7 nowoczesnych ogrodów, dla których można stracić głowę! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 nowoczesnych ogrodów, dla których można stracić głowę!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny ogród od Deck-linéa Nowoczesny
Loading admin actions …

Czasy, w których ogrody były zbiorem skalniaków i donic otaczających trawnik, wyglądając dokładnie tak samo, jak ogród sąsiada za płotem, dawno już minęły. Współcześnie projektowanie ogrodów rządzi się takimi samymi zasadami, jak aranżacja wnętrz- jest podatne na zmieniające się trendy i inkorporuje nowoczesny design. Ogród latem staje się przedłużeniem wnętrz domu i to właśnie do niego przenosi się życie domowników. Dlatego tuż przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego prezentujemy Wam nasze subiektywne zestawienie siedmiu najlepszych nowoczesnych ogrodów, dla których naprawdę można stracić głowę.

1. Łatwy w utrzymaniu

Piękny ogród chciałby mieć każdy. Ale nie wszyscy gotowi są poświęcić każdą wolną chwilkę swojego czasu na jego pielęgnację. Praca w ogrodzie nie należy do najłatwiejszych, dlatego ci, którzy nie są gotowy na to poświęcenie, powinni zdecydować się raczej na ogród minimalistyczny, łatwy w utrzymaniu i w przeważającej mierze samowystarczalny. Dużo drewna, wysypane kamieniami ścieżki, obsypane korą skalniaki, a wszystko to uzupełnione niewymagającą pielęgnacji zielenią- takim ogrodem zająć się może każdy z nas!

2. Oświetlony

Nowoczesny ogród powinien robić ogromne wrażenie nie tylko w świetle dziennym, ale także po zachodzie słońca. Dlatego też tak ważne jest, aby zainstalować w nim odpowiednie oświetlenie. Podświetla się nie tylko ścieżki, ale także co bardziej imponujące rośliny, a także zewnętrzną fasadę domu. Gra świateł gwarantuje niesamowitą atmosferę w każdym ogrodzie!

3. Minimalistyczny

Private residential house - Elstree Nowoczesny ogród od New Images Architects Nowoczesny
New Images Architects

Private residential house – Elstree

New Images Architects

Przykład tego ogrodu pokazuje nam siłę minimalizmu w architekturze krajobrazu- w porównaniu do sąsiednich działek, na tej zdecydowano się na ogród ultra minimalistyczny, w którym nie ma miejsca na kolorową roślinność, dekoracyjnie przyciętą zieleń czy fantazyjne dekoracje ogrodowe. Całą powierzchnię ogrodu zajmuje prosty, idealnie wypielęgnowany trawnik. Przecina go jedynie równie minimalistyczny obszar do relaksu, urządzony prosto i stylowo.

4. Geometryczny

Nowocześnie zaprojektowany ogród często oddaje charakter i formę budynku, który otacza. Tak też stało się w tym przypadku- ogród zaprojektowano w zgodzie z zasadami geometrii, gdzie dominują klarowne linie i regularne załamania. Obszar ogrodu podzielono na regularne fragmenty, dzięki którym nadano mu strukturę i organizację.

5. Niczym salon

Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny

Zwłaszcza latem ogród nie pełni jedynie roli ozdoby i dekoracji, ale spełnia także funkcję miejsca, gdzie spędzamy większość czasu. To tam przenosi się życie domowników, a sam ogród przejmuje role salonu, jadalni oraz kuchni. Dlatego tak ważne są nowoczesne i funkcjonalne meble ogrodowe, dzięki którym spędzanie czasu na zewnątrz stanie się jeszcze przyjemniejsze.

6. W miejskim stylu

Chelsea Creek - copyright St George Plc Nowoczesny ogród od Aralia Nowoczesny Żelazo/Stal
Aralia

Chelsea Creek – copyright St George Plc

Aralia

Współcześnie każdy cieszyć może się wspaniałym ogrodem- także ci, mieszkający w wielkich miastach. Ogrody na dachu, ogrody zimowe, czy tez ogromne i przestronne tarasy z funkcją ogrodów staja się coraz popularniejszą opcją, zwłaszcza w domach wielorodzinnych. Ogród miejski jest o wiele mniejszy od tradycyjnego, ale, jak pokazuje przykład ze zdjęcia, wcale nie trze urządzać go w mniej imponujący i komfortowy sposób.

7. W wersji mini

Slim & Subtle Rear Garden Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Slim & Subtle Rear Garden

homify

Na koniec prezentujemy ogród, który przekona nawet najbardziej sceptycznych, że własnym skrawkiem zieleni cieszyć się może absolutnie każdy. Na małej powierzchni można stworzyć urokliwy ogródek, idealny do obsadzenia go ziołami czy kwiatami, a także wyposażenia w wygodne meble do relaksu.

Więcej pomysłów na mały ogród znajdziecie w Katalogu Inspiracji Jak urządzić mały ogród?

Który ogród podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu