Otwarte kuchnie, w których można się zakochać! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Otwarte kuchnie, w których można się zakochać!

Aśka Warchał Aśka Warchał
CASA TRANSPORTABLE ÁPH80 Rustykalny salon od ÁBATON Arquitectura Rustykalny
Loading admin actions …

Kuchnie otwarte na jadalnię i salon, będące funkcjonalną strefą w otwartej przestrzeni to rozwiązanie aranżacyjne, które od lat nie wychodzi z mody. A jeszcze kilka dekad temu byłoby nie do pomyślenia! Dlaczego? Powodów szukać należy w zmianie naszego stylu życia. Kuchnia nie jest już jedynie królestwem kobiety, w którym przygotowuje ona potrawy, aby zaimponować gościom swoim kunsztem. Teraz przygotowywanie prostych potraw czy przystawek w obecności zaproszonych osób już nikogo nie dziwi, stajemy się coraz mniej formalni. Kuchnie projektuje się nierzadko z myślą o tym, by gotujący mógł jednocześnie rozmawiać z siedzącym w jadalni czy w strefie śniadaniowej gościem bądź członkiem rodziny. Wybierając otwartą kuchnię dużo łatwiej stworzyć przestronną aranżację. 

Jeśli i Wy zastanawiacie się nad projektem Waszej otwartej kuchni, to ten artykuł powstał właśnie dla Was. Pokażemy Wam dzisiaj najpiękniejsze realizacje od naszych architektów wnętrz, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

W objęciach drewna

Zaczynamy nasz przegląd otwartych kuchni od prawdziwej perełki. Pierwszy z wybranych przez nas projektów został zrealizowany pod dwuspadowym dachem, którego drewniane wzmocnienia odsłonięto. Ten naturalny materiał króluje w aranżacji całego pomieszczenia, choć wprowadzono go w różnych odcieniach. Nie mamy tutaj do czynienia z typową strefą przygotowywania posiłków przechodzącą w jadalnię. Zabudowa kuchni zdaje się obejmować długi drewniany stół i ustawione przy nim kolorowe krzesła.

Rustykalnie i romantycznie

Kuchnia i jadalnia nierzadko stanowią centrum rodzinnego życia, dlatego połączone w jednej przestrzeni tym bardziej powinny oddawać charakter oraz upodobania domowników. W powyższej aranżacji rustykalne elementy połączono z jasną paletą stonowanych barw. O romantyczną atmosferę dba tutaj także efektowna tapeta na ścianie w głębi. Pomieszczenie jest bardzo przestronne, a wydaje się być jeszcze większe dzięki zalewającemu je naturalnemu światłu.

Kuchnia bez wyspy

Ten nowoczesny projekt został stworzony w oparciu o kształt litery L, co pozwoliło na optymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym wyznaczeniu granicy pomiędzy kuchnią a salonem. W tym projekcie zrezygnowano z wyspy, jest ona w pełni otwarta na jadalnię. Wprowadzono za to oryginalny barek z ławką, które tworzą tu strefę śniadaniową. Współczesny design, czystość prostych linii i klasyczny kontrast bieli z czernią sprawiają, że końcowy efekt po prostu zachwyca!

Też zastanawiacie się, czy wyspa jest w przypadku Waszej kuchni najlepszym rozwiązaniem? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Kuchnia z wyspą czy bez? – 6 różnych propozycji

Gdy nie brakuje miejsca

Park Show Home Nowoczesna kuchnia od WN Interiors Nowoczesny
WN Interiors

Park Show Home

WN Interiors

Kiedy metraż nie stanowi dla nas największego ze zmartwień, nawet projektując otwartą przestrzeń możemy pokusić się o wyraźniejsze oddzielenie od siebie poszczególnych funkcjonalnych stref. W prezentowanej powyżej aranżacji salon, jadalnia oraz kuchnia mogą funkcjonować całkowicie oddzielnie, korzystające z nich w tym samym czasie osoby wcale nie muszą sobie przeszkadzać. Nie potrzeba do tego ścian, wystarczy zadbać o zachowanie odpowiednich odległości!

Minimalistycznie pod każdym wzgledem!

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80 Rustykalny salon od ÁBATON Arquitectura Rustykalny
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Ta kuchnia jest chyba naszą ulubioną w całym dzisiejszym zestawieniu. Ograniczono ją do aneksu, który spełni tylko najważniejsze potrzeby. Minimalistyczną zabudowę wykonano z jasnej sklejki, tej samej co na suficie oraz ścianach. Wydaje się dzięki temu jeszcze mniejsza! Otwarta kuchnia mikro nie sprawdzi się jako serce domu, ale za to okaże się niezwykle funkcjonalna na poddaszu wielopiętrowego budynku. To także dobry pomysł, jeśli myślimy o małym domku weekendowym.

W szarościach

Private Home, Parkgate Nowoczesna kuchnia od The Light Source Nowoczesny
The Light Source

Private Home, Parkgate

The Light Source

Kuchnię otwartą można urządzić w każdym stylu i w każdym rozmiarze. Po mikro znów przychodzi czas na makro! Ta ogromna kuchnia ma nawet własną strefę wypoczynkową z rattanowym fotelem i… kominkiem! Choć zdecydowano się tutaj na styl rustykalny, to jednak aranżacja prezentuje się luksusowo, w dużej mierze za sprawą marmurowej posadzki oraz podłużnego lustra. Na uwagę zasługuje interesująca wyspa, czy raczej powinniśmy nazwać ją masywnym stołem?

Razem, a jednak osobno

W wielu przypadkach, nawet jeśli zostanie podjęta decyzja o planie otwartym, to przestrzeń kuchni zostanie od reszty stref w pewien sposób oddzielona. Nierzadko dzieje się tak z praktycznych względów. Chcemy zatrzymać rozprzestrzenianie się zapachów czy też oszczędzić sobie widoku brudnych naczyń podczas wykwintnej kolacji. Na prezentowanym powyżej zdjęciu odsunięta od jadalni i salonu kuchnia z nowoczesną strefą śniadaniową wydaje się być prywatnym barem!

Która z tych pięknych kuchni najbardziej przypadła Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu