Tradycja i nowoczesność w stylowej kombinacji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tradycja i nowoczesność w stylowej kombinacji

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Fachwerk4 | Architekten BDA Nowoczesny
Loading admin actions …

Stare, tradycyjne budynki wzbudzają w nas ogromny sentyment. Zwłaszcza, gdy pod względem architektonicznym, prezentują się naprawdę nieźle. Taki właśnie przykład pokażemy Wam dzisiaj- wiekowy dom o klasycznej bryle i stylowej fasadzie stał się inspiracją dla architektów, którzy potraktowali go jako bazę do stworzenia nowoczesnego, w pełni funkcjonalnego budynku, nie zatracając przy tym jego tradycyjnego charakteru.  Zobaczcie, jak ciekawie prezentuje się ten dom w nowej, współczesnej odsłonie!

Oryginalny budynek

Dom znajdował się w zachodnich Niemczech, w niewielkiej wsi. Także nasz polski krajobraz architektoniczny pełen jest domów tego typu. Niestety najczęściej popadają one w ruinę, zapomniane przez swoich właścicieli. Architekci odpowiedzialni za ten projekt dostrzegli jednak pełen potencjał, kryjący się w tym budynku, i postanowili przerobić go na nowoczesny i funkcjonalny dom jednorodzinny. Patrząc jednak na jego stan sprzed renowacji, nie mamy wątpliwości, jak wiele trzeba będzie włożyć w niego pracy. Odnowić należało nie tylko fasadę zewnętrzną, ale także dach, wymienić okna i drzwi, jak również przeprowadzić kompleksową transformację wnętrz. Obejrzyjcie, jak dom wygląda teraz!

W nowoczesnej odsłonie

Jak widać, dom nie tylko odrestaurowano, ale także rozbudowano. Po lewej stronie znajduje się oryginalny segment, zaś po prawej nowa dobudówka. Istniejącą wcześniej część obłożono z zewnątrz kratownicą, wypełnioną w niektórych częściach łupkiem. Elewacja nowego segmentu wykonana została z kolei z drewnianych paneli. Celem architektów było przystosowanie starego budynku do mieszkaniowych wymagań współczesności. Poprawiono układ pomieszczeń w domu, powiększono całkowitą powierzchnię użytkową budynku, a także udoskonalono go pod względem energetycznym. Dokonano tego jednak przy zachowaniu respektu dla klasycznej architektury domu, nadając jej jedynie bardziej współczesny charakter.

Z drugiej strony

Z tej perspektywy w pełni podziwiać możemy nowo dobudowaną część budynku. W odróżnieniu od starej części, ta nowa ma sześcienny, klockowaty kształt i wyróżnia się także kolorem elewacji. Pomimo zróżnicowanych form brył, a także innej kolorystyce, oba segmenty składają się na jedną spójną całość. Ma to być może wiele wspólnego z nowoczesnymi materiałami, pokrywającymi obie elewacje.

Wnętrze

Wchodzimy do środka i znajdujemy się we wnętrzu urządzonym wyjątkowo nowocześnie. Dominującym kolorem jest biel, łącząca się świetnie z szarym odcieniem płytek podłogowych. Aranżację dopełniają liczne drewniane elementy, które nadają wnętrzu tradycyjnego charakteru. To właśnie drewniane belki podtrzymujące strop nawiązują estetycznie do budynku w jego poprzednim wcieleniu. Urządzone na otwartej przestrzeni wnętrze na parterze pełne jest naturalnego światła, które swobodnie wpada do środka przez liczne okna. Wyposażenie strefy dziennej jest minimalistyczne, ale funkcjonalne.

Kuchnia

Na koniec zaglądamy do kuchni, która jest doskonałym przykładem współczesnego designu. Zabudowa kuchenna wkomponowana została w ścianę. Dzięki gładkim frontom oraz jednakowemu odcieniu bieli zdaje się być niemal niezauważalna. Nie zajmuje cennej przestrzeni, ale oferuje za to mnóstwo miejsca na przechowywanie, dzięki czemu kuchnia jest czysta i uporządkowana. Nowoczesna wyspa kuchenna wykonana z najwyższej jakości materiałów to świetna i wygodna powierzchnia robocza, na której umieszczono także palnik elektryczny. Także i tutaj nie zabrakło elementów tradycyjnych- dekoracyjne drewniane bale przypominają nam o historii tego domu. Powodują, że nieco chłodne minimalistyczne wnętrz nabiera przytulności.

Jak Wam się podoba taki pomysł na robudowę domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu