Dom niczym most na wodzie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom niczym most na wodzie

A.D. A.D.
Nowoczesne spa od HYLA Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

W tętniącej życiem metropolii singapurskiego miasta-państwa głównym problemem deweloperów i potencjalnych kupców mieszkań czy domów jest ograniczona przestrzeń. Znajdujący się na wyspie umiejscowionej na południe od Półwyspu malezyjskiego kraj, nie jest w stanie rozwinąć się na zewnątrz, aby pomieścić rosnącą liczbę ludności. Potrzeba matką wynalazków dlatego pomysłowa konstrukcja jest często wręcz wymagana w celu zapewnienia luksusu, nowoczesności i komfortu tamtejszym nieruchomościom.

Ten niezwykły dom, zaprojektowany przez Hyla Architects, wyznacza nowe standardy w wyrafinowanym, nowoczesnym stylu życia. Projektanci mieli do dyspozycji niewielką powierzchnię działki, na której zaprojektowali dom wielopoziomowy który, wznosi się ponad taflą chłodnej wody falującej w krytym basenie.

Tak wiele elementów w tym domu jest zachwycających i inspirujących. Począwszy od tafli szkła pokrywającej część powierzchni basenu, prowadzącej wprost do eleganckich srebrnych schodów stalowych, których spirale łączą dół z górą domu. Jadalnia i kuchnia to z kolei obszary uproszczone wręcz minimalistyczne i nowoczesne. Proste, czyste linie i błyszczące powierzchnie dodają szyku. Nie została tu pominięta natura – prywatne ogrody tropikalne usytuowane zostały w sąsiedztwie sypialni i w ciepłym spokoju łazienki.

Rozejrzyjcie się po tym zachwycającym projekcie, który udowadnia, że nowoczesny luksus jest zawsze możliwy, nawet pomimo ograniczeń przestrzeni.

Artystyczna fasada

Od samego początku, ten dom emanuje charakterem i niepowtarzalnym urokiem. Jest wyjątkowy i bardzo oryginalny. Jego fasada jest nowoczesną rzeźbą z mocnymi liniami i otwartą na zewnętrzną, skierowaną na ulicę przeszkloną powierzchnią. Ciepłe światło emanujące z wnętrza tego pięknego budynku co sprawia, że cały dom wydaje się spokojny i zachęcający, natomiast wspaniałe liście drzew tropikalnych rozciągają się nad ogrodzeniem prezentując żywe zielenie, róże i brązy.

Most nad wodą

Od samego wejścia do domu wnętrze zapiera dech w piersiach. Chłodny błękit krytego basenu napełniania parter współczesną elegancją. Ciepłe drewniane tarasy wydają się wręcz czekać, aby przyjąć gotowych do relaksu przy basenie mieszkańców, podczas gdy stal i szkło emanują całym spokojem powierzchni, zapraszając na spacer po wodzie na spiralne schody roztaczające się nad nią. Sufit został pozostawiony częściowo otwarty, co oznacza, że świeże powietrze i słońce nadal może tutaj zaglądać mimo, że basen jest kryty.

Widok z basenu

Do wspaniałego basenu przylegają oczywiście pomieszczenia mieszkalne, które zostały utworzone na dwóch kondygnacjach domu. Parter został urządzony w eleganckim czarno-białym stylu, z połyskującą marmurową podłogą dodającą subtelne poczucie elegancji. Czarne meble stoją w kontraście z bielą ścian i sufitu.

Górna część dzienna wydaje się bardziej swobodna, wykończona cieplejszymi odcieniami szarości i alabastru oraz stosowanymi elementami wystroju i wyposażenia. Elegancki, czarny fortepian czeka na zwinne palce, które zagrają na nim spokojne melodie.

Wyższe poziomy

Górna część jest niezwykle komfortowa i ciepła. Beże szarości i biele konfrontują się tutaj z chłodnymi taflami szkła a rezultatem tego spotkania jest wygodna dzienna strefa przeznaczona do relaksu. Wygodna kanapa z miękkimi poduszkami zaprasza aby na niej usiąść i zatopić się w ulubioną lekturę.

Klasyczna, biała kuchnia

Kuchnia została urządzona w klasycznej bieli, w myśl współczesnego wzornictwa. Proste urządzenia ze stali nierdzewnej i srebra pasują do niej idealnie. Mocno połyskliwy blat stołu dodaje kolejny element ery kosmicznej. Całość jest pięknie zrównoważona przez głębokie tony drewnianych stołków barowych ze stoickim spokojem strzegących wyspę kuchenną. Naturalne światło i zieleń natury wpadające przez okna i przesuwne, drzwi szklane to kolejne atuty tego pomieszczenia. W takiej kuchni chce się gotować i jeść!

Główna sypialnia

Sypialnia urządzona została w nieskazitelnej bieli w sposób spokojny i zachowawczy ale obecność ruchliwej zieleni na dziedzińcu i tradycyjne ciepło drewnianej podłogi dodają jej tych wszystkich kolorów, które są niezbędne aby to miejsce osiągnęło swój własny charakter.

Proste, białe meble i półki do przechowywania dokumentów wyznaczają otwartą przestrzeń biurową z pięknym widokiem na dziedziniec. Słońce wpadające przez ogromne przeszklenia generuje spokojną i relaksującą atmosferę do pracy. Łóżko jest proste, ale wygodne – czego chcieć więcej aby komfortowo wypocząć?

Zachwycająca łazienka

Łazienka prezentuje kolejny nowatorski design. Jest częściowo otwarta na dziedziniec. Umożliwia to stały dopływ naturalnego światła. Duże jacuzzi obok ciepły, drewniany taras i ogród. Przylegające do jacuzzi otwarta kabina prysznicowa zapewnia wygodę. Kamień z baterią prysznicową prezentuje świetny kontrast, gdyż stoi dumnie na środku tej ciepłej łazienki. Piękne linie sufitu to pozostałość z konstrukcji domu zapewniająca prywatność w tym luksusowym pokoju kąpielowym. 

Lubicie wyjątkowe wnętrza? Na pewno spodoba Wam się ten projekt: Nietypowo nowoczesny dom!

Nas najbardziej urzekł kryty basen, a co spodobało się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu