzniesiono w całości z naturalnych materiałów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu