10 domków na wsi, dla których można zwariować!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 domków na wsi, dla których można zwariować!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Egzotyczny ogród od Marina Linhares Decoração de Interiores Egzotyczny
Loading admin actions …

Ciepłe, przytulne, nieco romantyczne domki w wiejskim stylu to marzenie wielu z nas – szczególnie tych, którzy mają dość zgiełku miasta i zatłoczonych ulic. Przyjrzyjmy się najbardziej malowniczym domkom na wsi – są to międzynarodowe projekty, które zaskakują swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami, a przy tym jednocześnie wtapiają się w otoczenie i tworzą zapierający dech w piersiach konsonans. Niektóre z tych domów zostały stworzone w rustykalnym stylu, ale z nowoczesnymi udogodnieniami, inne zaś zostały wkomponowane w otoczenie przez wykorzystanie takich materiałów, jak kamień, czy drewno. Zobaczcie sami domy, które zachwycają sielankową atmosferą.

Parterowy

Oto połączenie nowoczesności z tradycją – w pięknej kombinacji! Dom parterowy z kamieniem jako podstawowym surowcem w otoczeniu bujnej roślinności, to nawiązanie do popularnych w klimacie tropikalnym domków w stylu bungalow. Tutaj możemy się poczuć jak na wakacjach!

Szukacie innych inspirujących przykładów domu na wsi? Sprawdźcie w tym artykule: Elegancki dom na wsi!

Otoczony zielenią

To, co od razu rzuca się w oczy, to ogromna przestrzeń, sporych rozmiarów trawnik pełen krzewów i drzew, a na dalszym planie dom. Ta skąpana w zieleni posiadłość została stworzona w stylu rustykalnym i pokazuje, jak można połączyć razem komfort, ogromna przestrzeń i wyjątkową estetykę. Każdy element tej posiadłości został odpowiednio zaprojektowany, aby nie przytłaczać otaczającej go natury.

Duże okna

Atmospheric Garden, nestled in the Sussex Downs Wiejski ogród od Borrowed Space Wiejski
Borrowed Space

Atmospheric Garden, nestled in the Sussex Downs

Borrowed Space

Pochyły dach, duże okna i prosta struktura to charakterystyczny przykład architektury, którą możemy spotkać na brytyjskich przedmieściach. Brązowa cegła wraz z drewnianą podłogą tworzy niesamowicie intensywny kontrast z zielenią trawnika.

Zmodernizowane gospodarstwo

Inspiracją dla tego domu była architektura charakterystyczna dla Toskanii. Właśnie dzięki temu cały dom został pokryty kamieniem – jest to typowa cecha tradycyjnych domów z tego regionu. To gospodarstwo zostało nieco podrasowane i teraz mamy nie tylko bezpieczny oraz komfortowy dom, ale również świetnie zaprojektowany ogród z basenem!

Nietknięte przez czas

Domek w stylu retro  z bajecznie zaprojektowanym ogrodem na tle lasu – czy może być lepsze miejsce na wypoczynek? Wracając po całym dniu pracy do takiego miejsca, zapomnimy o wszystkich troskach! Jest to dom dla całej rodziny i z pewnością pozostali członkowie rodziny i znajomi chcieliby nas czasem odwiedzić i spędzić wspólnie czas w tej fantastycznej posiadłości.

Basen

Chociaż odkryte baseny  w naszej strefie klimatycznej nie są tak popularne, to i tak warto spojrzeć na ten przykład, który ukazuje nam dobrze zadbany basen oddzielający trawnik od tarasu – znajduje się tuż na granicy. Takie rozwiązanie pozwoli nam na np. organizowanie imprez przy basenie! Na tarasie możemy rozłożyć stół i krzesła, a na trawniku ustawić grilla lub grać w gry zespołowe. A między tymi dwoma strefami – basen dla ucieczki od gorącej atmosfery!

Nowoczesny domek

Oto typowy domek wiejski, który jest jednym z najbardziej fascynujących reliktów przeszłości. W tej wersji jest on już zmodernizowany i ulepszony, jednak wciąż zachwyca sielską atmosferą. Oczywiście dotyczy to angielskiej wsi, gdzie domy mają charakterystyczny dach kontrastujący z bielą ścian. Drzwi i okiennice zostały pomalowane na pastelowe odcienie, aby uzyskać prawie naturalny wyraz.

Śródziemnomorskie domki

Biały tynk i płaski dach to często spotykany widok w okolicach morza Śródziemnego. Do tego kamienne wykończenie i tak naprawdę wszystko mamy gotowe – przyjemny chłód w lecie od zimnej posadzki oraz nieprzepuszczanie zimnego wiatru w zimie, dzięki wytrzymałym materiałom.

Pomiędzy tradycją a nowoczesnością

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration Klasyczna kuchnia od Davonport Klasyczny Drewno O efekcie drewna
Davonport

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration

Davonport

Ten dom, jak widać na zdjęciu, to hybryda, która łączy w sobie tradycyjny dom z czerwonych cegieł oraz dodaną część utworzoną z okien wielkoformatowych i szklanych drzwi. W ten sposób osiągnięty został całkowicie nowy wyraz – posiadłość wygląda jednocześnie współcześnie, ale z poszanowaniem dla historii.

Dom – marzenie

Jak nie zakochać się w tym pięknej odkrytej przestrzeni charakteryzującej się wielką dbałością o szczegóły i fantastycznym widokiem? Mamy tutaj przestrzeń do relaksu o której z pewnością wielu nas marzy. Naturalne drewno oraz idealne wykończenie sprawia, że nie przebywanie w tym miejscu jest nie tylko komfortowe, ale też bezpieczne oraz estetyczne w jednym!

Który przykład podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu