Rustykalny dom jak z obrazka!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalny dom jak z obrazka!

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejskie domy od Studio Zaroli Wiejski
Loading admin actions …

Niektóre z projektów, które prezentujemy na homify, przenoszą nas do zupełnie innego, bajkowego świata. Takich domów nie mamy okazji oglądać często w naszym polskim krajobrazie architektonicznym, co nie oznacza jednak, że nie możemy dać porwać się marzeniom. Projekt z dzisiejszego Katalogu Inspiracji zabierze nas do Włoch, gdzie w typowo toskańskim krajobrazie odrestaurowano wiekową, tradycyjną willę. Jest ona przykładem architektury rustykalnej w nowoczesnym wydaniu. Z zewnątrz emanuje klasycznym czarem, a jej wnętrza urządzono nowocześnie, ale z respektem dla tradycji. Zobaczcie sami!

Imponująca willa

Klasyczna toskańska willa prezentuje się niezwykle imponująca. Jest to budynek wielokondygnacyjny, o elewacji z naturalnego kamienia w kolorze piaskowym. Liczne okna o zróżnicowanych kształtach, jak i wielospadowy dach pokryty ceramiczną dachówką nadają mu niezwykle tradycyjnego charakteru. Dom jest duży i zapewnia wygodną przestrzeń mieszkaniową dla licznej rodziny.

Otoczenie

Dom usytuowano w zielonej, pagórkowatej okolicy, wśród pól i winnic. Działka, na której go wybudowano, jest pokaźnych rozmiarów i pozwoliła na usytuowanie domu na samym jej środku, pozostawiając dużo miejsca na ogród. Architektonicznie budynek świetnie wkomponowuje się w okoliczny krajobraz, dając mu pierwszeństwo i nie przytłaczając go.

Ogród

W toskańskiej willi nie powinno zabraknąć basenu. Umieszczono go na tyłach domu, w pięknie zaprojektowanym ogrodzie. Zieleń jest tu typowo śródziemnomorska, a elementy małej architektury ogrodowej wykonane są głównie z kamienia. Basen obudowano płytkami z naturalnego kamienia, co sprawia, że harmonijnie łączy się z fasadą domu. Mieszkanie w takim miejscu to spełnienie marzeń!

Eleganckie wejście

Wchodzimy do domu i znajdujemy się we wnętrzu urządzonym elegancko i klasycznie. Zachowano wiele elementów tradycyjnej willi- półkoliste otwory na drzwi, dekoracyjne elementy wokół nich, a także oryginalne sufity. Podłogi pokryto drewnem, a ściany farbami w kolorze pastelowego błękitu. Eleganckie dekoracje i elementy oświetlenia nadają temu wnętrzu niezwykle szykowny charakter.

Strefa dzienna

Zagłębiamy się dalej we wnętrza domu, aby odkryć strefę dzienną pełną elegancji i stylowych rozwiązań. Salon i jadalnia połączone są ze sobą poprzez półkolisty otwór w ścianie, tak charakterystyczny dla architektury tego regionu. Drewniane podłogi oraz niski sufit pokryty drewnianymi balami nadają temu wnętrzu przytulności. Jasne ściany oraz elementy wyposażenia są jasne, co konieczne jest w tak wykończonym pomieszczeniu. Jadalnia przypomina komnatę w zamku- z ciemnymi, ciężkimi meblami z drewna oraz dekoracyjnym żyrandolem jawi się jak pokój z bajki.

Kuchnia

W odróżnieniu od pozostałych pomieszczeń kuchnia jest typowym przykładem nowoczesnej aranżacji. Jej ciemna zabudowa oraz najnowsze sprzęty AGD czynią z niej pomieszczenie wygodne i funkcjonalne. Nie zabrakło tu jednak bardziej klasycznych elementów- posadzka naturalnego kamienia oraz drewniany blat nawiązują do tradycyjnego charakteru willi.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do jednej z łazienek, w której także nie brakuje pałacowych elementów. Wykończono ją granitem, a ściany i podłogi wyłożono kafelkami o niespotykanych kolorach. Wzrok od razu przykuwa ogromne lustro o bogato zdobionej, złotej ramie. Taki styl aranżacji z pewnością nie jest dla każdego, ale z pewnością robi wrażenie.

Inny dom w tym stylu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Rustykalna willa pełna prostoty!

Jak Wam się podoba taki dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu