10 niesamowitych schodów, przy których buzia zostaje otwarta | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 niesamowitych schodów, przy których buzia zostaje otwarta

homify.Pl homify.Pl
Helical glass staircase around giant fish tank Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Diapo Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeżeli sądzicie, że wszystkie schody są takie same – jesteście w błędzie! Dzisiejszy Katalog Inspiracji to najlepszy sposób na to, aby Was z tego błędu wyprowadzić. Być może posiadacie w swoich domach dużo miejsca, które należałoby od nowa zaaranżować, uczynić niepowtarzalnym lub nadać mu dynamizmu. Przykłady zaprezentowane poniżej z pewnością okażą się pomocne przy wyborze schodów, a także dostarczą wielu pomysłów na zorganizowanie całej otoczki wokół tego, jakże fundamentalnego elementu architektonicznego.

Schody nie muszą być standardowe i klasyczne. W naszym artykule omówiamy różne pomysły na ich wykonanie, różne wzory oraz materiały budulcowe. A ponieważ schody ze szkła nie zawsze komponują się z resztą wnętrza, warto przyjrzeć się czasem także innym możliwym, bardziej niekonwencjonalnym opcjom. Oto nasze Top 10 schodów!

1. Zmiana tematu

Jeżeli jesteście w posiadaniu domów, które mają duże powierzchnie przeszklone, częstokroć możecie być zmuszeni do stawienia czoła problemom związanym z integracją oszklenia z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi. Klatka schodowa z załączonego zdjęcia to idealny pomysł na to, w jaki sposób najlepiej wykorzystać wszelkie atuty przestronnej powierzchni, a nawet optycznie ją powiększyć. Styl półprzemysłowy zwieńczony szklaną poręczą… Czy my aby na pewno nie jesteśmy w galerii sztuki?

2. Klatka schodowa z akwarium

Helical glass staircase around giant fish tank Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Diapo Nowoczesny
Diapo

Helical glass staircase around giant fish tank

Diapo

Wow! Ogrom tej klatki schodowej jest naprawdę imponujący! Schody ze zdjęcia to już nie tylko element architektoniczny, ale prawdziwa instalacja artystyczna! Wykonane ze szkła i zaaranżowane w kształcie spirali otaczającej gigantyczne akwarium – nic dodać, nic ująć!

3. Nic do ukrycia

Primrose Hill - modern luxury kitchen featuring Porcel-Thin polished white 120x60cm porcelain tiles Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Porcel-Thin Nowoczesny Płytki
Porcel-Thin

Primrose Hill – modern luxury kitchen featuring Porcel-Thin polished white 120x60cm porcelain tiles

Porcel-Thin

Kolejna niesamowita klatka schodowa zdominowana przez szkło! Skąpana w świetle naturalnym, pełna blasku i elegancji. Spróbujmy sobie choć wyobrazić, ile pracy musiało kosztować zespół ludzi zwieńczenie takiego arcydzieła! Struktury tak czyste, jak to tylko możliwe, z niewieloma elementami wspomagającymi, lub ich zupełnym brakiem, zawsze są w cenie i zjednują sobie liczne grono zwolenników. Urok i funkcjonalność tej klatki schodowej zdecydowanie idą ze sobą w parze!

4. Czarny lakier

Spiral staircase to the mezzanine Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Railing London Ltd Nowoczesny
Railing London Ltd

Spiral staircase to the mezzanine

Railing London Ltd

Spirala schodów widoczna na zdjęciu to niepodważalny dowód na to, że niektóre style zostały stworzone po to, aby być nieśmiertelnymi. Połączenie naturalnego drewna z metalem pomalowanym na czarno okazało się strzałem w dziesiątkę i idealnie skomponowało się z podłogą. Dzięki takiemu trickowi nowoczesność spotkała się z tradycją.

Poza tym, jak można nie kochać spiralnych schodów?! Ich falisty kształt i wesoły charakter sprawia, że – chcąc, nie chcąc – są ponadczasowe i zawsze pozwalają swoim posiadaczom na puszczenie wodzy fantazji i przeniesienie się do świata baśni…

5. Niesamowite schody ze szkła

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Railing London Ltd Nowoczesny
Railing London Ltd

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass

Railing London Ltd

Firma Railing London, zajmująca się na co dzień wszelkimi kwestiami dotyczącymi schodów, projektując i wykonując schody widoczne na załączonym zdjęciu pokusiła się o prawdziwy majstersztyk, opisywany przez jej ekspertów krótko: otwarta klatka schodowa wykonana z laminowanego i hartowanego szkła. Brak balustrad i osłon sprawia wrażenie, że całość niejako unosi się w powietrzu. Oświetlona poręcz dodaje klatce schodowej uroku.

Nie można się nie zgodzić, że schody, które oznaczono w naszym Katalogu Inspiracji numerem 10, to arcydzieło idealne na początek naszej podróży do świata marzeń.

6. Kubistyczny sen

Czasami warto zapoznać się z różnymi stylami architektonicznymi, w tym przypadku z kubizmem. Nawet, jeśli sprawa dotyczy tylko, albo aż schodów.

Podczas, gdy kształt, czy układ schodów same w sobie nie są nietypowe i unikalne, włączenie podświetlenia nadaje całości wyjątkowości i ciepła, a także oświetla wnętrze.

Sztuczka z oświetleniem tak nas urzekła, że nie byliśmy w stanie w żaden sposób wykreślić tej klatki schodowej z naszej listy TOP10!

7. Duże jest piękne

Luxury Staircase Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Haldane UK Nowoczesny
Haldane UK

Luxury Staircase

Haldane UK

Duże, klasyczne stopnie, które zwykle mamy możliwość podziwiać w starych filmach, choć na chwilę przestały być modne, wracają ostatnio ze zdwojoną siłą! Wyobraźmy sobie, że podczas wystawnego przyjęcia schodzimy po nich powoli w oszałamiającej kreacji, która przykuwa uwagę wszystkich zebranych gości… Od razu milej się robi w sercu! Cóż, gdyby nie te urokliwe krzywizny zdobiące długi korytarz i ciemne drewno w połączeniu z bielą ścian!

8. I nastała jasność

Traditional Cut String painted staircase with an Oak Handrail and carved Brackets. Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Buscott Woodworking Klasyczny
Buscott Woodworking

Traditional Cut String painted staircase with an Oak Handrail and carved Brackets.

Buscott Woodworking

Kiedy po raz pierwszy widzi się te schody z otaczającą je starą balustradą, a zwłaszcza ten niewielki kącik z półkami zorganizowany pod nimi, nie można nie przystanąć i nie okrzyknąć tej konstrukcji cudem!

Wspaniały wygląd retro, ale i komfort. Czego chcieć więcej?

9. 2 w 1 – funkcjonalność i piękno

Mermaids - A home by the sea Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od Trewin Design Architects Minimalistyczny
Trewin Design Architects

Mermaids – A home by the sea

Trewin Design Architects

Jak już zostało wspomniane, schody to nie tylko element funkcjonalny, który umożliwia dostanie się na wyższe piętra. To też element dekoracyjny. Niestety, nie zawsze mamy możliwość na wielkie kombinacje w kwestii ich kształtu i formy. Nie pozwalają na to warunki lokalowe. Ale od czego są na przykład otaczające schody ściany. To je można ozdobić tak, aby razem ze schodami stały się arcydziełem!

Schody ze zdjęcia mają bardzo prostą formę. Aby zwrócić na nie uwagę zdecydowano się na uczynienie z nich ważnego elementu drogi do galerii, w której zobaczyć można twarze znanych gwiazd.

10. Odrobina światła

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Nash Baker Architects Ltd Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
Nash Baker Architects Ltd

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk

Nash Baker Architects Ltd

W ciekawy sposób podświetlone schody to pomysł na tyle ciekawy, że po raz drugi pojawił się w zestawieniu. Co więcej, tym razem zajął pierwsze miejsce! Oświetlenie schodów na zdjęciu biegnie wzdłuż całej ich wysokości, a zatem jest elementem nie tylko dekoracyjnym, ale również zwiększającym bezpieczeństwo.

Na nowoczesność tej klatki schodowej  wpływa jednak nie tylko podświetlenie, ale także naturalne drewno, z którego schody wykonano. Czyż nie jest to idealne zwieńczenie naszej podróży schodami do marzeń?

A Wam które z tych schodów podobają się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu