Nowoczesny dom z dachem krytym strzechą! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom z dachem krytym strzechą!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Möhring Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Architekci niejednokrotnie dowodzili już, że połączenie tradycji z nowoczesnością to sprawdzony sposób na oryginalny, wyróżniający się dom. Kombinacja stylów, materiałów i kolorów owocuje architekturą, z którą mało co może się równać. Dzisiaj udowodnimy Wam to, prezentując dom o klasycznym dachu rytym strzechą, któremu daleko jednak do typowej, wiejskiej chaty. Ten fantastyczny budynek o nowoczesnym, niepowtarzalnym designie znajduje się na niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nasi zachodni sąsiedzi to koneserzy dobrej architektury, także warto brać z nich przykład i czerpać stamtąd właśnie najlepsze inspiracje.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Dach kryty strzechą to charakterystyczny element wiejskiej zabudowy. Architekci odpowiedzialni za ten projekt nadali mu jednak nowoczesny charakter, łącząc go z bryłą współczesną i funkcjonalną. Dom typu bungalow, czyli parterowy, charakteryzuje się prostym kształtem oraz nowoczesną elewacją w kolorze rdzawym o licznych, wielkoformatowych przeszkleniach. Dach cechuje się nie tylko ciekawym pokryciem oraz kształtem, ale także panelami słonecznymi, które na nim zainstalowano. Dom ten jest zatem zarówno nowoczesny pod względem designu, jak i zaawansowany technologicznie.

Ciekawa bryła

Dom w kształcie litery L cechuje się bryłą o prosto załamujących się liniach. Składa się ona z dwóch segmentów, połączonych ze sobą pod kątem prostym. Na ich złączeniu stworzono niewielki obszar rekreacyjny na zewnątrz, w postaci patio. Powierzchnia użytkowa tego budynku wynosi 145 metrów kwadratowych. Taki układ domu pozwolił architektom stworzyć centralny obszar strefy dziennej na środku domu, tam tez właśnie kumulując wielkoformatowe przeszklenia.

Przestronna strefa dzienna

Sposób, w jaki zaaranżowano strefę dzienną, czyni ją niezwykle jasną i przestronną. Stonowana kolorystyka, naturalne materiały oraz mnóstwo naturalnego światła, które wpada przez duże okna, optycznie powiększają tę przestrzeń. Meble składające się na wyposażenie tego pomieszczenia są proste w swoim designie, ale wprowadzają dużą dozę przytulności i ciepła do wnętrza. Ten obszar to doskonały przykład świetnie dobranej kolorystyki- biel, szary i brąz świetnie się ze sobą łączą, dając nowoczesny i elegancki efekt końcowy.

Kuchnia

Równie nowoczesna jest w tym domu kuchnia. Jej drewniana zabudowa wkomponowana została w ścianę, dzięki czemu niemal w ogóle nie zabiera miejsca. Od pozostałej części strefy dziennej kuchnię oddziela pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna, która gwarantuje nie tylko dużo powierzchni roboczej, ale także liczne miejsca na przechowywanie. Kuchnię doświetlają świetliki, zainstalowane w załamującym się suficie.

Sypialnia

Sypialnię zaaranżowano w nowoczesnym stylu wiejskim, nadający jej wnętrzom przytulny charakter. Drewniane meble, drewniany, bielony sufit oraz jasne tekstylia świetnie się uzupełniają, tworząc w pomieszczeniu doskonałą atmosferę do relaksu i błogiego snu. Jasna kolorystyka i naturalne materiały sprzyjają odpoczynkowi, a minimalistyczne wyposażenie nie rozprasza przez snem.

W środku czy na zewnątrz?

Wielkoformatowe przeszklenia sprawiają, że zaciera się granica pomiędzy wnętrzem domu a jego otoczeniem zewnętrznym. Zieleń wokół budynku wdziera się do środka, a widoki na okolicę stają się najlepszą dekoracją wnętrz. Wnętrze łączy się z ogrodem za pomocą przesuwanych, szklanych drzwi. Dzięki temu przemieszczanie się po domu jest swobodne i pozwala mieszkać w bardziej otwarty sposób.

Jeżeli podobają Wam się domu o dachu krytym strzechą obejrzyjcie projekt w Katalogu Inspiracji Dom na wsi z nowoczesną niespodzianką.

Jak Wam się podoba taki dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu