Minimalistyczne mieszkanie w Berlinie

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalistyczne mieszkanie w Berlinie

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny salon od Möhring Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Ten współczesny loft mieści się w historycznej części Berlina. Został odrestaurowany w 2014 roku. Powierzchnia to 86 metrów kwadratowych – daje możliwość stworzenia dużej przestrzeni otwartej. Oprócz tego została nieco zmieniona struktura wnętrza, aby stworzyć pomieszczenia o takiej samej wysokości. Poza strefą dzienną i miejscem do pracy, architekci zadbali również o dodanie urokliwej łazienki, kuchni i miejsca do ćwiczeń. Zobaczcie sami ten minimalistyczny projekt!

Widok z dachu

Oryginalny dach został nieco zrekonstruowany. Dodane zostały wielkoformatowe okna, dzięki którym do środka dostaje się jak największa ilość naturalnego światła. Poza tym z zewnątrz budynek nawiązuje do swojej przeszłości – wszelkie zmiany zostały wprowadzone wewnątrz budynku. Elegancka elewacja, duże okna i zadbany balkon zachęcają, aby sprawdzić, co kryje się w środku!

Jasno i przestronnie

Okna wielkoformatowe pozwalają na przedostanie się naturalnego światła do wnętrza budynku. Poza tym białe ściany i jasne wyposażenie odbijają światło przez co otrzymujemy w efekcie złudzenie optyczne i pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Nie wiecie, jak moglibyście zagospodarować taką przestrzeń? Kilka rad znajdziecie w tym artykule: Jak perfekcyjnie urządzić otwartą strefę dzienną?

Coś dla moli książkowych

Regały, półki i półeczki zapełnione książkami to marzenie każdego fana literatury. Możemy je układać tematycznie, kolorystycznie, alfabetycznie, czy grupować wedle autorów – wszystko zależy od tego, ile książek mamy w swojej biblioteczce. W tej zmieści się całkiem sporo! Półki na książki zajmują całą część pod oknem oraz połowę jednej ze ścian. Dzięki temu otrzymujemy również kompozycję, która dodatkowo podkreśla kształt pomieszczenia.

Pomiędzy strefami

Ta wolnostojąca ściana oddziela od siebie strefę dzienną od tych bardziej funkcjonalnych, czyli kuchni i łazienki oraz małej siłowni. Salon jest połączony wraz z minimalistycznym biurem, zaś po drugiej stronie znajdziemy pozostałe pomieszczenia. W salonie oprócz biblioteczki i narożnej kanapy, mamy również stoliki kawowe w stylu skandynawskim – loft został urządzony w minimalistycznym stylu ze skandynawskim klimatem.

Minimalistyczne biuro

W tym domu znajduje się również małe biuro, które pozwala nam zrelaksować oczy podczas pracy i spojrzeć przez okno na ogród za domem. Białe ściany świetnie łączą się z ciepłym odcieniem drewnianej podłogi. Wszystko zostało zaplanowane w minimalistyczny sposób, abyśmy nie musieli się rozpraszać podczas pracy, tylko skupić na wykonaniu zadania. W centrum uwagi mamy ogromne okno w klasycznym stylu, tuż pod nim blat biurka, do tego proste krzesło i można pracować!

Nowoczesna łazienka

Łazienka jest wypełniona materiałami, które mają różną strukturę, dzięki czemu pomimo tego, że jest mała, to tak naprawdę zachwyca skromnością i pomysłowością aranżacji. Matowe szkło, różne odcienie brązów, delikatne światło – całość tworzy ciepły obraz nowoczesnej łazienki. Wygląda czysto i dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu – przestronnie.

Chcielibyście w nim zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu