Aranżacje sypialni w 5 wspaniałych stylach! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Aranżacje sypialni w 5 wspaniałych stylach!

homify.Pl homify.Pl
Śródziemnomorska sypialnia od Scenes d'interieuR Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Sypialnia jest miejscem naszej ucieczki, naszym azylem. W sypialni powinniśmy czuć się doskonale, a więc jedynymi sędziami wystroju jesteśmy my! Aranżacja wnętrza sypialni, ustawienie mebli, jak i styl wnętrza powinien całkowicie zależeć od naszego gustu. Jednak czasami, ze względu na brak czasu, lub też brak inicjatywy czy pomysłu, pozwalamy, aby sypialnia była najmniej atrakcyjnym pomieszczeniem w domu. Pozwalamy, aby panował tu bałagan. Takie otoczenie wpływa negatywnie na nasz sen i samopoczucie.

Dzięki jasnej wizji tego, czego szukamy w naszej sypialni, łatwiej będzie nam utrzymać porządek i ogólną harmonię wystroju. Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć Katalog z pięcioma głównymi trendami aranżacji sypialni. Mamy nadzieję, że to pozwoli Wam łatwiej określić Wasze potrzeby i to, co jest dla Was najważniejsze.

Nie ma sensu bagatelizować naszych nawyków. Warto za to je znać. Dzięki temu poznamy też nasze oczekiwania i potrzeby. Ułatwi to nam odpowiednie dostosowanie układu przestrzennego w sypialni. Łatwiej też będzie nam dobrać odpowiedni styl aranżacji wnętrza. Oto 5 sposobów postrzegania sypialni i jej charakteru.

Przytulna sypialnia

Śródziemnomorska sypialnia od dmesure Śródziemnomorski

W tym wspaniałym pokoju nie trudno o relaks. Panująca tu atmosfera sprzyja odpoczynkowi, a zauważy to każdy, kto tu wejdzie. Paleta jasnych kolorów beżu i ecru zyskuje pewną dozę dynamizmu dzięki drewnianemu podestowi, na którym stoi łóżko. Do tego powiew stylu industrialnego, wprowadzony przez przesuwne, drewniane drzwi prowadzące do łazienki. 

Nie możemy też nie wspomnieć o akcentach czarnego metalu pokazującego się przy karniszach i lampie. Wreszcie, widoczne belki stropowe i sufit w całości pokryty wybielonym drewnem wprowadzają kojący nastrój. Czysta poezja!

Mała sypialnia – sprytna aranżacja

To, że mieszkamy na niedużym metrażu nie powinno być powodem do braku komfortu w sypialni! Konstrukcja niewielkiej antresoli pozwoliła na zamontowanie bardzo wygodnego, dużego łóżka. Poniżej znajdziemy sofę, wokół której zlokalizowano wiele ciekawych i sprytnych schowków. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalizację wykorzystania przestrzeni.

Nadal ktoś uważa, że w małym pomieszczeniu nie ma miejsca na komfort?

Sypialnia w stylu Boho

Dlaczego nie stworzyć sypialni pełnej artyzmu w stylu boho lub vintage? Inspiracja atmosferą pracowni artysty pomoże nam osiągnąć kreatywne połączenia emanujące swobodą i lekkością. Nie potrzeba do tego dużo, a na dowód  mamy zdjęcie!

Nie pozwólmy jednak żeby artyzm przeobraził się w bałagan, brud i nieporządek, które tylko zrujnują wystrój i panującą aurę. Postarajmy się jednak wprowadzić boczne oświetlenie, tak jakby pomieszczenie było w trakcie budowy lub remontu. Styl boho, to oczywiście wykorzystanie drewna i wszystkiego co naturalne, więc nie bójmy się wprowadzić do naszej sypialni trochę zieleni.

Graficzna sypialnia

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Zmieniając całkowicie atmosferę sypialni, popatrzmy na tą, bardzo uporządkowaną i pełną dekoracji graficznych przestrzeń. Jak widać, cała ściana za łóżkiem została pokryta tapetą w czarno-białe wzory geometryczne.

W pokoju zapanowała szczególna energia. Aby ją podkreślić, podobne wzory geometryczne użyto na poduszkach. Meble przy bocznej ścianie są utrzymane raczej w minimalizmie, co ma na celu zachowanie maksymalnej przestrzeni w centralnej części pokoju.

Należy również zwrócić uwagę na dwa poziomy rozmieszczonych zdjęć. Zostały one gustownie ustawione przy przeciwległej ścianie. Ten zabieg pozwolił wprowadzić do pomieszczenia trochę więcej życia, kolorów i fantazji.

Minimalistyczna sypialnia

Wreszcie, nasza wisienka na torcie! Sypialnia utrzymana w minimalizmie – to jest to, do czego większość z nas dąży. W tej przestrzeni dominują białe ściany, które jednak ustępują na drugi plan, tworząc tło dla miękkiego i przytulnego łóżka. Całość mogłaby być nudna i mało ciekawa, gdyby nie barwna wnęka pomalowana na żółtawy odcień pomarańczowego. Ta wnęka pełni funkcję stolika nocnego i półek. Wybór koloru nie był przypadkowy. Jest to kolor, który zarówno łagodzi nerwy, jak i pobudza pozytywną energię. Wprowadza również nutę ciepła do sypialni.

Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej o aranżowaniu wnętrza niewielkich sypialni, polecam Katalog Inspiracji: Jak urządzić mała sypialnię – kilka pomysłów!

Który styl przemawia do Was najbardziej? W której sypialni najchętniej byście zostali na noc?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu