Fantastyczny bungalow w modernistycznym stylu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczny bungalow w modernistycznym stylu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od 한글주택(주) Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy pokazać Wam piękny, modernistyczny dom w Seulu, który zachwycił nas swoją prostotą, minimalizmem, a także nowoczesnym połączeniem tradycyjnych materiałów. Dom znajduje się na skrzyżowaniu gęsto zaludnionej dzielnicy, jednak specyficzne warunki nie przeszkodziły w wybudowaniu parterowego domu mieszkalnego, który emanuje naturalnością, otwartością i skromnością. Zobaczcie jak w pełni prezentuje się ten ascetyczny, aczkolwiek bardzo ciepły i przytulny dom mieszkalny. 

Boczne wejście

Zewnętrzny wygląd domu to ukłon w stronę architektury Bauhausu, prostych form, spokojnej kolorystyki oraz otwartych, pełnych światła przestrzeni. Główne założenia Bauhausu podkreślają ogromne znaczenie form geometrycznych takich jak kwadrat, koło czy stożek. Architekci z koreańskiej pracowni architektonicznej Hangul House, kierowali się głównie formą kanciastą. Udało im się stworzyć budynek niezwykle nowoczesny, prosty, jednocześnie zachwycający wszystkich miłośników minimalizmu i nie tylko. 

Okna

Rozstawienie okien w tym obiekcie zostało odpowiednio przemyślane, tak by zachować prywatność i odciąć się od wścibskich sąsiadów. Dzięki dużym, obszernym oknom wpada mnóstwo naturalnego światła, które ociepla wnętrze przy okazji rozświetlając je i optycznie powiększając. Dom jest połączeniem szklanych powierzchni, drewna oraz betonowych płyt. Mimo tak surowych materiałów, które zostały wykorzystane przy jego budowie, całość wygląda niezwykle efektownie, stylowo i bardzo naturalnie. Jak na prawdziwy dom przystało nie mogło zabraknąć tarasu, miejsca niezwykle funkcjonalnego i przydatnego szczególnie w letnie, upalne dni. Mimo skromnych rozmiarów jest miejsce na dwa siedziska, mały stolik, a także mini regał z roślinami. 

Salon

Skoro z zewnątrz budynek jest stu procentowym odzwierciedleniem minimalistycznej architektury w środku nie mogło być inaczej. Obiekt posiada 100 mkw powierzchni mieszkalnej, trzy sypialnie oraz przestronny, jasny salon. Dzięki obszernym oknom wpada mnóstwo naturalnego światła, które efektownie ociepla to surowe wnętrze. Kolorystyka jest bardzo stonowana, oscyluje między klasyczną bielą, a elegancką szarością. Ilość mebli również została ograniczona do minimum. W salonie znajduje się tylko to co gospodarze za najpotrzebniejsze. 

Kuchnia

Kuchnia utrzymana jest w nowoczesnym stylu z odrobiną klasycznych dodatków, takich jak drewniany, masywny stół oraz krzesła. Fronty szafek kuchennych pozbawione są ozdobnych uchwytów, lśniącej nawierzchni czy wyrazistego koloru, tak by stanowić doskonałe tło dla minimalistycznego wystroju wnętrz. Doskonałe zestawienie kolorystyczne, które nadaje tej przestrzeni elegancji, stylu, a także wyrafinowanego gustu perfekcyjnie komponuje się z drewnem. Dyskretne oświetlenie nie odwraca naszej uwagi od stylistyki oraz kolorystyki, które grają pierwsze skrzypce. 

Gabinet

Dom, mimo niewielkiej powierzchni mieszkalnej, posiada 3 sypialnie, oddzielny salon, kuchnię, a także miejsce do pracy. Aranżacja gabinetu jest kwestią indywidualną, powinna być przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, a także komfortowa. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiednie dobranie wyposażenia, czyli regały, szafki, komody itp. meble, które pomieszczą nasze książki oraz ważne dokumenty. Poza meblami do przechowywania nie powinno zabraknąć biurka oraz fotela, dwóch najistotniejszych elementy wyposażenia, bez których niemożliwe byłoby stworzenie funkcjonalnego gabinetu. Przestrzeń powyżej, tak jak i reszta domu, została utrzymana w odcieniu bieli, do której dobrano ciemniejsze meble. Całość to doskonale rozplanowana i zorganizowana przestrzeń do pracy. 

Atrium

Z tej części domu doskonale widać drewniany taras, do którego można się dostać z dwóch części mieszkania – z salonu oraz z kuchni. Wnętrze dzięki przeszklonym ścianom wydaje się bardzo przestronne, widne i przejrzyste. Całość to doskonałe połączenie nowoczesności i minimalizmu. 

Jak Wam się podoba modernistyczny dom mieszkalny w Seulu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu