Nowoczesny dom pełen inteligentnych rozwiązań!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom pełen inteligentnych rozwiązań!

Alicja Olko Alicja Olko
Śródziemnomorskie domy od Klaus Geyer Elektrotechnik Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Nowoczesna architektura to nie tylko współczesny design, ale także zaawansowane technologicznie rozwiązania, wykorzystane nie tylko do konstrukcji budynku, ale także wykończenia jego wnętrz. Architekci operujący w dziedzinie nowoczesnych technologii adoptują szereg rozwiązań, które czynią mieszkanie inteligentnym- oszczędzają nie tylko czas i wysiłek, ale przede wszystkim energię, przyczyniając się do bardziej oszczędnego i ekologicznego życia.

Przykład z dzisiejszego Katalogu Inspiracji to wyjątkowy dom, który prezentuje się świetnie nie tylko pod względem estetycznym, ale i technologicznym. Świetna izolacja termiczna, nowoczesne, trójwarstwowe okna, panele słoneczne na dachu, a przede wszystkim imponujący system inteligentnego domu, pozwalający z telefonu czy komputera zarządzać jego wszystkimi funkcjami- wszystko to sprawia, że dom ten dla każdego stanie się obiektem pożądania!

Nowoczesna bryła

Bazowa bryła domu przypomina swoją formą nowoczesną stodółkę. Prosty budynek o dwuspadowym dachu zmodyfikowano jednak, nadając mu bardziej nowoczesny i oryginalny charakter. Na piętrze powstał dodatkowy wykusz, a na parterze  po lewej stronie dobudowano przeszklony ogród zimowy. Fasada domu jest śnieżnobiała, a przecinają ją liczne, wielkoformatowe przeszklenia. Dach pokryto czekoladową dachówką i wyposażono w liczne panele słoneczne.

Wnętrze

Dom podzielono funkcjonalne na strefy- parter przeznaczono na otwartą strefę dzienną, a piętro w postaci antresoli na pomieszczenia prywatne. Nowoczesność to styl królujący także w środku. Białe powierzchnie ścian i sufitów świetnie komponują się z ciemnymi płytkami pokrywającymi podłogi. Na wyposażenie składają się meble i dodatki o nowoczesnym, prostym designie. Ograniczono ich ilość, dzięki czemu strefa dzienna wydaje się większa i przestronniejsza. Wrażenie to potęgują wielkoformatowe okna, obramowujące zieleń na zewnątrz.

Salon i jadalnia

Salon wyposażono w wiklinowe meble w nowoczesnej odsłonie. Przypominają bardziej meble ogrodowe, które znaleźć można na modnych tarasach czy patio. jednak w tym salonie także świetnie się sprawdzają, dodając lekkości wnętrzu i wprowadzając nieco azjatycki styl do tych wnętrz. Także dekoracje i dodatki świadczą o kierunku aranżacji, w jakim chcieli pójść właściciele tego domu. Statuetka Buddy czy egzotyczna roślinność doniczkowa nadają wyjątkowy klimat temu wnętrzu.  Na jadalnię składa się prostu drewniany stół, który otoczono nowoczesnym zestawem krzeseł. Za jadalnią znajduje się niewielka kuchnia.

Kuchnia

Kuchnię urządzono we wnęce i wyposażono w nowoczesną, białą zabudowę. Jej gładkie fronty sprawiają, zę zlewa się niemal ze ścianą, prezentując się elegancko i szykownie. Od pozostałej części strefy dziennej kuchnię oddziela duży blat kuchenny z funkcją barku.

Galeria

Pietro w postaci antresoli połączone jest z parterem schodami o nowoczesnym designie. Szklana balustrada na górze nadaje wnętrzu lekkości- jest tu niezwykle jasno i przestronnie, nie tylko dzięki kolorystyce wnętrz, ale także wielkoformatowym oknom. Antresola pełni rolę nie tylko łącznika pomiędzy poszczególnymi pokojami, ale także miejsca do relaksu. Stworzono tutaj niewielką biblioteczkę, gdzie w spokoju delektować można się ulubioną lekturą.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, która, choć niewielka, prezentuje się niezwykle wygodnie i funkcjonalnie. Dominuje tutaj biel, przeplatająca się z odrobiną czerni. Pod oknem umieszczono wannę, obok której stanął segment wyposażony w pojemne szafki oraz dwie osobne umywalki. Wielkoformatowe lustro dodaje wnętrzu dodatkowego wymiaru.

Inny ciekawy projekt domu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Stodoła w industrialnym klimacie!

Jak Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu