Rozjaśnij swoją kuchnię!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rozjaśnij swoją kuchnię!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Minimalistyczna kuchnia od Arch. Massimo Bertola Minimalistyczny
Loading admin actions …

Kuchnia jest to pomieszczenie użytkowe, które powinno dodawać nam energii i motywacji, a nie przygnębiać. Wszystko powinno być dobrze widoczne i zaplanowane w ergonomiczny sposób. Odpowiednie oświetlenie może całkowicie odmienić wnętrze i sprawić, że będziemy w niej chętnie spędzać czas lub wręcz przeciwnie – jak najrzadziej! Chyba wolelibyśmy czuć się w naszej kuchni komfortowo, więc lepiej przemyśleć kwestię oświetlenia.

W świetle reflektorów

Takie lampy zawieszone na suficie mogą oświetlić daną przestrzeń na której chcemy skupić uwagę. Najważniejsze jest, abyśmy odpowiednio je ustawili, tak aby nie świeciły nam w oczy niezależnie od tego, gdzie akurat będziemy stać w kuchni. Wyjątkowo nisko zawieszone lampy oświetlają przestrzeń przy której spożywamy śniadanie, zaś reszta świateł jest skierowana na część użytkową kuchni.

Wysoko

W pomieszczeniach z wysokim sufitem możemy ustawić światło na dowolnej wysokości, jednak jeśli chcemy podkreślić przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, to zdecydowanie lepiej, gdy będą one wyżej – nawet tuż przy suficie. Rozjaśnią one całe pomieszczenie. Możemy również wybrać lampy naścienne, które będą dawać dużą ilość światła.

Różne strefy

od homify Nowoczesny

Również w kuchni możemy stworzyć kilka mniejszych stref i to za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia. Jeśli macie w kuchni wyspę lub barek, to możecie ją zaznaczyć dodatkowym lub innym oświetleniem. To samo dotyczy blatu na którym będziecie przygotowywać posiłki. Inne oświetlenie jest przeznaczone dla części w której stoi stół i przy nim spożywacie posiłki.

Podświetlane

W tej kuchni panuje wyjątkowy nastrój, a to przede wszystkim zasługa właśnie oświetlenia. Podświetlane półki dobrze rozjaśniają przestrzeń do przygotowywania posiłków, a dalsza część kuchni pozostaje w romantycznym półmroku – oczywiście, jeśli potrzebujemy oświetlić całą kuchnię, to wystarczy zapalić lampy sufitowe. Jednak czasem wystarczy nam tylko delikatne światło nad blatem.

Dużo bieli!

Oprócz tak oczywistych rozwiązań jak dodanie lampy, aby rozjaśnić wnętrze, możemy również zdecydować się na jego optyczne powiększenie przez zastosowanie klasycznej bieli – zawsze dobrze wygląda w kuchni! Dzięki temu światło będzie się odbijało od ścian – całość stworzy złudzenie optyczne – kuchnia będzie wyglądać na bardziej przestronną.

Biel wydaje się Wam zbyt oczywista? Może polubicie ten trend: Trendy: czerń w kuchni.

Odpowiednio dobrane kolory

MR & MRS JOHNSTON'S KITCHEN Nowoczesna kuchnia od Diane Berry Kitchens Nowoczesny
Diane Berry Kitchens

MR & MRS JOHNSTON'S KITCHEN

Diane Berry Kitchens

W kuchni ściany powinny być jasne, ale oczywiście możemy sobie pozwolić na wyjątki, takie jak intensywne kolory, czy różne odcienie szarości. Jeśli zadbamy o dobre zagospodarowanie przestrzeni, całości dopełni kolor ścian. W małych kuchniach najlepiej sprawdzi się biel i pastele lub jasne odcienie szarości, tak aby optycznie nie pomniejszyć przestrzeni. Możemy dodać intensywny akcent, ale tylko jeśli nie zdominuje on całego pomieszczenia. W większych kuchniach mamy spore pole do popisu, ponieważ nawet ciemne kolory będą się dobrze sprawować. Jeśli nie chcemy, żeby kuchnia wyglądała zbyt mrocznie, jedna ze ścian może być w mocnym kolorze, podczas gdy pozostałe będą stonowane.

Który przykład podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu